Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zasiłki dla poszkodowanych przez nazizm

07. 07. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4361

Masz w rodzinie kogoś, kto był poszkodowany przez nazizm? A może taką osobą jest ktoś z Twojego sąsiedztwa?Jeżeli tak, to przeczytaj:

W Oświęcimiu urzędnicy starostwa uruchomili programu pomocy socjalnej i medycznej adresowany dla osób poszkodowanych przez nazizm. Projekt ten to efekt porozumienia i współpracy oświęcimskich samorządowców z Fundacją "Polsko-Niemieckie Pojednanie".

W ramach programu osoby, które potrafią udokumentować, że były prześladowane przez nazistów w czasie II wojny światowej, mogą ubiegać się o zasiłek. Przewiduje się wypłaty w formie zasiłku socjalnego lub zasiłku na zakup lekarstw. Pomoc taką mogą otrzymać wszystkie żyjące osoby poszkodowane przez nazizm, mieszkające na terenie Polski i znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej i zdrowotnej.

Jak poinformował rzecznik prasowy starostwa w Oświęcimiu Ryszard Tabaka o przyznanie zasiłku socjalnego mogą występować osoby, których dochód nie przekracza, w przypadku osób samotnych – 1200 zł, w przypadku małżeństw – 1000 zł na osobę. „Zasiłek na zakup lekarstw będzie przysługiwał osobom, które na skutek długotrwałej, ciężkiej i przewlekłej choroby potrzebują drogich leków specjalistycznych” -dodał urzędnik.

Formularze wniosków o przyznanie zasiłku - w ramach jednego z wymienionych projektów - dostępne są w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa w Oświęcimiu. Dodatkowe informacje również na stronie internetowej fundacji www.fpnp.pl.

Termin składania wniosków upływa 31 grudnia 2007r.

Źródło: http://diecezja.bielsko.pl

Do góry