Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Gramy czy nie? PZPN odpowiada

21. 04. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 285
O niejasnościach związanych z rozgrywkami piłkarskimi w ligach niższych niż IV pisałem już wcześniej.  Wczoraj głos w tej sprawie zabrał PZPN.

16 kwietnia 2021 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Nadal zachowują moc prawną zapisy dot. m.in. sportu zawodowego, stypendystów oraz kadry narodowej. Przywrócono również zapis umożliwiający uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

Zgodnie z rozporządzeniem dopuszczalne jest uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu do 25 osób. Użyte sformułowanie, w opinii PZPN, dotyczy obiektu, na którym rozgrywane są zawody (boisko), a nie całego kompleksu sportowego, na którym może funkcjonować więcej niż jeden obiekt sportowy (boisko, kort, hala itp.). Nie dotyczy więc terenu otaczającego boisko, w tym ławek rezerwowych. Możliwe jest zatem rozegranie meczu piłki nożnej z udziałem dwóch 11-osobowych zespołów przy udziale 3 sędziów w przypadkach nieprzewidzianych w §9 ust. 16 Rozporządzenia. 

Pełna treść pisma TUTAJ. 

Źródło: www.sportowebeskidy.pl

Do góry