Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Będzie, będzie się działo .... w najbliższy weekend

21. 09. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 140
MPS i MPMW najbliższy weekend (18 – 19 września) sporo będzie się działo w naszej gminie. Tradycyjnie na boiska wybiegną piłkarze, ale oprócz normalnych meczów w odpowiednich klasach i grupach rozgrywkowych odbędzie się na stadionie w Bestwinie również turniej finałowy piłki nożnej – IV Wojewódzki Piłkarski Turniej 10-latków pn. „Wakacje z piłką – szukamy piłkarskich Janków”.
„Wakacje z piłką – szukamy piłkarskich Janków” to hasło, które już zyskało uznanie i kojarzy się jednoznacznie z rozgrywkami, których pomysłodawcą jest Prezes Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Katowicach, Andrzej Sadlok. Współorganizatorami rozgrywek są: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Polski Związek Piłki Nożnej i Śląski Związek Piłki Nożnej.
Jednakże najwcześniej do rywalizacji przystąpią kajak poliści i wędkarze, wszak Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” organizuje swoje Jesienne Zawody Wędkarskie (początek o godz. 7:00 w sobotę), a UKS Set Kaniów jest organizatorem XXIV Mistrzostw Polski Seniorów i II Mistrzostw Polski Młodzików w Kajak Polo. Kajak poliście rozegrają pierwsze mecze już o godz. 7:30 również w sobotę.
Dopełnieniem całości są również obchody Jubileuszu 50-lecia Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Bestwina”. Uroczysta Msza św. odbędzie się 0 15:30, o 19:30 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem „Trojan Band”.
Mam nadzieję, że naszym mieszkańcom uda się tak zorganizować czas, aby wziąć udział w kilku imprezach, ponadto finałowe mecze w mistrzostwach Polski w kajak polo odbywać się będą w niedzielę o takiej porze, która pogodzi kibicowanie piłkarzom i kajak polistom, a mam nadzieję, że nasze drużyny żeńskie i męskie walczyć będą o najwyższe trofea, więc doping byłby jak najbardziej wskazany, nie wspominając już o tym, że jest to niezwykle widowiskowa impreza. Zapraszam więc do Kaniowa na XXIV Mistrzostwa Polski Seniorów i II Mistrzostwa Polski Młodzików w Kajak Polo.
Do góry