Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Dopłaty do ogrzewania. Gdzie i kiedy należy złożyć wniosek o dodatek na pelet drzewny, drewno, gaz LPG czy olej opałowy

22. 09. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1771
Dopłaty do ogrzewania. Gdzie i kiedy należy złożyć wniosek o dodatek na pelet drzewny, drewno, gaz LPG czy olej opałowy – tzw. dodatek dla gospodarstw domowych?
Wniosek o dopłatę należy złożyć w terminie do 30 listopada. Można to zrobić na piśmie lub elektronicznie poprzez system ePUAP do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bestwinie ul. Szkolna 4.
Dodatek będzie wypłacany w ciągu miesiąca od złożenia wniosku, czyli w praktyce nie później niż do końca 2022 roku.
Wniosek o dopłatę do ogrzewania składa tylko jedna osoba w imieniu całego gospodarstwa domowego, z tym, że musi w nim wymienić pozostałe osoby wchodzące w skład tego gospodarstwa.
We wniosku musimy wskazać podstawowy rodzaj źródła ciepła dla domu. Może to być: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, piec kaflowy na paliwo stałe, kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG lub kocioł olejowy.
Dodatkowo musimy zaznaczyć rodzaj paliwa, którego używamy do ogrzewania. Na liście znajdują się: drewno kawałkowe, pelet drzewny, inny rodzaj biomasy, olej opałowy oraz gaz LPG.
Ta deklaracja musi być zgodna z danymi, które wcześniej przekazaliśmy do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Wzór wniosku o dodatek do ogrzewania zawiera też adnotację o konieczności rozróżnienia między gazem LPG a gazem ziemnym.
Dla osób ogrzewających się gazem ziemnym nie przewidziano dopłat. W ich przypadku ma zadziałać ochrona taryfowa, dzięki której ceny gazu dla gospodarstw domowych mają w 2023 roku być utrzymane na dotychczasowym poziomie.
Aby pobrać wniosek kliknij >> Wzór wniosku o dodatek

Źródło: https://gops.bestwina.pl

Do góry