Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Znamy finalistów GALS

08. 05. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4219
 To już dziewiąta sobota, w czasie której w sali gimnastycznej w Bestwince rozgrywano mecze amatorskiej siatkówki.Dzisiaj odbyły się półfinały, które wyłoniły cztery zespoły awansujące do finałów. Pierwszy mecz rozegrany został pomiędzy pierwszą i ósmą drużyną w tabeli po rundzie zasadniczej.
Zawodnicy Lontexu nie dali żadnych szans Wioślarzom Widmo, pewnie pokonując ich 2:0 (25:15; 25:14). Najlepszym zawodnikiem był Paweł Żelazny.
Do kolejnego meczu sędzia PZPS Mirosław Tyc wezwał ekipy Makowski Team i LHP Team. Również tutaj dało się zauważyć, która drużyna w tabeli była druga, a która siódma. Makowski Team - LHP Team 2:0 (25:16; 25:15). Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Tomasza Ryta
Im bliżej siebie były drużyny w tabeli tym trudniej było wskazać faworyta a i poziom rozgrywek był coraz wyższy.
Trzeci mecz to potyczka młodziutkiej drużyny gimnazjalistów AZS Kamikadze Team z weteranami Orłami Adama. Pierwszego seta wygrał AZS Kamikadze Team 26:24.Od początku meczu do stanu 13:13 prowadzili gimnazjaliści, potem 14 punkt zdobyły Orły Adama. Dowieźli prowadzenie do stanu 24:22 i w tym momencie do głosu doszedł AZS zdobywając 4 punkty z rzędu. W drugim secie AZS prowadził do momentu zdobycia 12 punktu, potem szala zwycięstwa zaczęła się przechylać na stronę Orłów Adama i zwyciężyli w tym secie 25:19. Trzeci set zgodnie z regulaminem rozgrywany jest do 15 punktów.Od stanu 2:2 na prowadzenie wysunęły się Orły Adama i stopniowo powiększały przewagę, by ostatecznie zwyciężyć 15:8 i w całym meczu 2:1.Najlepszym zawodnikiem wybrano Jarosława Bierońskiego.
AZS Kamikadze Team - Orły Adama 1:2
Ostatni mecz rozegrały ze sobą drużyny z bezpośredniego sąsiedztwa w tabeli, bo z miejsca 4 i 5.Zarówno czwarty Agropunkt, jak i Obite Kolana wskazywane były przez obserwatorów na zwycięzców ligi, jednakże los skazał jedną z nich na wyeliminowanie w półfinale.
Pierwszego seta 25:20 wygrał Agropunkt, w drugim secie gra była bardzo wyrównana, raz jedna , raz druga ekipa wychodziła na prowadzenie a wygrały go Obite Kolana 25:23.
Wbrew przewidywaniom trzeci set okazał się tylko formalnością, gładko został wygrany 15:6 przez Agropunkt. Nnajlepszym zawodnikiem był Szymon Nikiel.
Agropunkt - Obite Kolana 2:1 (25:20; 23:25; 15:6). Szkoda, że Obite Kolana zostały wyeliminowane, bo prezentowały bardzo ciekawą i żywiołową siatkówkę, ale też żywioł czasem ich gubił.
Szkoda również i dlatego, że dzięki nim na sali słychać były doping, nie tylko wtedy, jak oni występowali.
W kolejną sobotę, 17 maja na parkiecie i pod siatką zmierzą się ze sobą następujące zespoły: Lontex, Makowski Team, Orły Adama, Agropunkt.
Początek o godz.9.
Organizatorzy zwracają się z techniczną prośbą o punktualne o godz. 9 rozpoczęcie pierwszego meczu oraz wskazanie do dekoracji maksimum 9 zawodników.
Do góry