Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Ostatnie mecze w lidze okręgowej, mecz o wszystko KS Bestwinka

21. 07. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 485
W grupie mistrzowskiej wszystko jest już jasne, LKS Bestwina w środę postawił przysłowiową „kropkę nad i” i pewnie awansował do IV ligi.
W grupie spadkowej pewnym jest, że LKS Kaniów wraca do klasy A, natomiast derbowy mecz KS Bestwinka z MRKS II Czechowice-Dziedzice jest, używając słów, które często padają przy meczach drużyny narodowej, meczem o wszystko. I to dla obu drużyn.
Na ten moment tabela przedstawia się następująco:
5 PIAST BIERUŃ 20 29 8 5 7 33:37
6 MRKS II CZECHOWICE-DZIEDZICE 19 28 7 7 5 42:34
7 KS BESTWINKA 19 28 8 4 7 25:25
Jedna z tych trzech drużyn opuści okręgówkę. Nie wiem, czy dobrze myślę, ale wydaje mi się, że KS Bestwinka wystarczyłby remis i wtedy zrównałby się punktami z Piastem Bieruń Nowy, a w starciu tych drużyn punktowo jest 3:3, ale w bramkach 3:2 na korzyść KS Bestwinka. MRKS II również zrównałby się z Piastem, ale w bezpośrednich spotkaniach tych drużyn korzystniejszy wynik jest po stronie bierunian (remis i wygrana Piasta) i w takim przypadku spadkowe miejsce zająłby MRKS II. Gospodarze zapewne postawią wszystko na jedną kartę, niewykluczone, że sięgną po zawodników występujących w pierwszej, IV-ligowej drużynie, ponieważ ta zakończyła już rozgrywki.
Trener czechowiczan, Marcin Sztorc, tak awizuje na łamach www.sportowebeskidy.pl to starcie: Co tu dużo mówić - gramy o życie. Mogło się obyć bez tych emocji, ale warto przypomnieć, że jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie dawał złamanego grosza, że się utrzymamy. Zanotowaliśmy niezłą wiosnę i od trzech spotkań piłki meczowe są po naszej stronie. Musimy w końcu którąś wykorzystać. Zrobimy wszystko, aby wygrać ten mecz, choć wiemy jak trudne zadanie przed nami. Nie mamy jednak co się bać presji, gramy z nią od pierwszej kolejki rundy rewanżowej i dobrze nam z nią.
Kolejka nr 12:
2021-07-03/15:00 - MRKS II CZECHOWICE-DZIEDZICE - KS BESTWINKA
2021-07-03/17:00 - LKS RUDOŁTOWICE - PRZEŁOM KANIÓW
Do góry