Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Wyniki Turnieju warcabów

08. 01. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4982
 W ostatnim czasie w naszej gminie ma miejsce znaczna ilość różnego typu turniejów sportowych, był już turniej koszykówki, siatkówki, piłki halowej czy tenisa stołowego. Dla każdego coś miłego. W tym szerokim wachlarzu konkursów brakowało jednak zmagań czysto intelektualnych. Organizatorzy turnieju szybko nadrobili te braki organizując turniej warcabów o puchar dyrektora Centrum Kultury Sportu i Rekreacji. Odbył się on w sobotę 26.01.2008 w janowickiej szkole. Punktualnie o 10:00 zawodnicy rozpoczęli grę, a byli wśród nich: Mirella Kubik, Agnieszka Wojtyła, Teresa Woźniak, Andrzej Pyś, Marcin Glejndek, Łukasz Pyś, Michał Nikiel, Sylwester Olejak, Kazimierz Siwiec, Kacper Siwiec oraz Mateusz Ochman. Zdecydowano że turniej będzie odbywał się na zasadach „każdy z każdym”. Turniej przyciągnął zawodników w każdym wieku, najmłodszy zawodnik miał 9 lat, najstarszy zaś 50. Z całą pewnością wiek nie stanowił bariery do pokonania zawodnika, nierzadko bowiem młodsi wygrywali ze starszymi. O dobrą kondycję zawodników dbała pani dyrektor szkoły, Urszula Kal, która serwowała herbatkę oraz ciasteczka - za co serdecznie dziękujemy!
Po dwugodzinnych zmaganiach okazało się, iż zwycięstwo przypadło Andrzejowi Pysiowi, który przegrał tylko raz. Drugie miejsce zajął pan Kazimierz Siwiec, trzecie zaś Michał Nikiel. Laureaci uhonorowani zostali pucharami, zwycięzca zaś ponadto będzie mógł słuchać muzyki na markowym odtwarzaczu MP3, którego stał się właścicielem. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały miłe chwile spędzone podczas janowickiego turnieju.
Warto wspomnieć, iż organizatorem turnieju byli radni naszej gminy Jerzy Zużałek oraz Andrzej Wojtyła, sponsorem nagród zaś Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, które reprezentował dyrektor Grzegorz Boboń. Miejmy nadzieję, że przed nami jeszcze mnóstwo tego typu turniejów.

Zdjęcia z turnieju można zobaczyć oraz pobrać TUTAJ.
Do góry