Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zaloguj do serwisu

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bestwinie

Oficjalna strona Urzedu Gminy

Gmina Bestwina w liczbach

Monitoring powietrza

Mapa gminy Bestwina

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom,Młodzieży i Rodzinom ”Z SERCEM NA DŁONI” z siedzibą w Kaniowie

Skład zaprasza

EBART schody
https://gminabestwina.info/25-aktualnosci/aktualnosci/298-swiateczna-sesja-rady-gminy.html

Licznik Odwiedzin

68341188
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie dni
26526
36011
173534
62537
68341188

Magazyn Gminny
https://gminabestwina.info/25-aktualnosci/aktualnosci/298-swiateczna-sesja-rady-gminy.html
Portal czecho.pl
Portal beskidzka24.pl
https://gminabestwina.info/25-aktualnosci/aktualnosci/298-swiateczna-sesja-rady-gminy.html

Gościmy

Odwiedza nas 233 gości oraz 0 użytkowników.

Świąteczna sesja Rady Gminy

07. 12. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6290
 XIV sesja Rady Gminy Bestwina, zwołana 28 grudnia, wyjątkowo odbyła się w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie, bo też i jej przebieg był wyjątkowy.
Rada Gminy wraz z wójtem postanowili złożyć listy gratulacyjne wyjątkowym osobom z naszej gminy. A, że okres świąteczny, to i na sesję zawitali, oprócz zaproszonych gości, kolędnicy nadając sesji tym bardziej wyjątkowego charakteru.(Zdjęcia tutaj )
Początek sesji to zawsze sprawy proceduralne, takie jak stwierdzenie prawomocności obrad, wybór sekretarza, przyjęcie protokołu z ostatniej sesji. W kolejnym punkcie Rada Gminy wraz z wójtem Stefanem Wodniakiem wręczyła Honorowemu Obywatelowi Gminy Bestwina dr n. med. Franciszkowi Madze piękną paterę z wygrawerowanymi gratulacjami z okazji Jubileuszu 55 – lecia pracy zawodowej oraz 50 – lecia pracy w Ośrodku Zdrowia w Bestwinie. Przedtem jeszcze dyrektor CKSiR Grzegorz Boboń przybliżył sylwetkę dra Magi i jego zasługi dla gminy Bestwina oraz dla polskiej nauki.
Radny Antoni Grygierzec przekazał Panu Doktorowi zdjęcie, które kilkanaście lat temu otrzymał od niego na potrzeby pisanego w Naszym Głosie artykułu o rodzinie Doktora Magi. Zdjęcie to przedstawia syna Pana Doktora – Macieja, uznanego w Stanach Zjednoczonych malarza stojącego obok wykonanego przez niego obrazu. Jubilat wyjawił, że syn, tuż przed zakończeniem studiów, wygrał konkurs na obraz dla Zamku Królewskiego w Warszawie. Obraz miał wymiary 2 x 3 metry, a uzyskane za niego honorarium wystarczyło na kupno fiata.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Bestwińskiej wręczyło Jubilatowi Raptularz pojubileuszowy z galerią zdjęć, które wykonane zostały w czasie wieczoru urodzinowo – jubileuszowego w Muzeum Regionalnym
 Gośćmi honorowymi XIV sesji Rady Gminy Bestwina byli Państwo Helena i Józef Kłoda – para o najdłuższym stażu pożycia małżeńskiego w gminie, bo w tym roku świętowała 67 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Państwo Kłodowie zostali uhonorowani listem gratulacyjnym i kwiatami.
Pan Józef Kłoda został zaproszony na sesję jeszcze z jednego powodu. Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Piotr Zienc przyznał bowiem panu Józefowi Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla województwa śląskiego. Aktu dekoracji dokonał radny sejmiku województwa śląskiego pan Andrzej Kamiński. Przedstawił również sylwetki dekorowanych strażaków i zapoznał z zasługami, dzięki którym zostali wyróżnieni taką odznaką. Bo to właśnie dzięki swojemu zaangażowaniu w działalność Ochotniczych Straży Pożarnych pan Józef Kłoda otrzymał Złotą Odznakę Honorową, a wraz z nim również Złotą Odznakę otrzymał pan Franciszek Olek z Janowic, a Srebrną Marceli Kraus z OSP Bestwina (niestety, obowiązki zawodowe przeszkodziły panu Marcelemu w udziale w sesji) .
 Dla uświetnienia tych miłych chwil z kolędowym repertuarem wystąpił chór z Parafii pw Wniebowzięcia NMP w Bestwinie dedykując  wykonywane kolędy Jubilatom i odznaczonym strażakom.
Po tych niezwykle miłych i wzruszających przeżyciach Rada Gminy przyjęła 5 uchwał, tj. o zmianach w budżecie kończącego się roku, o niewygasających z upływem 2007 roku wydatkach z budżetu gminy, o zmianie w Statucie SPZOZ w Bestwinie, o rezygnacji przez gminę z prawa pierwokupu działek, które są obecnie w posiadaniu Spółki Pastwiskowej w Kaniowie oraz uchwałę w sprawie wniosku o zmianę obszaru właściwego Sądu Okręgowego i Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej oraz utworzenia Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Czechowicach-Dziedzicach.
Na zakończenie sesji przewodniczący Rady Gminy Jerzy Zużałek złożył radnym oraz wszystkim obecnym na sali noworoczne życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Podziękował radnym za cały rok ich pracy i wyraził uznanie, że w czasie swej samorządowej pracy starali się zawsze poszukiwać tego, co łączy a nie co dzieli, a jeśli już dzielili to tylko i wyłącznie wspólne dobra, a nie samych siebie.
 Życzenia na Nowy Rok złożył następnie wójt Stefan Wodniak i zanim przewodniczący zamknął obrady na salę wkroczyli kolędnicy i odegrali bożonarodzeniową scenkę. Nie byli to zwykli przebierańcy a członkowie Zespołu Regionalnego Bestwina, którzy również, wraz ze swoją kapelą zaśpiewali kilka kolęd, przywracając świąteczny nastrój uczestnikom sesji.
Po zakończeniu sesji wzniesiono jeszcze toast na cześć Jubilatów i za pomyślność w Nowym 2008 Roku oraz połamano się opłatkiem.

