Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Gigantyczny karp Kamila Góry

21. 10. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 155
Na Jeziorze Madine we Francji trwa World Carp Classic, jedne z największych zawodów karpiowych na świecie. W rywalizacji bierze udział ponad 100 drużyn, z czego 17 z Polski, a jedna z naszego regionu. To Team Massive Baits z Bielska-Białej, w którego składzie są Marcin Kulig i Kamil Góra z Czechowic-Dziedzic, na codzień członek Stowarzyszenia Wędkarskiego "Kaniowski Karp Królewski" i zawodnik LKS "Przełom" Kaniów.

– W ogóle nie planowaliśmy rywalizacji w World Carp Classic. Jednak znajomi z hiszpańskiego teamu Massive Baits zapisali się na listę rezerwową, okazało się, że jest pięć dodatkowych miejsc, a oni sami nie mogą jechać. Podjąłem więc szybką decyzję, że jedziemy. Zastanawialiśmy się może z dziesięć sekund. Od razu zadzwoniłem do organizatora i zabukowałem miejsce, a był to wrzesień, więc miesiąc do startu. Zaczęło się szybkie kompletowanie sprzętu. W Polsce łowimy na naturalnych, dzikich wodach, gdzie łowi się na dwie wędki, a tutaj na trzy. Więc trzeba było dokompletować trzeci sygnalizator, trzecią wędkę, trzeci kołowrotek, kupić dodatkowy podbierak i porządny ponton – tłumaczy Marcin Kulig.

Przygotowania trwały także w „karpiowej kuchni”. Marcin i Kamil postawili na sprawdzone smaki. – „Towar” przygotowaliśmy dziesięć dni przed wyjazdem, żeby był świeży. Zrobiliśmy trzy rodzaje kulek, przygotowaliśmy trochę orzechów tygrysich i konopi – dodaje.

Więcej czytaj TUTAJ i TUTAJ
Do góry