Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

9 medali bestwińskich Wojowników

08. 04. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4949
 30 marca w miejscowości Subotica w Serbii odbyły się Mistrzostwa Karate WKF „IX Super Enpi Karate Cup’2008”.W zawodach wzięło udział ponad 1000 zawodniczek i zawodników z 15 krajów.
Konkurencje - kata i kumite rozgrywano na 12 matach. Polskę reprezentowała 25 – osobowa ekipa, w skład której wchodziło 13 zawodników UKS „Wojownik” zarejestrowanego przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Bestwinie oraz UKS „Smyk” Bielsko – Biała.
 Nasi zawodnicy wywalczyli 9 medali: w kata dzieci, rocznik 2000, srebrne medale zdobyli Artur Lemański i Jędrzej Błasiak, w kata dziewcząt rocznik 1998/1999 nasza drużyna: Julia Fejdych, Karina Karwala, Maciej Szarlej wywalczyła medal brązowy. W kata chłopców rocznik 1996/1997 Adrian Ochman zdobył medal brązowy, a Joachim Zieliński – rocznik 1994/1995 medal srebrny.
Również seniorzy nie zawiedli – w konkurencji kata open seniorów Maciej Maciejewski, a w konkurencji kumie open  Wojciech Fejdych (trener zawodników UKS „Wojownik” oraz reprezentacji Polski) zdobyli brązowe medale.
Czwarte lokaty, ocierając się o podium, uzyskali: Katarzyna Dzida, Adrian Stańczak, Szymon Angeloni, Dariusz Ochman, Adrian Wojciech.
Kolejne zawody, jakie czekają „Wojowników” to otwarte mistrzostwa karate w Niemczech już 19 kwietnia.
Do góry