Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY ”AKRO-BEST” - propozycja uprawiania sportu skierowana do dziewcząt

22. 06. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1541
W naszej gminie mało jest propozycji skierowanych do dziewcząt chcących uprawiać sport. Wyjątkiem są tutaj drużyny dziewcząt LKS Bestwina i kajak polo w UKS Set Kaniów, odnoszące największe sukcesy i noszące tytuły wicemistrzyń Świata, Europy i Polski.
Lukę tę w jakimś stopniu postanowiły wypełnić Panie Olga Juraszek i Magdalena Rusin i w marcu 2020 roku przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Janowicach na ul. Korczaka 2 powołano UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY ”AKRO-BEST”.
W Uczniowskim Klubie Sportowym prowadzona jest działalność szkoleniowa dzieci z zakresu akrobatyki sportowej. Klub posiada wykwalifikowaną kadrę szkoleniowo – instruktorską i należy do Polskiego Związku Gimnastycznego. Kadra trenerska to byli zawodnicy i uczestnicy wielu konkursów i turniejów. Jedna z trenerek była wicemistrzynią Polski w dwójkach dziewcząt w akrobatyce sportowej. Druga zdobyła brąz również na Mistrzostwach Polski w dwójkach dziewcząt. Trenerem koordynatorem jest Bogusława Rusin.
Obecnie prowadzone są zajęcia w dwóch grupach szkoleniowych, w których łącznie trenuje 35 zawodników (21 - Janowice, 6 – Pisarzowice, 4 – Hałcnów, 2 – Bestwinka, 1 – Kaniów, 1 – Bielsko-Biała):
I grupa (średniozaawansowana) - treningi w systemie 2 x w tygodniu po 1,5h,
II grupa (początkująca) – treningi 1 x w tygodniu 1,5h.
Oprócz zajęć treningowych ww. grupy brały udział w zorganizowanych przez klub zawodach z okazji Mikołajek, 10 grudnia 2021 oraz 4 czerwca 2022 z okazji Dnia Dziecka. Dziewczynki zaprezentowały udane starty. Wydarzeniom towarzyszyła dobra zabawa, a dzieci mogły nauczyć się zdrowego współzawodnictwa. Rodzice zobaczyli postępy swoich pociech.


W bieżącym roku dziewczynki miały okazję uczestniczyć w pokazach na XLI Hałcnowskich Dniach Sportu i Rekreacji „WIOSNA’2022”, imprezie charytatywnej „GRAMY DLA KACPRA” oraz Janowickim Rajdzie Rowerowym.
Klub uzyskał dotację z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej na przeprowadzenie zajęć o charakterze profilaktyczno - sportowym w okresie ferii zimowych i wakacji.
Zarząd klubu poczynił duże starania w celu zakupu sprzętu sportowego, umożliwiającego rozwój zawodników. Od 2021 klub nawiązał współpracę ze sponsorem Panem Jackiem Światłochem, który regularnie przekazuje środki przeznaczane na zakup, m. in. strojów startowych i treningowych oraz nagród i medali wręczanych dzieciom podczas zawodów.
UKS „Akro-Best” niewątpliwie przyczynia się do promowania sportu i rekreacji wśród dzieci.
W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami, od września planowane jest utworzenie kolejnej grupy początkujących. Ze względu na potrzebę rozwoju zawodniczek istniejącej już II grupy konieczne jest zwiększenie ilości jednostek treningowych do 2 x w tygodniu.
Proponowany plan treningów w roku szkolnym 2022/2023:
I grupa – 2 x w tygodniu (poniedziałek i piątek) po 1,5h
II grupa – 2 x w tygodniu (wtorek i czwartek) po 1,5h
Nowa grupa – 2 razy w tygodniu (poniedziałek i piątek) po 1h.
Zajęcia skierowane są głównie do dziewczynek w wieku od 6 do 11 lat, które chcą rozwijać swoją pasję do sportu, poszerzać umiejętności oraz poznać smak rywalizacji.
Każdy zawodnik ma zapewnione ubezpieczenie OC w cenie składki, stroje na zawody oraz indywidualne podejście trenera do zawodnika.
Kontakt: Olga Juraszek - +48 608 498 463; Magdalena Rusin - +48 508 150 776

Do góry