Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Nagrodzeni za promocję swojej gminy

08. 03. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7690


W Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie odbyła się wczoraj jedna z najważniejszych gminnych uroczystości. Władze gminy zaprosiły na uroczystość wręczania wyróżnień i nagród za promocję gminy Bestwina w 2007 roku najbardziej zasłużonych w tym zakresie przedstawicieli stowarzyszeń, organizacji, zespołów, klubów, szkół, itp.
Występujący w roli gospodarza, dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, Grzegorz Boboń powitał wszystkich przybyłych laureatów, a także zaproszonych gości: wójta Stefana Wodniaka, z-cę wójta Artura Beniowskiego, z- cę starosty bielskiego Mirosława Szemlę, radnych powiatowych – Bogusława Stolarczyka, Józefa Maziarza oraz radnych Rady Gminy Bestwina.
W doskonały nastrój wprowadził uczestników zespół Dzień Dobry prezentując znane światowe przeboje w swojej niezwykle oryginalnej i porywającej aranżacji.
Przewodniczący Rady Gminy Bestwina Jerzy Zużałek, a jednocześnie również przewodniczący Kapituły przyznającej wyróżnienie i nagrody za promocje gminy Bestwina przypomniał, że w 2005 roku Rada Gminy przyjęła Regulamin przyznawania corocznych nagród za szczególne osiągnięcia w promocji gminy Bestwina zwłaszcza poprzez działalność sportową, kulturalną i oświatowo – naukową.

Zgodnie z powyższym Regulaminem wnioski o przyznanie nagród rozpatrywała Kapituła w skład, której wchodzą przewodniczący komisji stałych Rady Gminy oraz przewodniczący Rady Gminy. Tworzą ją : Benedykt Kohut, Antoni Grygierzec, Jerzy Kijas, Andrzej Wojtyła, Jerzy Zużałek. W pracach Kapituły uczestniczyli z głosem doradczym wójt Stefan Wodniak oraz zastępca wójta Artur Beniowski.
Po raz pierwszy jednakże dokonano przyznania wyróżnień oraz nagród. Oto laureaci wyróżnień i nagród:
1. Pierwsza z wyróżnionych osób jest mieszkanką Kaniowa … podróżnik, filmoznawca, pasjonatka kina latynoskiego. Tłumaczka języka hiszpańskiego, znawczyni kultury latynoskiej. Zaprzyjaźniona z czarownikami z La Paz oraz Indianami z plemienia Shuara z dżungli ekwadorskiej. Przebywając na Kubie przeszła wtajemniczenia santerii, religii potomków czarnych niewolników o czym zrealizowała autorski film. Co roku święta Bożego Narodzenia spędza w swojej ulubionej Argentynie, gdzie niemal została "zaadoptowana" przez miejscową rodzinę. Jeszcze w trakcie studiów reprezentowała Polskę na Międzynarodowych Studenckich Konferencjach Pokojowych w Norwegii i Niemczech. Prowadzi większość grup do Ameryki Południowej od Wenezueli po Ziemię Ognista. Jako ceniony specjalista od rejonów Ameryki Łacińskiej została zauważona przez wydawców "Lonely Planet", które stawia sobie za cel pomaganie ludziom w poznawaniu świata i innych ludzi. Chciałoby stanowić inspirację dla ciekawych, pouczających i wesołych podróży. Pragnie dzielić się rzetelną informacją. Wydawnictwo to opublikowało ponad 650 różnych przewodników, przetłumaczonych na 14 różnych języków.
Wielu z nas chciałoby poznać dalekie kraje, porozmawiać z ich mieszkańcami…Niewielu jednak chce uczyć się języków obcych, ba, są tacy, którym nauka języka ojczystego sprawia wiele kłopotów. Chciała się uczyć, miała w sobie dość siły i determinacji aby realizować swoje pasję i otrzymuje wyróżnienie Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku   - Barbara Radwańska
2. Absolwent Szkoły Podstawowej w Kaniowie i Gimnazjum w Bestwince a obecnie uczeń Zespołu Liceów im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach Dziedzicach. Zajął III miejsce w wojewódzkiej olimpiadzie "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" i awansował do kolejnego, międzywojewódzkiego etapu,
wyróżnienie Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje - Krzysztof Ryba
3. Są  laureatami konkursów przedmiotowych z chemii, geografii oraz fizyki i astronomii, co   zaowocowało   zwolnieniem  ich z egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno - przyrodniczej.
