Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

III Janowicki Rajd Rowerowy

08. 06. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3589

 14 czerwca b.r. odbył się III Janowicki Rajd Rowerowy połączony z Piknikiem Rodzinnym. Inicjatorem imprezy była dyrekcja i nauczyciele zespołu szkolno-przedszkolnego wraz z Radą Rodziców.
Podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku rajd cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno tych najmłodszych jak i troszkę starszych. Oprócz mieszkańców Janowic w rajdzie udział wzięli m.in. przedstawiciele Bestwiny, Starej Wsi i Pisarzowic. Ubrani w rajdowe koszulki uczestnicy punktualnie o 14 wyruszyli w trasę, wiodąca ulicami Janowic, Bestwiny oraz Pisarzowic. Ogólnie trasa liczyła 19 km.
Impreza była bardzo dobrze zorganizowana. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem uczestników czuwała karetka pogotowia, a trasa była strzeżona przez policję oraz strażaków. Około godziny 16  troszkę zmęczeni,  jednak bardzo zadowoleni uczestnicy dotarli do mety.
Tradycyjnie po wysiłku fizycznym przyszedł czas na regenerację sił przed zabawą taneczną. Kiedy już wszyscy zjedli pokrzepiający posiłek przyszedł czas na rozdanie nagród oraz emocje artystyczne. Kilka minut po 17 rozpoczęła się Biesiada Śląska z zespołem „Jorgusie”, a tuż po niej na scenie podziwiać można było występy przedszkolaków i uczniów ZSP Janowice. Z całą pewnością atrakcją była także Biesiada Góralska z zespołem „Zbójnicy”, którzy zagrzewali publiczność do zabawy. Po części artystycznej przyszedł czas na zabawę taneczną do białego rana z zespołem Albatros.
Warto również wspomnieć, iż na uczestników rajdu i pikniku rodzinnego czekał obficie zaopatrzony bufet, a także liczne atrakcje dla najmłodszych. III Janowicki Rajd Rowerowy zakończony, teraz pozostają wspomnienia oraz oczekiwanie na kolejną, czwartą już edycje tej imprezy.

>> Zdjęcia w oryginalnym formacie można zobaczyć i pobrać - TUTAJ!
Do góry