Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Co słychać na piłkarskich boiskach?

07. 07. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7024
 Podczas spotkania władz Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej z przedstawicielami klubów uczestniczących w rozgrywkach bielskiej ligi okręgowej ustalono, że sezon 2007/2008 rozpocznie się w drugim tygodniu sierpnia tj. 11-12.08., a nie jak wcześniej zapowiadano w dniach 4-5.08. Nie został podany jeszcze dokładny terminarz, jednak sprawa dotycząca rozgrywania poszczególnych kolejek będzie jasna w nadchodzącym tygodniu. Dla wielu klubów ta decyzja jest na rękę, bowiem za przesunięciem inauguracji o tydzień optowali szkoleniowcy. Teraz będą mieli więcej czasu na przygotowanie swoich zespołów.
Nie tracą czasu zawodnicy LKS Bestwina, a zarząd klubu w roku jubileuszu 60 – lecia stara się o atrakcyjnych sparingpartnerów. W mijającym tygodniu gracze LKS-u mieli okazję zmierzenia się z rywalem z wyższej półki, tj.drużyną Ruchu Radzionków. Popularne „Cidry” okazały się minimalnie lepsze, wygrywając 1:0.
LKS Bestwina: Janowiec – Gołąb, Mokry, Zajas, Rajwa – Kalamus, Pilarz, Czopek, Myśliwy – Skęczek, Grzesik oraz Zdeb, Figna, Damaz, Owczarz, Jonkisz
Trener: Wyląg A w najbliższą środę Bestwinianie będą mieć bardzo egzotycznych przeciwników. Aż z dalekiej Argentyny przyjedzie drużyna Polonia F.C. Buenos Aires. Mecz rozpocznie się o godz. 17.
Nasi sąsiedzi zza miedzy również nie próżnują. W sparingu, jaki rozegrali na głównej płycie stadionu MOSiR, zawodnicy MRKS Czechowice-Dziedzice pokonali BKS Stal Bielsko-Biała 2:0. Oba gole padły w pierwszej połowie. Ich autorem był nowy napastnik MRKS, Adam Śmigielski. Za pierwszym razem wykorzystał dośrodkowanie Michalika i głową pokonał bramkarza Stali, a przy drugim golu wykazał się nie lada sprytem. Podczas gdy bramkarz BKS był zajęty ustawianiem muru przed rzutem wolnym, Śmigielski kopnął piłkę i skierował ją do pustej bramki.
Po przerwie optyczną przewagę posiadali gracze z Bielska, ale mimo kilku okazji nie potrafili zdobyć gola.
MRKS: Tan – Bułka, Ludwiczak, Gola – Pokusa, Kocierz, Olecki, Eliasz, Stawowczyk – Śmigielski, Michalik. Po przerwie grali: Szwed, Jurczyga, Koziołek, Rogol, Wronowicz.
Trener: Toborek
W rozegranym wcześniej meczu z GTS Bojszowy również na listę strzelców wpisał się pozyskany z Sokoła Zabrzeg Adam Śmigielski. Mecz zakończył się remisem 3:3.
Sokół Zabrzeg – po długiej przerwie, trwającej w sumie siedem miesięcy i 10 dni, wrócił do gry zawodnik, na którego w Zabrzegu bardzo liczą - Andrzej Szłapa. Pomocnika Sokoła i zarazem zawodnik Clearexu Chorzów i kadry Polski w futsalu uległ w ubiegłym roku na zgrupowaniu kadry groźnej kontuzji zerwania ścięgna Achillesa.
Zawodnicy Zabrzega swój pierwszy sparing rozegrają dzisiaj, 15.07. 2007 godz.15 w Zabrzegu
z GKS Jastrzębie a kolejny w Górze, z Nadwiślanem w środę 18 lipca o godz.17.
Pasjonat Dankowice - pierwszy sparing LKS "Pasjonat"- BKS Bielsko-Biała pod wodzą duetu trenerskiego Artura i Tomasza Bierońskich nie zostanie zaliczony do udanych. Mecz został przerwany w 65 minucie przez sędziego. Po brutalnym faulu z tyłu na nogi piłkarza LKS "Pasjonat" sędzia nakazał zawodnikowi BKS Bielsko- Biała opuścić murawę na 3 minuty. Niezadowolony z decyzji sędziego kolega faulującego( nr10) podbiegł do sędziego i plunął mu w twarz. Sędzia przerwał spotkanie. Do momentu przerwania spotkanie było wyrównane, prowadzili goście 2-1.
W kolejnym sparingu Dankowianie spotkali się z drużyną z naszej gminy A – klasowym KS Bestwinka. O ile Pasjonaci również i tego występu nie zaliczą do udanych, o tyle zawodnicy KS Bestwinka odnieśli sukces, bo zremisowali z wyżej notowanym przeciwnikiem 2 : 2 po bramkach Rafała Zbijowskiego.
Najmniej informacji dociera z LKS „Przełom” Kaniów. Wiadomo tylko, że zawodnicy pod wodzą Tadeusza Bednarczyka rozpoczęli 3 lipca a w pierwszym treningu uczestniczyło 10 seniorów.
Wśród zawodników występujących w kaniowskiej drużynie w zeszłym sezonie byli obecni: Kornel Ryszka, Bartłomiej Lach, Artur Droździk, Wojciech Fluder, Radosław Maroszek, Jarosław Łanocha.

Do góry