Aktualnie są uczniami bielskich liceów, nauką i postawą przynoszą chlubę swojej miejscowości.
wyróżnienie Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymują:
Aleksandra Stępień
Jakub  Mędrala
Krzysztof  Koszyk

4. Autor  projektu „Jesteśmy po to, aby dawać świadectwo" - realizowanego od pięciu lat przez młodzież Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bestwinie.Głównym celem projektu jest poznanie historii narodu polskiego, żydowskiego i niemieckiego, nauka tolerancji, zwalczanie złych stereotypów i uprzedzeń narodowych.
Realizując projekt współpracował ze Stowarzyszeniem Polska i Izrael i  Stowarzyszeniem „Otwarta Rzeczpospolita" w Warszawie, Muzeum Regionalnym w Bestwinie,Państwowym Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu, Domem Konferencji  Wannsee w Berlinie,Instytutem Yad Vashem.
Młodzież spotkała się z niezwykłymi gośćmi, Świadkami Zagłady (więźniami obozów między innymi w Auschwitz - Birkenau), panem Augustem Kowalczykiem - aktorem, panem Izaakiem Goldfingerem - dziennikarzem i panią Haliną Birenbaum - poetką i pisarką. Na organizowane spotkania zapraszano gości z sąsiednich miejscowości. Z realizacji projektu uczniowie wraz z    nauczycielem opracowali stronę internetową, publikowali artykuły w biuletynach informacyjnych w Centrum Edukacyjnym w Oświęcimiu Uczniowie brali udział w Ogólnopolskim Konkursie „Prawda i Pamięć" zdobywając wyróżnienia I i II stopnia .
Prezentował działania i metody działania z uczniami na Ogólnopolskiej Konferencji Metodycznej dla nauczycieli, poświęconej „Edukacja w miejscach pamięci" w Państwowym Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu oraz na międzynarodowej konferencji w Domu Konferencji Wannsee w Berlinie
wyróżnienie Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje Ireneusz  Sikorski
5. Postanowił promować swoją „Małą Ojczyznę” na całym świecie – pisze o wszystkim co się w niej dzieje, chwali dokonania, ale nie boi się również pisać o sprawach przykrych, uważając, że publiczne ich przedstawianie spowoduje, że wszyscy zaczną baczniej się przyglądać się temu, co ich otacza i będą czuć się za to odpowiedzialni,
wyróżnienie Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje - założyciel strony internetowej o  Janowicach – Andrzej Wojtyła
6. Dla jednych to żadna sztuka, uważają, że to zwykła zabawa lub marnowanie swojego czasu…Są to opinie krzywdzące, bo każda pasja, każde zamiłowanie do czegoś, co przynosi radość, a nie krzywdzi nikogo innego rozwija człowieka, powoduje, że jest lepszy i z tej racji zasługuje na uznanie. Nie bez powodu są i w tej dyscyplinie organizowane wszelkiego rodzaju mistrzostwa. Laureat kolejnego wyróżnienia zajął  III miejsce w finale Otwartych Mistrzostw Polski w układaniu Kostki Rubika
wyróżnienie Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje - Adam Wojtyła
7. Uczy, bawi, wychowuje …tak nieraz mówi się o szkole … różnie można uczyć, różnie bawić i różnie wychowywać…Jedne szkoły realizują tylko to, co przewiduje program, inne starają się osiągać więcej, potrafią rozbudzić w swoich wychowankach zamiłowanie do różnych dziedzin życia.
W drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego  w Gimnazjadzie Powiatowej reprezentanci tego Gimnazjum zajęli II miejsce,
I miejsce zajęli w Eliminacjach Rejonowych Półfinału Wojewódzkiego i VII miejsce w Finale Wojewódzkim
wyróżnienie Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje Gimnazjum w Bestwince oraz zawodnik  Paweł Wróbel.
