Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Bestwinka na 3 miejscu w powiecie

07. 09. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9176
 W sobotę 22 września na stadionie w Zabrzegu odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Seniorów OSP.  Zawody takie odbywają się co dwa lata na przemian z zawodami drużyn młodzieżowych.
Zawodom towarzyszyło ogromne zainteresowanie nie tylko władz strażackich ale również samorządowych. Do Zabrzega zawitali: eurodeputowana Małgorzata Handzlik oraz senator - Mirosława Nykiel, posłowie:  Jacek Falfus, Stanisław Szwed, Stanisław Pięta, wicewojewoda śląski Wiesław Maśka, starosta Andrzej Płonka, przewodniczący Rady Powiatu Roman Migdał, nie zabrakło również przedstawicieli samorządu gminy Bestwina, wicewójta Artura Beniowskiego i przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Zużałka, wszak startowały ekipy OSP Bestwinka i OSP Janowice. Z władz branżowych obecni byli: z – ca śląskiego komendanta wojewódzkiego – Marek Rączka, komendant miejski PSP w Bielsku – Białej Adam Caputa, z – ca komendanta miejskiego Krzysztof Grygiel, przewodniczący zarządu powiatowego OSP Jan Cholewa, komendanci i prezesi gminnych OSP, wśród nich komendant Grzegorz Owczarz i prezes Władysław Kóska.

Sędzią głównym zawodów, powołanym przez komendanta miejskiego PSP, był mł. brygadier Witold Inerowicz – na co dzień z – ca dowódcy JRG nr 1 PSP w Bielsku – Białej.
 Rywalizacji strażaków towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, nic więc dziwnego, że zawodników dopingowały całe rodziny wraz z zawsze spragnionymi widoku strażackich wozów dziećmi. Wiele z nich przyjechało w strażackich mundurkach, co pozwala spokojnie myśleć o przyszłości Ochotniczych Straży Pożarnych i nie ma obaw co do zaniku również rodzinnych tradycji.
Zawody składały się z dwóch konkurencji, tj. sztafety 7 x 50 metrów w pełnym rynsztunku bojowym oraz ćwiczenia bojowego.
Do udziału w zawodach zakwalifikowało się 35 drużyn, ostatecznie wystartowały 33 drużyny, 11 kobiecych i 22 męskie.
Wśród kobiet najlepsze były: 1.miejsce – OSP Rybarzowice, drugie – OSP Wilkowice, trzecie – OSP Kobiernice. Druhny z Janowic zajęły 9 miejsce a z Bestwinki 11.
 Bardzo dobrze spisali się druhowie z OSP Bestwinka, którzy zajęli 3 miejsce. OSP Bestwinka reprezentowali: dowódca – Mirosław Jonkisz oraz Tomasz Bieroński, Artur Bieroński, Szczepan Kóska, Miłosz Kuś, Sławomir Bezegłów, Michał Markiel, Janusz Markiel.

 Józef Distel może być dumny ze swej drużyny, widać, że częste treningi przynoszą efekt, a niewiele brakowało, aby pozycja druhów była wyższa. OSP Janowice zajęła 14 miejsce.
Pierwsze miejsce zajęli strażacy OSP Komorowice Krakowskie, drugie OSP Bystra.
Najlepsze drużyny otrzymały puchary, każdy z zawodników otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową.
Eurodeputowana Grażyna Staniszewska ufundowała pobyt w Brukseli, siedzibie Europarlamentu drużynom, które będą miały najlepszy czas w ćwiczeniu bojowym. Są to OSP Bystra oraz OSP Rybarzowice. Żeńska drużyna z Rybarzowic odebrała również Puchar za najlepszy czas w ćwiczeniu bojowym wśród kobiet ufundowany przez posła Stanisława Szweda.Eurodeputowana Małgorzata Handzlik ufundowała puchar dla zwycięskiej drużyny męskiej.
Na zakończenie zawodów w krótkich wystąpieniach posłowie oraz władze samorządowe i strażackie pogratulowały zwycięzcom i wszystkim rywalizującym zawodnikom wysokiej sprawności sportowej i co najważniejsze w strażackim fachu, bojowej.

Do góry