Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

VI Mikołajkowe Turnieje rozpoczęły Skrzaty i Żaki

21. 12. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 794
Piłkarski maraton rozgrywany w ramach VI Mikołajkowych Turniejów rozgrywanych w kaniowskiej hali sportowej rozpoczęły Skrzaty o godz. 9:30, ale zanim padła pierwsza bramka odbyło się uroczyste otwarcie tej sportowej imprezy, a uczestniczyli w niej oprócz zawodników, ich rodziców, przedstawicieli klubów, dziadków i wiernych kibiców kierownik Referatu Sportu i Promocji Urzędu Gminy Bestwina, Piotr Kine oraz prezes LKS Kaniów, Grzegorz Wieczorek. Zdjęcia TUTAJ
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, po 4 w każdej z nich, mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”, a następnie dwie najlepsze zagrały w finale i wygrały go Skrzaty z Wilkowic pokonując kaniowski LKS Przełom. Kaniowianie w eliminacjach pokonali BAPN Słowian Łodygowice 5:0, Zaporę Wapienica 1:0 i Akademię Sportu Bielsko-Biała 4:2.
Najlepszym strzelcem został Sebastian Zoń z Wilkowic, a najlepszym bramkarzem Dominik Mynarski z LKS Kaniów.
Wszyscy zawodnicy i trenerzy odebrali medale, otrzymali po czekoladzie, najlepszy bramkarz i strzelec pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.
Po zakończeniu Turnieju Skrzatów na parkiet wybiegły Żaki. Tutaj mieliśmy już trzech przedstawicieli naszej gminy, bo oprócz gospodarzy, LKS Kaniów, zagrały jeszcze Żaki z Bestwiny i Bestwinki. W sumie zagrało również 8 zespołów a zasady były takie same, jak w Turnieju Skrzatów.
LKS Bestwina przegrał z KS Bestwinka 0:3, uległ Zaporze Wapienica 0:3 i KS Bystra 0:3.
KS Bestwinka pokonał Zaporę Wapienica 3:2, zremisował 1:1 z KS Bystra i wygrał 3:0 z LKS Bestwina.
W drugiej grupie Żaki LKS Kaniów wygrały z BAPN Słowian Łodygowice 4:2, UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice 3:1 i A.S. i R. SPORTLANDIA 5:0.
W meczu o pierwsze miejsce spotkały się drużyny LKS Kaniów i KS Bestwinka, a więc podopieczni Mariusza Cupriaka/Czesława Jonkisza z ekipą Waldemara Fludera. W przepisowym czasie mecz zakończył się remisem 1:1, po czym sędzia zarządził rzuty karne i tutaj młodzi piłkarze zafundowali kibicom emocje rodem z finału mistrzostw świata tudzież jakiejś Ligi Mistrzów.
Trenerzy wytypowali po trzech zawodników do pierwszej tury rzutów karnych. Pierwsza kolejka zakończyła się remisem, strzelcy obu zespołów pokonali bramkarzy. W drugiej kolejce obaj zawodnicy trafili solidarnie w słupki bramki, zawodnik KS Bestwinka w prawy, LKS Kaniów w lewy. W trzeciej kolejce jeden z najlepszych zawodników Turnieju, Przemysław Staniec, pokonał bramkarza LKS Kaniów,a w starciu  snajper Kaniowa, bramkarz KS Bestwinka lepszym okazał się ten ostatni i KS Bestwinka wygrał 2:1.
Najlepszym strzelcem został Mikołaj Demianow z Wilkowic, a bramkarzem Marcel Kędzior z KS Bestwinka.
Nie wiem, czy są jakieś koligacje rodzinne, ale w historii KS Bestwinka możemy doczytać, że przed laty Kazimierz Kędzior, grający na pozycji bramkarza występował w I – ligowym ROW-ie Rybnik, był powoływany na zgrupowania kadry narodowej, a po zakończeniu kariery trenował zawodników LKS Bestwinka.
Również w tej grupie wiekowej wszyscy zawodnicy i trenerzy otrzymali medale i czekolady a wyróżnieni zawodnicy statuetki i nagrody rzeczowe.
Nad całością Turniejów czuwał Mariusz Cupriak wraz z pomocnikami, ojcami zawodników, pilnującymi wyników meczów i wychwytującymi strzelców bramek. Opiekę medyczną sprawowali Sławomir Sojka i Łukasz Hoczek a mecze sędziował Łukasz Wojsław.
W kuluarach dwoiły się i troiły z kolei mamy oferując domowe wypieki i serwując herbatę lub kawę.
A skoro były to Mikołajkowe Turnieje to przecież nie mogło zabraknąć Mikołaja, który ciągle wędrował po trybunach, a z jego przepastnego worka każdy mógł do woli czerpać cukierki. Na zamówienie kaniowskich rodziców wręczał również po zakończeniu turniejów wszystkim zawodników LKS Kaniów prezenty.
Skrzaty LKS Kaniów: Mateusz Pudełko, Natalia Szynka, Mieszko Zając, Dominik Mynarski, Maksymilian Krzesiński, Mikołaj Kubies.
Żaki LKS Bestwina: Tymon Brzozowski, Wiktor Sznoła, Wojciech Wróbel, Karol Kudła, Stefan Gronkiewicz, Dominik Małysz, Jakub Rajski, Michał Staszkiewicz, Kamil Strączkowski.
Żaki KS Bestwinka: Karol Korczyk, Szymon Pudełko, Marcel Kędzior, Michał Szalbot, Leo Zięba, Przemysław Staniec, Wilczek Tymoteusz, Jakub Kamieński, Wojciech Słowiński.
Żaki LKS Kaniów: Miłosz Zając, Dawid Kobiela, Łukasz Przemyk, Filip Bierski, Karol Przybyła, Kamil Wieczorek, Mateusz Wróbel, Jakub Lorek, Tomasz Hamerlak, Dominik Hoczek.
Do góry