Po odbiór wyróżnienia zapraszam panią dyrektor Gimnazjum Danutę Tekieli - Herman oraz wyróżnionego ucznia
8. Jest doskonałym przykładem, że nawet z tak małej miejscowości, jaką jest Bestwinka można trafić na pierwszoligowe boiska. Jest również dowodem na to, że aby osiągnąć sukces wystarczy tylko chcieć…no i oczywiście poprzeć to ciężką pracą, determinacją, pokochać to czym się pasjonuje.
Wyróżnienie za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje Arkadiusz Gołąb – zawodnik Groclinu Grodzisk Wielkopolski
9. Organizują duże widowiska sportowe, które przyciągają spore tłumy i opisywane są w ogólnopolskiej prasie,  m.in. mecz z drużyną ligową z dalekiej Algierii, mecz charytaty¬wny na rzecz biednych dzieci z Gminy Bestwina z udziałem księży z Deka¬natu Bielsko-Żywieckiego, Memoriał trenera Daniela Dziarmagi z udziałem zawodników I i II ligowych oraz mecz towarzyski z drużyną Polonii F.C. Buenos Aires Argentyna.
Dzięki tego rodzaju imprezom głośno jest o Gminie Bestwina nie tylko w Polsce ale również w krajach, z których przyjeżdżają goście wyróżnionego przez Radę Gminy Bestwina Klubu
wyróżnienie Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje Ludowy Klub Sportowy Bestwina
do odbioru wyróżnienia zapraszam prezesa klubu pana Adama Tomalę
10.  Klub prowadzi sekcję siatkarską dziewcząt i chłopców, piłki nożnej, oraz   turystyczną.
Uczestniczył w 2007 roku  w rozgrywkach w ramach Diecezjalnej Ligi Parafialnych Klubów Sportowych , plasując się ostatecznie na 6 miejscu. Dziewczęta zajęły drugie miejsce w Turnieju Andrzejkowym w Hałcnowie. Klub zorganizował otwarty Turniej w Siatkówce Plażowej o Puchar Parafii.
W rozgrywkach piłki nożnej brał udział w rywalizacji najmłodszych piłkarzy -  „żaki” rozegrały mecze na halach w Bielsku, Hałcnowie, Porąbce. Chłopcy w kategorii Gimnazjum wzięli udział w Finałach rozegranych w Dankowicach.
W ramach czynnej rekreacji Klub zorganizował zimowisko dla młodzieży w Międzybrodziu Bialskim , rajd rowerowy wokół wyspy Wolin na Pomorzu Zachodnim., oraz wiosenne ,niedzielne rodzinne etapy rowerowe , miedzy innymi na wzgórze Trzech Lipek w Bielsku, Harmęży k. Oświęcimia, Rudzicy.
Klub pragnie promować czynny wypoczynek i zdrową sportową rywalizację wśród dzieci i młodzieży a także rodzin naszej Gminy a przez to także dawać o niej dobre świadectwo.
wyróżnienie Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje Parafialny Klub Sportowy „ Caniovia"a po odbiór wyróżnienia zapraszam księdza proboszcza Jana Mamcarza.

