Pasiu komentuje 21 kolejkę

09. 05. 19
Odsłony: 4485
 Weekend na boiskach bielskiej Serie A przysporzył sympatykom futbolu w naszym regionie wielu pozytywnych emocji. Oto statystyki:
• W tej kolejce zdobyto 34 bramki (nie wliczam walkowera przysługującego Bestwinie)
• Żadne ze spotkań nie zakończyło się podziałem punktów, spośród 6 potyczek czterokrotnie zwyciężał zespół gospodarzy, dwa razy lepsi okazali się goście.
• Najwięcej bramek padło w spotkaniu Przełomu z Halnym Kalna (10 trafień), a najmniej w meczu Bestwinki z Pionierem Pisarzowice (2 trafienia)
Przełom Kaniów w niedzielne popołudnie podejmował na własnym boisku zespół z Kalnej. Podopieczni trenera Kucharskiego byli faworytami tej potyczki. Jednak po 20 minutach gry to Halny cieszył się z dwubramkowej przewagi. Kibice LKS-u  byli zaskoczeni takim obrotem sprawy. Przełom podniósł się z knockdownu i jeszcze przed przerwą doprowadził do remisu 2:2. Na listę strzelców wpisali się odpowiednio Dariusz Gąsiorek oraz Robert Jurczyga (rzut karny). Po przerwie na boisku dzielił i rządził wyłącznie Kaniów. Trener Kucharski przeprowadził przemyślane i trafne zmiany. Przełom kontrolował grę i po ostatnim gwizdku sędziego mógł cieszyć się z wysokiej wygranej bo aż 8:2. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Janusz Maroszek (król strzelców bielskiej Serie A), swoje trafienia dołożyli jeszcze: Robert Jurczyga, Grzegorz Sporys, Mariusz Cupriak i Artur Droździk. Przełom pobił ligowy rekord w liczbie strzelonych bramek w jednym spotkaniu. Do tej pory największą ilością goli strzelonych w jednym meczu cieszyli się zawodnicy Soły Kobiernice. 19 października ubiegłego roku pokonali na własnym stadionie Wilamowiczankę Wilamowice aplikując gościom 7 bramek, tracąc tylko 2. W sezonie 2007/2008 żadna drużyna nie potrafiła pokonać bramkarza rywali aż ośmiokrotnie (spotkania kończyły się wynikami 6-1, 7-1, 7-0).
Serdecznie gratulujemy!
cd w rozwinięciu:

Drużyna z Bestwinki udała się do Pisarzowic by stanąć w szranki z tamtejszym Pionierem. Zespół KS-u interesowało wywiezienie punktów z trudnego terenu. Przed spotkaniem w roli faworyta stawialiśmy podopiecznych trenera Jurczyka i jak się później okazało był to trafny typ. Jak wiadomo Pionier to solidna drużyna i w przyszłym sezonie spokojnie mogą stać się jedną z lepszych drużyn w bielskiej Serie A. Przejdę teraz do omówienia spotkania.  Przewaga zawodników Bestwinki nie podlegała dyskusji od pierwszego gwizdka sędziego. Pionier próbował atakować, jednak ataki te nie przynosiły żadnego zagrożenia pod bramką Dominika Chmielniaka. W 20 minucie ładnym technicznym strzałem bramkarza gospodarzy po raz pierwszy w tym spotkaniu pokonał Paweł Łukosz. Co ciekawe, z asysty przy tym golu cieszył się Dominik Chmielniak. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron spotkanie toczyło się nadal pod dyktando gości. Dobrze grający i sumiennie wykonujący zadania taktyczne zespół Bestwinki podwyższył wynik meczu w 70 minucie. Po raz drugi z trafienia cieszył się Paweł Łukosz. Wynik do końca nie uległ zmianie. Należy dodać, iż Bestwinka mogła wygrać to spotkanie czterema trafieniami, jednak dogodnych sytuacji strzeleckich nie wykorzystał Rafał Zbijowski. Spotkanie mogło się podobać i zawodnicy z Bestwinki jak najbardziej zasługują na brawa.
Lider LKS Bestwina w tej kolejce nie musiał wybiegać na boisko by walczyć o trzy punkty. Zdobył je bez walki, gdyż tak jak wspominałem w zapowiedzi podopiecznym trenera Stawowczyka przysługiwał walkower.

Wielkim i pozytywnym zaskoczenie tej rundy jest postawa GLKS-u Wilkowice. Zawodnicy Wilkowic wygrali już piąte z rzędu spotkanie. Po morderczym boju pokonali drużynę Sokoła Buczkowice 3-2. Pozostałe pary:
Wilamowiczanka Wilamowice 4 – 3 Żar Międzybrodzie
Orzeł Kozy 2 – 1 Sokół Hecznarowice
Groń Bujaków 1 – 6 Soła Kobiernice