Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Najlepiej smakował placek z rabarbarem

07. 10. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5236

 W Gminnym Ośrodku Kultury w Porąbce 25 października odbył się finał VI edycji powiatowego konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo”, Konkurs ten zorganizowało bielskie Starostwo Powiatowe oraz działające przy Śląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Stowarzyszenie Doradztwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich „.Postęp”.

W tym roku w konkursowe szranki stanęło 33 uczestników – 32 Koła Gospodyń Wiejskich oraz Zespół Regionalny „Jaworze”. Wiodącym tematem była , mimo że już jesień, „wiosna w kuchni”, co dało się odczuć tak w przygotowaniu różnych potraw, jak i wystroju stołów. Wybór tych najlepszych potraw nie był łatwy, bowiem wszystko smakowało wyjątkowo, cieszyło oko i podniebienie. Po długich obradach komisja postanowiła przyznać nagrody w pięciu kategoriach, zgodnie z regulaminem konkursu a nagrody wręczali przewodniczący Rady Powiatu Bielskiego Roman Migdał i starosta Andrzej Płonka. Starosta podkreślił, że Starostwo Powiatowe nie będzie ustawało w promowaniu kulinarnego dziedzictwa naszego powiatu, tak wspaniale rozwijanego przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. W uroczystości udział wzięli także wicestarosta Mirosław Szemla, członek Zarządu Powiatu Stanisław Pięta, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu bielskiego, radni Rady Powiatu Bielskiego i Gminy Porąbka oraz licznie reprezentowani przedstawiciele mediów lokalnych.

W konkursie brały udział również przedstawicielki naszych gminnych Kół Gospodyń Wiejskich.

Najbardziej smakował placek z rabarbarem upieczony przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kaniowa i przyniósł jego twórczyniom I miejsce w kategorii „Ciasta”.

W kategorii dania gorące przyznano wyróżnienie dla KGW Janowice za nadziewane roladki z kurczaka.

W kategorii produkt przyznano wyróżnienie dla KGW Bestwina za sałatkę pod pierzyną.

Do góry