NAGRODY RADY GMINY BESTWINA ZA PROMOCJĘ GMINY BESTWINA W 2007 ROKU
11.Zajmują się szkoleniem dzieci i młodzież z Gminy Bestwina w dyscyplinie kajakarstwa i kajak-polo. Ich podopieczni biorą udział w licznych turniejach międzynarodowych a także w Mistrzostwach Świata i Europy. Poprzez te starty oraz udział w licznych turniejach Ogólnopolskich, powiatowych czy wojewódzkich promują Gminę Bestwina . Wysokie wyniki sportowe, udział w turniejach czy organizowanie imprez na wysokim poziomie sportowym nie tylko promuje Kaniów ale i całą Gminę Bestwina. W  2007 roku zawodnicy tego klubu reprezentowali swoją Gminę w następujących zawodach:
- międzynarodowych:
Mistrzostwa Europy-Francja   9 zawodników
Mistrzostwa Niemiec-Essen -  13 zawodników
Międzynarodowy turniej Holandia -  2 zawodników
Międzynarodowy Turniej Praga - wyjazd klubowy
Międzynarodowy Turniej Litwa - wyjazd klubowy
Międzynarodowy Turniej Budapeszt -  wyjazd klubowy
Międzynarodowy Turniej Kajak-Polo -  w Kaniowie
- ogólnopolskich :
Mistrzostwa Polski Seniorów
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów młodszych
Festiwal Sportów Wodnych 
- wojewódzkich:
Długodystansowe Mistrzostwa w kajakarstwie klasycznym
Memoriał R.Gałuszki i Turniej Kajak-Polo  
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików kajak-polo  
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie
Mini Triathlon i Puchar Starosty   
Poprzez organizowanie imprez o charakterze ogólnopolskim i wojewódzkim, wydawane są liczne foldery, breloczki, biuletyny, które podkreślają i promują gminę Bestwina. Wszystkie wyniki zamieszczane są na stronie internetowej klubu www.kajakpolokaniow.pl Należy podkreślić iż trener Dariusz Pilarz jest trenerem koordynatorem kadry narodowej kajak-polo. To pod jego kierunkiem w roku 2007 drużyna U-21 zdobyła V miejsce a drużyna seniorek VII miejsce podczas Mistrzostw Europy kajak-polo we Francji.
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje UKS SET Kaniów oraz trenerzy Dariusz Pilarz i Katarzyna Pilarz
Po odbiór nagrody zapraszam panią prezes Haliną Błaszkiewicz oraz  trenerów.
12. Są członkami kadry narodowej, uczestnikami Mistrzostw Europy a ponadto posiadają złote, srebrne lub brązowe medale Mistrzostw Polski,
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymują:
1.Łukasz Pilarz
2.Krzysztof Schiller
3.Paweł Michalec
4.Bartłomiej Dawidek
5.Jakub Cymerman
6.Piotr Bajerski
7.Marzena Wala
8.Karolina Czarnecka
9.Ewelina Satława
Są członkiniami kadry narodowej, złotymi medalistkami Mistrzostw Polski.
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymują:
10.Kinga Malczyńska
11.Kamila Bujnicka
12.Karina Malczyńska

Są członkami kadry narodowej, srebrnymi medalistami Mistrzostw Polski Juniorów
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymują:
13.Tomasz Kabut
14.Adam Roman
15.Emil Polit
16.Jakub Sikora
17.Tomasz Hoffmann

Są srebrnymi lub brązowymi medalistami Mistrzostw Polski Juniorów,
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymują:
18.Maciej Paszana
19.Mateusz Puzoń
20.Mateusz Paszana
21.Martyna Banasiewicz
22.Martyna Kobiela
13. Jest  członkiem Czechowickiego Klubu Karate „ Keiko" . Od 2 lat uczestniczy w rozgrywkach Śląskiej Okręgowej Ligi Karate Tradycyjnego. Cykl zmagań ligowych obejmuje cztery turnieje rozgrywane w różnych miastach województwa śląskiego. W łącznej klasyfikacji za rok 2006 ( podsumowanie odbyło się w marcu 2007) zdobyła w swojej kategorii wiekowej I miejsce , natomiast w sezonie 2007 III miejsce.W  Mistrzostwach Śląska w Karate Tradycyjnym, które odbyły się w dniu 15 grudnia w Bytomiu zajęła III miejsce.
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje Adrianna Kluczny
14. Również nasz kolejny laureat jest przedstawicielem tej samej dyscypliny. W łącznej klasyfikacji za rok 2006 ( podsumowanie odbyło się w marcu 2007) zdobył w swojej kategorii wiekowej III miejsce , w sezonie 2007 również III miejsce.
Ponadto w Mistrzostwach Śląska w Karate Tradycyjnym, które odbyły się w dniu 15 grudnia w Bytomiu, także zajął III miejsce
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje Robert Kluczny
15. Jest instruktorem i trenerem karate. W roku 2006 został powołany do Kadry Polski SKDUN SHOTOKAN KARATE-DO OF UNITED NATIONS - POLSKA na rok 2007 jako reprezentant Polski w/w federacji na imprezy międzynarodowe. W listopadzie 2006r. założył sekcję karate, przy Szkole Podstawowej w Bestwinie, która liczy 30 członków. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Bestwinie powstał Uczniowski Klub Sportowy „WOJOWNIK", którego zawodnicy odnoszą liczne sukcesy na turniejach i zawodach.
