Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

W Janowicach wygrały Walczące ogonki

07. 09. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5662

W niedzielne popołudnie na terenach rekreacyjnych w Janowicach odbyły się finały I Janowickiego Turnieju Piłki Siatkowej. Tak jak i w poprzednim tygodniu pogoda spisała się na medal, nie zabrakło również kibiców i sympatyków siatkówki. Zawodnikom kibicowali między innymi radny Jerzy Borutka i sołtys Jan Stanclik. Do walki przystąpiły drużyny: „Walczące ogonki”,
„Absolwenci i dziadek”,
"Union Chocolate”,
„22 KK”,
„Witosa Team”.
Nie pojawili się zawodnicy z „Pszczyny”.
W pierwszym meczu „Walczące ogonki” zmierzyły się z „Witosa Team” wygrywając tylko jednym małym punktem, a „Union Chocolate” wygrali z  „22KK” 2:0.
Następnie rozegrano mecze o wejście do finału. „Absolwenci i dziadek” wygrali z „Union Chcolate”2:1, a „Walczące ogonki” weszły do finału bez meczu półfinałowego ze względu na nieobecność „Pszczyny”
Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna „Union Chocolate”, a o ostateczne zwycięstwo w turnieju walczyli „Absolwenci i dziadek” oraz „Walczące ogonki”. Ustalono, że mecz będzie grany do 3 wygranych setów, a punkty będą liczone do 25.
Po zaciętej, pasjonującej i wyrównanej walce wygrała drużyna  „Walczących ogonków” z Hałcnowa 3:1 (25:13, 23:25, 25:22, 27:25).
Po części sportowej przyszedł czas na wręczanie nagród. Organizatorzy turnieju Jerzy Zużałek oraz Andrzej Wojtyła wręczyli dyplomy, nagrody oraz statuetkę za zwycięstwo. Warto podkreślić, iż nagrody ufundowali: Przewodniczący Rady Gminy Bestwina, twórca portalu www.gminabestwina.info Jerzy Zużałek, radny i twórca portalu www.janowice .glt.pl Andrzej Wojtyła,  radni: Jerzy Borutka, Stanisław Nycz, wójt gminy Stefan Wodniak oraz firmy: Kontakt Simon, Bud-Tor, a także Nadwiślańska Agencja Turystyczna. Spośród wszystkich zawodników rozlosowany jeszcze dodatkowo nagrody pocieszenia.
Serdecznie dziękujemy także właścicielowi lokalu „Pod kogutkiem”, który udostępnił energię elektryczną, dzięki której było możliwe nagłośnienie oraz oprawa muzyczna imprezy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejny Janowicki Turniej Piłki Siatkowej w przyszłym roku.
Wkrótce zdjęcia z Turnieju.
Organizatorzy: Andrzej Wojtyła
Jerzy Zużałek
Do góry