Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Magiczne rozpoczęcie roku szkolnego

08. 09. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4291
   Żadne z dzieci przybyłych na rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kaniowie nie spodziewało się takiej jego inauguracji.
 A wszystko rozpoczęło się jak zwykle… najpierw msza święta, potem uroczysta akademia na sali gimnastycznej, informacje od Pani Dyrektor, program artystyczny przygotowany przez uczniów i …..tu niespodzianka - występ czeskiego iluzjonisty Don Carlosa.
To, co nie udało się ze względu na pogodę dwa tygodnie wcześniej, zostało zrealizowane 1 września przy sali wypełnionej dziećmi szkolnymi i przedszkolnymi oraz rodzicami. I lepiej, że tak właśnie się stało, ponieważ czarowanie Don Carlosa miała okazję zobaczyć zapewne liczniejsza gromada niż stawiłaby się na terenach rekreacyjnych. Karel Kriż, bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko, wciągał do czarowania  dzieci, aby mogły sprawdzić swoje magiczne zdolności, nawet Pani Dyrektor Barbara Konarska – Węgrzyn oraz zastępca wójta Artur Beniowski również czynnie uczestniczyli w czarowaniu publiczności. W Galerii można zobaczyć zbliżenia twarzy dzieci obserwujących iluzjonistę. Ich wyraz świadczy o zainteresowaniu oglądanymi popisami Don Carlosa. A do występu doszło z inic jatywy portalu WWW.gminabestwina.info i finansowej pomocy przewodniczącego Związku Zawodowego Ratowników Górniczych KWK Silesia Jerzego Piotra Augustyna, mieszkańca Kaniowa.
 Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego nastąpiło uroczyste oddanie do użytku placu zabaw przy przedszkolu. Wstęgę przecinali kolejno: przewodniczący Rady Gminy Jerzy Zużałek, dyrektor ZS-P Barbara Konarska – Węgrzyn, zastępca wójta Artur Beniowski, członek rady Sołeckiej Władysław Kóska oraz Anna Okruta – z-ca dyrektora ZS-P.
W gminie Bestwina nowy rok szkolny rozpoczęło w placówkach przedszkolnych 304 dzieci, to o 42 dzieci więcej niż w sezonie 2006/2007, a chętnych było znacznie więcej. Maleje za to ilość dzieci w szkołach. W roku szkolnym 2006/2007 w szkołach podstawowych uczyło się 660 uczniów, w gimnazjach 408.W minionym roku do szkoły podstawowej uczęszczało 646 uczniów do gimnazjum 368, to o 54 uczniów mniej niż rok wcześniej. Jedynie w Szkole Podstawowej w Bestwince w roku ubiegłym przybyło 9 uczniów w pozostałych placówkach odnotowano spadek naboru. Więcej o przygotowaniu placówek oświatowych do roku szkolnego 2008/2009 można poczytać w Magazynie Gminnym, który ukaże się w najbliższy piątek.

Do góry