Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Wyróżnienie dla GBP w Bestwinie

08. 05. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4126

W tym roku w konkursie na najlepszą bibliotekę w powiecie bielskim, organizowanym przez Starostwo w Bielsku – Białej przy współpracy Książnicy Beskidzkiej i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Bielsku-Białej udział wzięło 19 bibliotek miejskich, gminnych i sołeckich.
Głównym celem konkursu jest dalsza poprawa funkcjonowania samorządowych bibliotek publicznych, aktywizowanie bibliotekarzy oraz zwrócenie uwagi władz samorządowych na potrzeby bibliotek i ich znaczenia dla środowiska. Organizatorem, pomysłodawcą i fundatorem nagród jest starosta bielski Andrzej Płonka. Komisja w składzie: Alina Macher–Biuro Promocji Powiatu,  Anna Kielaszek–przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sztuki Rady Powiatu, Ewa Troneczek– Książnica Beskidzka i  Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Łucja Gola–Książnica Beskidzka i  Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oceniała przede wszystkim zadania związane z udostępnianiem zbiorów, działalność informacyjną, edukacyjną i kulturalną. Oceniano przede wszystkim dynamikę rozwoju działalności bibliotek w jej różnych aspektach.
W tegorocznej VIII edycji konkursu tytuł „Najlepszej Biblioteki w Powiecie Bielskim w roku 2007/2008"”otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Jasienicy a zaraz po niej wyróżnienie przypadło GBP w Bestwinie.

Gratulacje dla Pani Teresy Lewczak za ciągłe utrzymywanie GBP w Bestwinie na najwyższym poziomie.

Do góry