Jego osiągnięcia za rok 2007:
III miejsce w kumite seniorów - VIII EUROPEAN CUPRUM CUP in Karate Legnica 2007;
III miejsce w kumite open - VIII EUROPEAN CUPRUM CUP in Karate Legnica 2007;
III miejsce w kumite seniorów - Mistrzostwa Świata w Karate Niemcy 2007
III miejsce w walkach seniorów starszych   - Mistrzostwa Świata Muay Thai Bangkok Tajlandia 2007
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje Wojciech Fejdych
16. Uczęszcza do 5 klasy. Osiąga dobre i bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu. Od chwili powstania w szkole sekcji karate tj. listopada 2006r. jest jedną z czołowych bardzo dobrze zapowiadających się zawodniczek. Systematycznie uczestniczy w szkoleniach oraz zdaje wszystkie niezbędne egzaminy na kolejne stopnie. Bierze udział w licznych zawodach i turniejach. Obecnie posiada 7 KYU z 3 belkami.
Jej osiągnięcia za rok 2007:
II miejsce i srebrny medal w kumite dziewcząt w II GRAND PRIX CIESZYNA w KARATE;
Kwalifikacja i udział w EUROPEAN CUPRUM CUP in KARATE w Legnicy;
Udział w Mistrzostwach Świata Karate Shotokan w Bydgoszczy;
I miejsce w kata dziewcząt w I Mistrzostwach Smyka w Karate w Bielsku-Białej;
III miejsce w kumite dziewcząt w I Mistrzostwach Smyka w Karate w Bielsku-Białej
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje Paulina Krywult
17.. Uczęszcza do 6 klasy. Osiąga dobre wyniki w nauce i zachowaniu. Od chwili powstania w szkole sekcji karate tj. listopada 2006r. jest jednym z czołowych bardzo dobrze zapowiadających się zawodników. Systematycznie uczestniczy w szkoleniach oraz zdaje wszystkie niezbędne egzaminy na kolejne stopnie. Bierze udział w licznych zawodach i turniejach. Obecnie posiada 7 KYU z 2 belkami.
Jego  osiągnięcia za rok 2007:
Kwalifikacja i udział w EUROPEAN CUPRUM CUP in KARATE w Legnicy – IV miejsce
Udział w Mistrzostwach Świata Karate Shotokan w Bydgoszczy;
III miejsce w kumite chłopców w I Mistrzostwach Smyka w Karate w Bielsku-Białej
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje Joachim Zieliński
18. Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego The Best z Bestwinki występuje w rozgrywkach III ligi tenisa stołowego od pięciu sezonów. W sezonie 2006/2007 ukończyła zmagania ligowe na VI miejscu. Trenerem i liderem zespołu jest Tadeusz Durka , który w trzech ostatnich sezonach tylko trzykrotnie odszedł od stołu pokonany. Występy naszej drużyny na tym szczeblu rozgrywek wpływają bardzo pozytywnie na rozwój tenisa stołowego na terenie gminy Bestwina. Młodzi adepci tenisa stołowego bardzo chętnie uczestniczą, w roli obserwatorów i kibiców, w meczach rozgrywanych przez starszych kolegów. Przyczynia się to do kształtowania ich postawy prosportowej oraz motywuje do dalszej wytężonej pracy na treningach.
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje UKS The Best Bestwinka oraz jego zawodnicy:
Tadeusz Durka
Grzegorz Damaz
Tadeusz Pochopień
Dawid Brzeźniak
Jakub Walaszczyk

Po odbiór nagrody zapraszam prezesa UKS The Best Bestwina pana Waldemara Fludra oraz zawodników
19. Dwunastolatek, uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kaniowie.
Od początku III klasy uprawia tenis stołowy pod opieką różnych trenerów, w tym również taty - Krzysztofa Swą sportową działalność zaczynał w UKS „The Best" Bestwinka, od roku szkolnego 2005/ 2006 jest zawodnikiem ULKS Ligota. Aktualnie powołany został do kadry Śląska młodzików.
