Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Obchody święta Konstytucji 3 maja

08. 05. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4342
 217 lat temu, 3 maja 1791 roku uchwalono Konstytucję. Jeden z najnowocześniejszych aktów prawnych ówczesnego świata. Przed Polską, własną konstytucję miały tylko Stany Zjednoczone. I choć historia burzliwie obeszła się z tym ważnym dokumentem, to dzisiaj hucznie świętujemy jego uchwalenie. W naszej gminie dopiero w ubiegłym roku wprowadzono uroczyste składanie kwiatów pod pomnikiem poświęconym  "Tym co życie oddali Polsce". Witając przybyłych na tą uroczystość, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Zużałek,podkreślił, że to święto nie ma jeszcze w gminie Bestwina swojej tradycji. W ubiegłym roku odbyło się tylko okolicznościowe przemówienie  przypominające historię powstawania Konstytucji, a w tym roku inscenizację słowno - muzyczną przygotowali uczniowie Gimnazjum z Bestwinki.
Swój koncert dała także Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie.Po odegraniu hymnu i wysłuchaniu programu przygotowanego przez gimnazjalistów z Bestwinki dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie Grzegorz Boboń zaprosił przybyłe delegacje do składania kwiatów i wieńców.
Oprócz radnych i pracowników Urzędu Gminy w uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe wszystkich jednostek  Ochotniczych Straży Pożarnych, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Bestwińskie Koło Pszczelarzy, delegacje wszystkich placówek oświatowych gminy,Towarzystwo Miłośników Ziemi Bestwińskiej,Koła Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele rad sołeckich.Wartę przy pomniku pełnili harcerze, a uroczystości przyglądali się również,co bardzo cieszy, mieszkańcy naszej gminy. Więcej zdjęć TUTAJ

Do góry