Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Ocalić od zapomnienia...stracone nadzieje?

08. 07. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4389
 Są osoby w naszej gminie, które starają się ocalić od zapomnienia, czy też zachować dla przyszłych pokoleń pamiątki z przeszłości, świadectwo naszych i przeszłych czasów… Mimo, że przeważnie wymaga to wielu zabiegów udaje się powiększać zbiory Muzeum Regionalnego  im. Z. Bubaka w Bestwinie. Gorzej, gdy dotyczy to większych obiektów, np. starych domów… Te, mimo że często, gdyby tylko umiały mówić, wiele by nam mogły opowiedzieć, niestety, umierają stojąc, nie ma nikogo, kto chciałby je zachować dla przyszłych pokoleń….
Na zdjęciu prezentuję jeden z opuszczonych przez właścicieli, stary dom… zdjęcie z dzisiaj i zdjęcie sprzed może dwóch lat(galeria z  portalu WWW.bestwina.eu - w scenerii zimowej)… tutaj doskonale widać, jak czas obchodzi się z takimi budowlami…. Obawiam się, że w tym przypadku nie będzie już czego „ocalać od zapomnienia”, a szkoda… takich domów w naszej gminie jest więcej i wszystkie, niestety, umierają na naszych oczach.

Do góry