 

 

 Józef Kłoda – Złota Odznaka Honorowa za zasługi dla woj. śląskiego
Pan Józef Kłoda do Ochotniczej Straży Pożarnej w Bestwinie wstąpił jeszcze w okresie przedwojennym. Wielce zasłużony działacz ochotniczego pożarnictwa na terenie powiatów bielskiego i pszczyńskiego. Od wczesnych lat do 1996 był członkiem zarządu OSP w Bestwinie pełniąc w nim wiele funkcji. Od 1960 r. był członkiem zarządu wojewódzkiego OSP w Katowicach przez 14 lat, od 1975 przez następne 15 lat członkiem prezydium zarządu OSP w Katowicach. Od 1976 również członkiem zarządu głównego związku OSP. Równocześnie od 1976 do 1996 był prezesem zarządu gminnego związku OSP w Bestwinie. Obecnie jest członkiem honorowym w wielu jednostkach powiatu bielskiego i pszczyńskiego jak również zarządów. Do dnia dzisiejszego pomaga jednostkom OSP w zdobywaniu środków na cele statutowe oraz w sprawach organizacyjnych.
W 1986 r. współorganizator powołania społecznego komitetu budowy strażnicy w Bestwinie, której budowę rozpoczęto w 1987 r. a dzięki jego bezpośredniemu zaangażowaniu oraz pozyskiwaniu środków finansowych strażnicę oddano do użytku w 1990 r. w 100 rocznicę założenia straży w Bestwinie. Również dzięki jego bezpośredniemu zaangażowaniu OSP w 1999r. otrzymała nowy samochód bojowy STAR 266.

 Franciszek Olek - Złota Odznaka Honorowa za zasługi dla woj. śląskiego
Pan Franciszek Olek w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach wstąpił w 1950 r. od początku czynnie w niej działając. Od 1966 r. do 2006 był członkiem zarządu OSP pełniąc w nim wiele funkcji. Do 1971 r. był gospodarzem, a od 1971 do 2001 naczelnikiem, a od 2001 do 2006 prezesem OSP w Janowicach. W 2006 r. Walne Zebranie członków OSP. nadało mu godność honorowego prezesa. W okresie gdy był naczelnikiem ukończył wiele kursów potrzebnych w akcjach ratowniczych. Równocześnie w okresie tym przez 5 lat był komendantem gminnym związku OSP w Bestwinie jak również członkiem zarządu powiatowego związku OSP w Bielsku-Białej. Uczestniczył w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych i przeciwpowodziowych dowodząc swoimi podwładnymi. Brał udział m.in. w gaszeniu pożaru rafinerii w Czechowicach-Dz., w Czarkowie i Kuźni Raciborskiej. Corocznie przeprowadzał ćwiczenia i szkolenia członków oraz przygotowywał ich do zawodów i turniejów. Bardzo dbał o gotowość w swojej jednostce. Organizował oraz czynnie uczestniczył w wielu akcjach społecznych na rzecz jednostki i społeczeństwa. Utrzymywał bardzo dobrą współpracę z Komendą Miejską PSP w Bielsku-Białej , Urzędem Gminy oraz ze szkołą podstawową. Starał się o pozyskiwanie środków na działalność bojową oraz na utrzymanie strażnicy.

Marceli Kraus – Srebrna Odznaka Honorowa za zasługi dla woj. śląskiego
Pan Marceli Kraus do OSP w Bestwinie wstąpił w 1996 r. Podczas odbywania służby wojskowej służył w Wojskowej Straży Pożarnej. W 1997r. do 2000 z ramienia zarządu był opiekunem młodzieżowej drużyny pożarniczej. Przygotowywał członków MDP do ogólnopolskich turniejów wiedzy pożarniczej przekazując im wiadomości na tematy przeciwpożarowe. Przeprowadzał z nimi ćwiczenia przygotowując ich do zawodów przeciwpożarowych oraz memoriału Haliny Dzidówny, w którym to członkowie MDP corocznie biorą czynny udział. Od 2001 r. jest członkiem zarządu OSP w którym to do 2006r. pełnił funkcję skarbnika, a od 2006r. jest naczelnikiem jednostki oraz zastępcą prezesa. Z pełnym oddaniem i poświęceniem pełni swoją funkcję, przygotowując członków jednostki do zadań przeciwpożarowych. Od 2006r. jest równocześnie członkiem zarządu gminnego związku OSP w Bestwinie. Wiele godzin poświęca w pracach społecznych organizowanych na rzecz jednostki i społeczeństwa. Uczestniczy we wszystkich akcjach przeciwpożarowych i ratowniczych, do których jednostki OSP gminy Bestwina wysyłane są przez Komendę Miejską PSP w Bielsku-Białej. Jest cenionym działaczem OSP w Bestwinie, koleżeńskim i szanowanym przez pozostałych członków. Ponadto od 1995r. należy do Polskiego Związku Wędkarskiego. Od 1999r. jest Honorowym Dawcą Krwi, którą oddaje regularnie. Od 2000r. jest członkiem PTTK w Bielsku-Białej, a od 2002 członkiem LKS w Kaniowie.


Do góry