Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Kronika policyjna maj - sierpień

07. 09. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7510
Maj
31 maja w Bestwinie na ul. Szkolnej nieletni uderzył głową kolegę z Janowic, który doznał złamania nosa.
Czerwiec
16 czerwca o godzinie 9.00 n/n sprawca włamał się do samochodu marki Ford Fiesta na ulicy Dworkowej skąd skradł portfel z dokumentami oraz pieniędzmi na szkodę mieszkańca Czechowic-Dziedzic.
19 czerwca o godzinie 17.40 w Kaniowie na ulicy Krzywolaków doszło do kolizji samochodu Nissan z samochodem marki Honda .
21 czerwca o godzinie 15.00 w Bestwinie na ulicy W.Witosa  kierujący rowerem mieszkaniec Bestwiny zderzył się na skrzyżowaniu  z pierwszeństwem przejazdu z samochodem marki Opel. Rowerzysta doznał obrażeń ciała .
Tego samego dnia o godzinie 16.10 w Bestwinie funkcjonariusze S.P.P. w Bielsku-Białej zatrzymali kierujących rowerzystów z Bestwinki i Kaniowa -wynik badania 0,55mg/1l  i 0,39mg/1l w wydychanym powietrzu.
25 czerwca w Janowicach podczas festynu n/n sprawca z kieszeni mieszkańca Janowic dokonał kradzieży portfela z dokumentami.
26 czerwca o godzinie 16.00 w Kaniowie na  ulicy Dębowej funkcjonariusze z S.P.P z Bielska-Białej zatrzymali mieszkańca Kaniowa kierującego rowerem w stanie nietrzeźwym, wynik badania 0,79mg/1l.
Tego samego dnia w Bestwinie zatrzymano nieletniego mieszkańca Pisarzowic, który kierował skuterem w stanie nietrzeźwym, wynik badania 0,29mg/1l.

Lipiec
2 lipca w Bestwinie na ulicy Krakowskiej dokonano kradzieży portfela z dokumentami.
3 lipca w Kaniowie o godzinie 19.00 n/n sprawca dokonał uszkodzenia 11 fotelików plastikowych na stadionie sportowym.
9 lipca w Bestwinie o godzinie 15.00 na ulicy Krakowskiej kierujący samochodem Fiat 126p mieszkaniec Jawiszowic utracił panowanie nad kierownicą i uderzył w słup.
11 lipca w Kaniowie na ulicy Łabędziej policjanci z S.P.P. z Bielska -Białej zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca Kaniowa jadącego rowerem, wynik badania 0,54mg/1l w wydychanym powietrzu.
Tego samego dnia w Bestwinie dokonano kradzieży tablic rejestracyjnych z samochodu Audi80.
12 lipca w Bestwinie policjanci zatrzymali mieszkańca Kaniowa kierującego samochodem Honda Civic, który w stanie nietrzeźwym (1,30mg/1l )spowodował kolizje z samochodem Daewoo Tico.
13 lipca w Kaniowie o godzinie 15.50 policjanci z K.P w Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Batalionów Chłopskich zatrzymali mieszkańca Kaniowa , który kierując samochodem Fiat 126p był nietrzeźwy , wynik badania 1,10 mg/1l w wydychanym powietrzu.
19 lipca w Bestwinie na ulicy Szkolnej kierujący samochodem Renault Laguna nie zachował środków ostrożności i  uderzył w ogrodzenie .
21 lipca w Bestwinie na ulicy W.Witosa kierujący samochodem Fiat Brava uderzył w słup ogrodzeniowy
24 lipca w Janowicach o godzinie 14.00 n/n sprawca skradł z cmentarza metalowy wazon wartości 400zł.
Tego samego dnia w Kaniowie policjanci z wydziału aktu terroru zatrzymali mieszkańca Kaniowa , który posiadał amunicje, tłumiki, magazynki oraz narkotyki.
Również w tym dniu w Kaniowie  o godzinie 15.00 doszło do kolizji samochodu Ford Escord z motorem.
Natomiast w Janowicach n/n sprawca przez wyłamanie drzwi do mieszkania skradł złoto wartości 9 tysięcy złotych.
26 lipca w Bestwinie o godzinie 11.00 na cegielni wybuchł pożar pieca oraz hali produkcyjnej. W akcji gaszenia pożaru wzięło udział 31 jednostek straży pożarnej. Wstępnie straty  oszacowano na około 50 tysięcy złotych. W sprawie pożaru nadal trwa dochodzenie.
29 lipca policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali mieszkańca Janowic, który kierował samochodem marki  Citroen Berlingo w stanie nietrzeźwym –0,73mg/1l
sierpień
3 sierpnia w Bestwnie o godzinie 14.40 na ulicy Kakowskiej doszło do kolizji samochodu Volvo z samochodem  Fiat Seicento .
Tego samego dnia w Bestwinie również na ulicy Krakowskiej policjanci z S.P.P w Bielsku-Białej zatrzymali mieszkańca Czechowic-Dziedzic , który w stanie nietrzeźwym kierował samochodem marki Volkswagen Golf ,wynik badania 0,21mg/1l.
5 sierpnia w Bestwinie o godzinie 11.20 zgłoszono na policję w Czechowicach-Dziedzicach kradzież rynny miedzianej z kościoła W.N.M.P .Wartość strat oszacowano na około 100zł.
22 sierpnia w Bestwinie na ulicy Krakowskiej doszło do kolizji  dwóch samochodów marki Ford.
29 sierpnia w Bestwinie o godzinie 17.00 policjanci z S.P.P w Bielsku-Białej zatrzymali na ul. Gandora mieszkańca Bestwinki , który kierował rowerem w stanie nietrzeźwym-wynik badania 0,30mg/1l w wydychanym powietrzu.
W okresie ostatnich 3 miesięcy policjanci Komisariatu z Czechowic-Dziedzic interweniowali na terenie Gminy Bestwina 70 razy.

                            Informacje zebrał Franciszek Owczarz

Do góry