Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Złota Perła wręczona

08. 06. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3630


 30 maja br w Centrum Kultury,Sportu i Rekreacji w Bestwinie odbyła się w ramach światowego dnia rozwoju kultury miła uroczystość wręczenia Honorowej Obywatelce Gminy Bestwina, przewodniczącej Towarzystwa Miłośników Ziemi Bestwińskiej Walerii Owczarz Złotej Perły Ziemi Bestwińskiej.
Przybyłych gości powitała kapela Ondraszki ze Szczyrku a otwarcia dokonał dyrektor CKSiR Grzegorz Boboń.
W tym pięknym dniu swoją obecnością zaszczycili gminę:starosta Andrzej Płonka, członek zarządu powiatu bielskiego Grzegorz Szetyński,radny powiatowy Józef Maziarz, Honorowy Obywatel Gminy Bestwina dr Franciszek Maga - jeden z dwóch dotychczasowych laureatów Złotej Perły,Elżbieta Kubica - laureatka Złotej Perły.
Nie zabrakło równiez władz samorządowych - radnych rady gminy na czele z przewodniczącym Jerzym Zużałkiem oraz władz wykonawczych na czele z wójtem Stefanem Wodniakiem. Obecne były prezeski i prezesi różnych stowarzyszeń i organizacji oraz dyrektorki szkół, jak również członkowie TMZB.

 Pomocy w organizacji uroczystej gali udzielili pracownicy GBP pod kierownictwem Teresy Lewczak.
Pani Elżbieta Kubica i dr Franciszek Maga wyróżnieni zostali dwa lata temu, a pomysłodawczynią tej nagrody była właśnie Waleria Owczarz. Projekt statuetki wykonał
jeden z uczniów Pani Walerii - artysta Ryszard Kwak - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Dyrektor Boboń zaznaczył, że uhonorowanie Pani Walerii to wotum wdzięcznośći za jej bezinteresowną pracę, poświęcenie, ukochanie Bestwiny,wszelką pomoc i dotychczasową działalność.
Gala składała się z kilku części:występu kapeli Ondraszki, wręczania Złotej Perły wraz z przypomnieniem dokonań Pani Walerii, promocja wierszy laureatki - tomik
"Jest takie miejsce na ziemi...", występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Bestwina.
Wręczenia statuetki Złotej Perły dokonali:starosta Andrzej Płonka, wójt Stefan Wodniak oraz przewodniczący Rady Gminy Jerzy Zużałek.
Do góry