Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Ryszard Kawka mistrzem Polski

21. 09. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 178
DSC 7998DSC 7999DSC 8073DSC 8074W Bydgoszczy, w dniach 01 – 04 września br., odbyły się Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym w Trzech Postawach (klęcząc, leżąc, stojąc).
Celem zawodów było wyłonienie mistrza i mistrzyni Polski w strzelectwie pneumatycznym w trzech postawach na rok 2021, krzewienie kultury fizycznej wśród osób z dysfunkcją wzroku oraz rozwijanie sportowego współzawodnictwa.
Kolejny raz w ostatnim okresie znakomicie zaprezentował się w nich kaniowianin, Ryszard Kawka, zwyciężając w punktacji generalnej i zdobywając tytuł Mistrza Polski. Brawo!!!
W każdej postawie zawodnicy oddawali po 40 strzałów, Pan Ryszard zdecydowanie zwyciężył w postawie klęcząc (33,4 pkt. przewagi), nieznacznie przegrał z najlepszym zawodnikiem leżąc (3,6 pkt.) i w pozycji stojąc też lepszy był od niego o 22,4 pkt. tylko jeden zawodnik. W sumie nasz strzelec wyborowy zdobył 1094,3 punktów i pokonał drugiego zawodnika w klasyfikacji o 15,2 pkt.
Do góry