I miejsce w V Powiatowym Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego -Dzięgielów 2007,
I miejsce w VI Turnieju Trzech Narodów o Puchar Starosty Bielskiego,
I miejsce w III Grand Prix o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Stryszawa,
I   miejsce  w   II   Rodzinnym   Turnieju  Tenisa   Stołowego   o   Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy,
I miejsce w II Grand Prix BBOSiR w Tenisie Stołowym - Bielsko -Biała 2007,
I miejsce w I części III Grand Prix o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Stryszawa,
II miejsce w II części III Grand Prix o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Stryszawa,
II miejsce w Wojewódzkim Turnieju w Mini Olimpie Games w Tenisie Stołowym - Gliwice 2007,
III miejsce w    XXV Międzynarodowym Turnieju Tenisa Stołowego „JKTS Open 2007" o Puchar Prezydenta Jastrzębia Zdroju,
III miejsce w I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików w Tenisie Stołowym - Chybie 2007,
II miejsce w Turnieju  organizowanym przez Oddział Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży w Karvinie,
I   miejsce   w   Wojewódzkim   Turnieju   Klasyfikacyjnym   Młodzików w Tenisie Stołowym - Ligota 2007,
miejsce   w    przedziale   33   -   36   w   I   Ogólnopolskim   Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików w Tenisie Stołowym,
miejsce   w   przedziale   17-20      w   II   Ogólnopolskim   Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików w Tenisie Stołowym,
I miejsce w IX Wigilijnym Turnieju Dzieci w Tenisie Stołowym.
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje Adam Ramenda
20. Obecnie uczęszcza do klasy trzeciej. Osiąga wysokie wyniki w nauce. Jego hobby jest gra w szachy, którą rozpoczął w wieku przedszkolnym. Swoje zainteresowania wyniósł z domu rodzinnego. Jego pierwszym nauczycielem był ojciec Paweł . Od kilku lat doskonali swoje umiejętności na kółku szachowym w Szkole Podstawowej w Pszczynie, obecnie pod okiem trenerów p. Tadeusza Kapusty i p. Pawła Więcka. W tym czasie brał udział w licznych konkursach szachowych na różnych szczeblach.
Jego osiągnięcia w 2007r.:
Turniej Pierwszej Szansy Polskiego Związku Szachowego - II miejsce
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików „Wisła 2007" - II miejsce
II v-ce Mistrz Województwa Śląskiego
VII Turniej Szachowy Łąka 2007 -1 miejsce
II Turniej Szachowy Goczałkowice - Zdrój - III miejsce
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje Mateusz Kal
21. Jest nauczycielką  w Szkole Podstawowej w Janowicach, uczy języka angielskiego. Od roku jest koordynatorem akcji eTwinning. Wraz z uczniami opracowała pierwszy projekt „Send my friedn to school" . Tworząc go, uczniowie mogli solidaryzować się z dziećmi, które nie mają możliwości edukacji. Projekt nasz trafił na Szczyt G8 do Pani Angeli Merkel. Za w/w projekt szkoła, a tym samym Pani Marlena Niemczyk-Handzlik otrzymała Krajową Odznakę Jakości ETWINNING przyznaną przez Narodowe Biuro Akcji eLearning z siedzibą w Warszawie, a wraz z Bułgarią, Litwą Francją, Turcją Wielką Brytanią Ugandą i Ghaną TI nagrodę eTwinning Zjednoczonego Królestwa. Rozdanie nagród odbyło się w Nottingham. Projekt spotkał się także z akceptacją Centralnego Biura Akcji eTwinning z siedzibą w Brukseli, w wyniku czego została szkole przyznana Europejska Odznaka Jakości.
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje pani Marlena Handzlik - Niemczyk
22. - uczeń wszechstronnie uzdolniony, aktywny, bierze udział w konkursach z różnych dziedzin. Reprezentuje szkołę na terenie gminy i poza nią. Ambitny i wyjątkowo pracowity, czego dowodem są wyniki w nauce już od klasy IV. Chętnie udziela się społecznie, zawsze można na niego liczyć i powierzyć mu odpowiedzialne zadanie.
