Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Walczyli na trawie i piasku

07. 07. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6346

 Na sportowo upłynęło dzisiejsze sobotnie popołudnie w naszej gminie. Mieli co oglądać sympatycy piłki nożnej, ponieważ na stadionie w Bestwinie odbywał się Turniej o Puchar Wójta, w którym wystąpiły 4 zespoły, mieli też co oglądać sympatycy plażowej piłki siatkowej, a przy okazji również poopalać się i ochłodzić w wodzie na żwirowni w Kaniowie, bowiem tam na dwóch piaskowych boiskach rozgrywane były mistrzostwa strażaków gminnych OSP, a startowało w nich 8 trzyosobowych zespołów.

Puchar Wójta (zdjęcia w Galerii )

 W rozgrywkach o Puchar Wójta wzięły udział same miejscowe drużyny. Oprócz seniorskich drużyn LKS Bestwina, KS Bestwinka, LKS „Przełom” Kaniów do gier przystąpili również juniorzy LKS Bestwina. Postanowiono, że zwycięzcy meczów eliminacyjnych zagrają o pierwsze miejsce, a przegrani o trzecie.
W jednej parze naprzeciw siebie stanęły jedenastki LKS Bestwina i KS Bestwinka, a w drugiej parze LKS „Przełom” Kaniów zmierzył się z Juniorami LKS Bestwina.
O ile mecz LKS Kaniów z Juniorami LKS Bestwina zakończył się jednoznacznym wynikiem 5 – 1 (bramki dla Kaniowa: Jurczyga Robert – 3, Ryszka Kornel – 1 i Rogol Łukasz –1) o tyle mecz drugi przyprawiał sympatyków gospodarzy o palpitacje serca, ponieważ ich pupile przegrywali przez większą część meczu 2 – 0, a remis udało im się osiągnąć na 4 minuty przed końcem meczu. Dla Bestwinki gole zdobyli: Zbijowski Rafał i Wróbel Paweł.
W takiej sytuacji konieczne było strzelanie rzutów karnych. Pierwsza seria zakończyła się również remisem 4 : 4, ale w kolejnej więcej zimnej krwi zachowali Bestwinianie i wygrali 6 : 5.
Tak więc w meczu o trzecie miejsce spotkali się Juniorzy Bestwiny z KS Bestwinka. Wydawać by się mogło, że skoro tak dobrze, wręcz rewelacyjnie, radził sobie zespół z Bestwinki z grającym przecież o klasę wyżej LKS Bestwina, to z Juniorami nie będzie miał najmniejszych problemów. Stało się jednak inaczej...mecz z Bestwiną kosztował ich zbyt wiele wysiłku,poza tym grali mecz za meczem a drużyna Juniorów wzniosła się z kolei na wyżyny i pokonała starszych kolegów 5 : 1.
 W finałowej rozgrywce znów kibice gospodarzy do ostatnich sekund mieli nietęgie miny, ponieważ to „Przełom” Kaniów był bliżej zdobycia Pucharu Wójta.
W przepisowym czasie mecz zakończył się remisem 2 : 2 (2 gole Jurczygi dla Kaniowa, a dla Bestwiny Grzegorz Mokry i Adrian Damaz) a w strzelaniu karnych skuteczniejsi znów byli Bestwinianie i wygrali ostatecznie 5 : 3, zdobywając Puchar Wójta Gminy Bestwina.

Zdobywcy Pucharu Wójta:Janowiec Wojciech, Wrona Krzysztof , Mokry Grzegorz, Rajwa Marcin, Kalamus Grzegorz, Kowalikowski Krzysztof, Myśliwy Remigiusz, Skęczek Szymon, Herka Ariel, Zdeb Łukasz, Figno Bartosz, Damaz Adrian, Czopek Damian, Jonkisz Rafał.  

Siatkówka plażowa (zdjęcia w Galerii )

Nasi dzielni strażacy nie tylko ćwiczą swoje strażackie umiejętności, nie tylko ratują nasz dobytek w sytuacji zagrożenia, ale znajdują również czas, aby spędzić go w sposób rekreacyjno – sportowy.
Komendant gminny OSP Grzegorz Owczarz zaproponował swoim druhom, aby na pięknie położonych na kaniowskiej żwirowni piaskowych boiskach spróbowali porywalizować w siatkówkę plażową. Pomysł chwycił, a że pogoda była znakomita, towarzyszyły również strażakom – zawodnikom rodziny i nomen omen gorąco ich dopingowały. Osiem zespołów, w tym dwa kobiece – z Bestwinki i Bestwiny oraz jeden mieszany) podzielonych zostało na dwie grupy, w których mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Umówiono się, że zwycięzcy grup zagrają w finale o pierwsze miejsce, a zdobywcy drugich miejsc grać będą o trzecie miejsce.
 Najlepiej w grupie pierwszej spisywali się zawodnicy OSP Bestwina w składzie Łukasz Kraus, Marek Wodniak i Mateusz Kubik wygrywając wszystkie mecze, a na drugim miejscu w tej grupie uplasowali się strażacy z OSP Janowice: Piotr Stopka, Dariusz Włoch, Wojtowicz Jarosław.
W grupie drugiej, ku ogólnemu zaskoczeniu, pierwsze miejsce zdobyła drużyna mieszana, która „pozbierała się” dopiero na miejscu: Błotko Michał, Wójcik Tomasz, Kraus Katarzyna, a na drugim miejscu zakończyły eliminacje dziewczęta z OSP Bestwina: Marta Gandor, Weronika Małysz, Marcelina Grygierczyk.
W finałowym meczu o pierwsze miejsce spotkali się więc zawodnicy OSP Bestwina z drużyną mieszaną, która przybrała nazwę Mix . Pierwszego seta wygrali zawodnicy z OSP Bestwina 15 : 10, by w drugim przegrać 14 : 16. W decydującym secie 15 : 11 zwyciężyli zawodnicy z OSP Bestwina i to oni są najlepszymi siatkarzami pośród strażaków w naszej gminie. Drugie miejsce zespół Mix, a trzecie OSP Janowice po zwycięstwie 2 : 0 nad dziewczętami z OSP Bestwina.
 Po zakończonych rozgrywkach zawodnicy udali się do Domu Strażaka OSP Kaniów, gdzie Prezes OSP Władysław Kóska własnoręcznie serwował zmęczonym, ale zadowolonym z siebie zawodnikom znakomitą grochówkę. Tutaj nastąpiło także podsumowanie rozgrywek, komendant Grzegorz Owczarz zaprosił wszystkich na rozgrywki w piłkę nożną, które odbędą się 11 sierpnia w Bestwince, snuto również plany co do innych konkurencji, padł nawet pomysł, że skoro drużyny kobiece nie występują w rozgrywkach w piłkę nożną, to panowie chętnie dla nich zorganizują walki w kisielu w basenach strażackich....hmmm, panie uznały, że chyba jednak dzisiaj słońce zbyt mocno grzałoCool...

Do góry