Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zaloguj do serwisu

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bestwinie

Oficjalna strona Urzedu Gminy

Gmina Bestwina w liczbach

Monitoring powietrza

Mapa gminy Bestwina

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom,Młodzieży i Rodzinom ”Z SERCEM NA DŁONI” z siedzibą w Kaniowie

Skład zaprasza

EBART schody
https://gminabestwina.info/25-aktualnosci/aktualnosci/7231-noc-detektywow-w-gminnej-bibliotece-publicznej-w-bestwinie.html

Licznik Odwiedzin

50135247
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie dni
99
29056
157259
381025
50135247

Magazyn Gminny
https://gminabestwina.info/25-aktualnosci/aktualnosci/7231-noc-detektywow-w-gminnej-bibliotece-publicznej-w-bestwinie.html
Portal czecho.pl
Portal beskidzka24.pl
https://gminabestwina.info/25-aktualnosci/aktualnosci/7231-noc-detektywow-w-gminnej-bibliotece-publicznej-w-bestwinie.html

Gościmy

Odwiedza nas 289 gości oraz 0 użytkowników.

Noc Detektywów w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie

22. 06. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 262
Pełna atrakcji i niespodzianek, wyczekana przez wszystkich Noc Detektywów z Petek - ekspedycje Krzysztofem Petkiem - autorem powieści sensacyjno-przygodowych, dziennikarzem, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania – już za nami!
W tym roku odbyła się ona 24/25 czerwca 2022 roku w Biblioteka w Bestwince – Filii GBP w Bestwinie. Wzięły w niej udział dzieci i młodzież z naszej gminy; wielu było z nami już po raz drugi. O godzinie 18.00 hol wypełnił się podekscytowanymi uczestnikami oraz przyniesionymi przez nich plecakami i karimatami, ponieważ w planach było spędzenie całej nocy na terenie Biblioteki. Prowadzący imprezę Krzysztof Petek powitał wszystkich i rozpoczął spotkanie pasjonującą opowieścią o swojej działalności, doświadczeniach i podróżach, a także prezentacją pełną interesujących zdjęć i anegdot z wypraw do Rumunii, Amazonii oraz Czarnobyla. Jego wypowiedziom towarzyszyły często wybuchy śmiechu młodych słuchaczy, ponieważ Pan Krzysztof jest człowiekiem o dużej charyzmie i poczuciu humoru. Bardzo często podkreślał jak ważne jest aktywne podążanie za swoimi marzeniami oraz samodzielne myślenie w odróżnieniu od „ślepego” posłuszeństwa, które niestety tak często promowane jest przez tzw. tradycyjne wychowanie.
Po uzupełnieniu zapasów energii zjedzoną na zewnątrz budynku pizzą, nadszedł czas na wykład naszego gościa specjalnego, którym był aspirant sztabowy Dariusz Szydłowski, kierownik Referatu Techniki Kryminalistycznej z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Opowiedział on o tajnikach swojej pracy i pokazał, jak zdejmuje się odciski palców, co wzbudziło sporo emocji wśród młodzieży, ponieważ wszyscy chętni mogli sami użyć specjalnego pędzla oraz proszku służącego policjantom do zabezpieczania śladów daktyloskopijnych. Następnie Pan Krzysztof Petek zaprosił uczestników Nocy Detektywów na szkolne boisko, gdzie pokazał oraz ćwiczył z nimi elementy technik samoobrony w sytuacjach ataku ze strony przestępców.
Najważniejszym punktem wieczoru była jednak gra terenowa, której ostatecznym celem było odnalezienie skarbu żony ostatniego cesarza z dynastii Ming. Młodzi detektywi zostali podzieleni na trzy grupy, a potem długo mierzyli się z przeróżnymi zagadkami logicznymi, szyframi, quizami i innymi zadaniami wymagającymi kreatywności oraz współpracy w grupie, a także sporego wysiłku fizycznego. Wskazówki znajdowały się bowiem nie tylko w samej Bibliotece, ale również na boisku i terenach należących do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwince, a także w punktach znajdujących się w sporym oddaleniu od Szkoły, takich jak przystanek kolejowy w Kaniowie czy też cmentarz w Bestwince. Uczestnicy pokonali pieszo około 15 kilometrów. Żadnej z ukrytych wiadomości nie można było pominąć, dlatego też zakończona quizem wiedzy ogólnej oraz licytowaniem dodatkowych wskazówek zabawa trwała do ok. 3.30 nad ranem. Zwyciężyła grupa 2, która jako pierwsza odkryła miejsce znalezienia skarbu, w nagrodę otrzymując również książki z dedykacją od samego autora gry – Krzysztofa Petka. Zabawa była pełna emocji i niezwykle udana, lecz w końcu zmęczenie zwyciężyło i ok. godziny 4.00 wszyscy detektywi udali się na zasłużony odpoczynek.
Tekst: Paulina Dulik, zdjęcia GBP w Bestwinie: https://www.facebook.com/GBPBestwina
Do góry