W minionym roku był:
laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego - Olimpus - 8 miejsce na 2248,
laureatem konkursu biblijnego „Jonasz",
szczególne wyróżnienie w XI Ogólnopolskim Konkursie na Pracę Literacką dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów,
laureat III Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Człowiek a środowisko" w kategorii Literatura za wiersz o janowickim lesie.
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje Mateusz Ochman
23. Mieszka w Kaniowie. W klasie czwartej - w 1997 roku - zaczęła uczęszczać na kółko plastyczne prowadzone przez artystkę ludową Rozalię Szypułę przy Domu Kultury "WALCOWNIA" w Czechowicach-Dziedzicach.
W 2002 roku rozpoczęła kształcenie w Zespole do Liceów im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach, klasa o profilu społeczno-humanistycznym i tu zaczęła się jej przygoda z wolontariatem - obecnie w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Od 2005 roku jest studentką Uniwersytetu Śląskiego -  pedagogiki ze specjalnością animacja społeczno-kulturalna, a także  pedagogiki ze specjalnością asystent osoby niepełnosprawnej. Interesuje się historią i muzyką oraz komunikacją alternatywną (język migowy).
Maluje na szkle i otrzymała następujące nagrody, m.in.:
1 miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Malarstwa na Szkle.
I miejsce w I Powiatowym Turnieju "Skarbiec Ziemi Bielskiej"
I miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych
I miejsce w  X Ogólnopolskim Konkursie "Twórczość dziecięca inspirowana sztuką ludową"
Nagroda Specjalna Jury w X Konkursie Plastycznym dla Twórców Nieprofesjonalnych im. Pawła Wróbla
Wystawy, min.:
"Patroni Polski i Europy w sztuce ludowej"
Festiwal Talentów i Niezwykłych Umiejętności Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego "Uwaga  talent"
IV Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej
GBP w Bestwinie.
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje Olga Tomanek
24. W  roku 2007 zorganizował przy współpracy z Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji imprezę plenerową „V Bestwińskie Spotkania Folklorystyczne", na której oprócz naszego zespołu wystąpiły zespoły folklorystyczne z powiatu bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Od początku swojej działalności jest ambasadorem naszej Gminy w skali kraju i poza jego granicami. Z osiągnięć, jakie miał w roku 2007 warto wspomnieć udział w Międzynarodowej Imprezie Folklorystycznej „Tydzień Kultury Beskidzkiej", gdzie reprezentował naszą Gminę na estradzie w Wiśle, jest zdobywcą wyróżnienia w Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Amatorskich Zespołów Folklorystycznych w Brennej oraz zdobywcą III miejsca w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych i Kapel Ludowych „Wici" w Chorzowie. Zespół dał koncert podczas Dni Powiatu Bielskiego (impreza odbyła się w Bestwinie), Janowickiego Pikniku Rodzinnego oraz podczas imprez środowiskowych organizowanych na terenie Gminy Bestwina. Tradycyjnie, jak co roku dał kilkanaście koncertów noworocznych w parafiach powiatu bielskiego. Ponadto reprezentował naszą Gminę w różnego rodzaju uroczystościach organizowanych na terenie powiatu, województwa oraz kraju (często były to   imprezy  nie  mające  charakteru  konkursowego).W miesiącu  czerwcu  2007  roku gościł zespół folklorystyczny z Chorwacji (Vrbovec), a w miesiącu lipcu - zespół folklorystyczny z Hiszpanii (Berango). Przy zespole funkcjonuje Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Gminy Bestwina, który w roku 2007 dał  koncert  podczas  XX   Wojewódzkiego Dziecięcego Przeglądu Zespołów Folklorystyczny w Wiśle, V Bestwińskich Spotkań Folklorystycznych oraz Dni Powiatu Bielskiego.
