Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Kajakowy spływ gimnazjalistów z Bestwinki

08. 07. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4080

     W środę, drugiego lipca , w godzinach porannych powróciła z „mazurskich stron” grupa uczniów Gimnazjum w Bestwince. Młodzież przebywała na spływie kajakowym szlakiem rzeki Krutyni, zorganizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy The Best z Bestwinki  w ramach programu „ Karol”. Program „Karol”  to nowy konkurs Ministerstwa Sportu i Turystyki upowszechniający kulturę fizyczną i sport w środowisku wiejskim i małych miast zainspirowany  osobą Wielkiego Polaka jakim niewątpliwie  był  Karol Wojtyła. Gimnazjaliści z Bestwinki, w ciągu dziewięciu dni przepłynęli szlak od Młynika na Jeziorze Gielądzkim  aż do Rucianego – Nida na Jeziorze Nidzkim, liczący blisko 110 km. Biorąc pod uwagę fakt, iż dla większości  uczestników był to pierwszy kontakt z kajakiem i z taką formą turystyki kwalifikowanej, należy uznać to jako wyczyn godny uwagi. Dodatkową atrakcją  kajakowej wędrówki była wycieczka rowerowa z Krutynia do rezerwatów przyrody Zakręt i Królewska  Sosna skupionych wokół Jeziora Mokrego. W trakcie długiej i męczącej  podróży  do domu uczestnicy wspominali czas spędzony na szlaku i planowali kolejną kajakową trasę na wakacje 2009.
Organizatorzy pragną podziękować firmie Bud –Tor oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za okazaną pomoc finansową, która umożliwiła pełną realizację naszych planów.

Waldemar Fluder

Do góry