Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Kulinarne pyszności

08. 07. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4620
 Przepyszne dania i łakocie przyrządzone według starych przepisów mam, babć i prababć, zaprezentowały podczas niedawnego przeglądu potraw regionalnych członkinie czterech kół gospodyń wiejskich, działających na terenie gminy Bestwina.
Przegląd zorganizował bielski oddział Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w ramach konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo”. Potrawy wyróżnione w konkursach na szczeblu gminnym będą rywalizowały na szczeblu powiatowym.
Z dań przyrządzonych prze KGW Bestwina jury wyróżniło filet z kurczaka na porach, ciasto biszkoptowe z bitą śmietaną i truskawkami oraz surówkę z kapusty pekińskiej. Z KGW Janowice wyróżniono pałki z kurczaka z karczkiem, zupę koperkową i nalewkę żurawinową, z KGW Bestwinka – kogucie nóżki, kalarepę faszerowaną i napój orzeźwiający, a z KGW Kaniów – kluski z sera, fasolkę po bretońsku oraz placek z truskawkami.

Tekst: Ewa Faber – Kronika Beskidzka z dnia 3.07.2008

Do góry