Zdobyte nagrody i wyróżnienia oraz szczegółowe informacje o zespole dostępne są w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie (sala widowiskowa) oraz na stronie internetowej www. kultura.bestwina.pl
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Bestwina"
25. Od początku swojej działalności również jest ambasadorem naszej Gminy w skali kraju i poza jego granicami. Liczy około 40 członków. W roku 2007 uczestniczyła w wielu imprezach, na których zdobywała czołowe miejsca i wyróżnienia. Warto wspomnieć udział w Międzygminnej Rewii Orkiestr Dętych w Kaniowie (zasięg wojewódzki), jest laureatem Wojewódzkiego Przeglądu Strażackich Orkiestr Dętych w Krynicy. W okresie wakacyjnym  kilkakrotnie reprezentowała naszą Gminę dając koncerty na terenie Słowacji. Ponadto w roku 2007 reprezentowała naszą Gminę w różnego rodzaju uroczystościach organizowanych na terenie powiatu, województwa oraz kraju (często imprezy te nie miały charakteru konkursowego - m. in. VIII Dni Powiatu Bielskiego).
Była w roku 2007 współorganizatorem IV edycji Międzygminnej Rewii Orkiestr Dętych (imprezy o zasięgu wojewódzkim), dała również kilka koncertów podczas imprez środowiskowych organizowanych na terenie naszej Gminy (gminne obchody Dnia Strażaka połączone z 95 - leciem OSP Bestwinka, odpust parafialny w Kaniowie). Dodatkowo w roku 2007 obsługiwała kilkanaście pogrzebów na terenie naszej Gminy i poza nią.
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie
26. W ciągu 8 lat działalności może pochwalić się niemałym dorobkiem dzięki dyrygentowi, doświadczonemu chórmistrzowi, Panu Marianowi Lubickiemu. Liczy obecnie 26 osób. Występuje głównie podczas uroczystości kościelnych, patriotycznych i okolicznościowych w Bestwinie, a także w sąsiednich parafiach i nie tylko.Uświetniał uroczystości otrzymania sakry biskupiej naszego rodaka ks. Józefa Wróbla, wystąpił w Katedrze Lwowskiej i na cmentarzu Orląt we Lwowie, w bazylikach w Ludźmierzu i Licheniu, wielokrotnie w Sanktuarium na Górce w Szczyrku, gdzie był nagrywany przez telewizję „TRWAM".    Występował na diecezjalnym   święcie   Akcji   Katolickiej   w   Bielsku-Białej,   na   uroczystościach wyniesienia na ołtarze ks. Biskupa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach.
W 2007 r. przyjął nazwę „AVE MARIA" występował 24 razy, w naszej gminie i poza nią.
Rozpoczął śpiewanie 7 stycznia wyjazdem do Słotwiny.
14 stycznia na zaproszenie ks. prof. Stanisława Hałasa, śpiewał w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w Bazylice Głównej wypełnionej po brzegi pielgrzymami z różnych stron kraju i z zagranicy.
28 stycznia gościł w Bestwinie chór „Jadwiżki" z Ziemięcic zaproszony na koncert.Goście zwiedzili Muzeum Regionalne i zaśpiewali na mszy św.
W dniach 21-22  kwietnia występował w Austrii w  cyklu „Koncerty chórów - Kahlenberg".
Gościł w Rajeckich Teplicach uroczystości odpustowej w czerwcu 2006 r. W rewanżu zaprzyjaźniony chór przyjechał do Bestwiny 3 czerwca 2007 r. ,też na uroczystość odpustową i wystąpił na mszy św. oraz zwiedził Muzeum Regionalne.  
24 czerwca na zaproszenie ks. kustosza Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski Szczyrk - Górka, uświetnił śpiewem wieczorne czuwanie i procesję różańcową.
29 lipca uczestniczył w Festynie Jadwiżkowym w Ziemięcicach. Wystąpił na mszy św. oraz na festynie.
4 września uczestniczył w obchodach rocznicy objawień w Szczyrku na Górce. Uroczysta msza św., na której śpiewał była transmitowana przez telewizję TRWAM
1 grudnia na zaproszenie Posła na Sejm R.P. Stanisława Piety śpiewał w kościele p.w. św. Katarzyny w Czechowicach - Dziedzicach, na Mszy w intencji poległych i pomordowanych żołnierzy Podziemia Niepodległościowego.
Nagrodę Rady Gminy Bestwina za promocję Gminy Bestwina w 2007 roku otrzymuje  Bestwiński Chór Parafialny „AVE MARIA".

Do góry