Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Od karate do koszykówki ... kolejny talent z Kaniowa

17. 07. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2144

MKMK1MK2MK3Małgorzata Kopel, mieszkanka Kaniowa, skończyła w tym roku 6 klasę, od 6 roku trenowała seidokarate w UKS Czechowice-Dziedzice, gdzie odnosiła liczne sukcesy w zawodach Kata (sekwencje i pokaz) oraz Kumite (walki). Jest posiadaczką zielonego pasa (4kyu). Po latach treningu postanowiła spróbować czegoś innego.
W trakcie zawodów szkolnych w koszykówkę postanowiła spróbować swych sił w tej właśnie dyscyplinie. Na pierwszych zajęciach w Sekcji koszykówki MKS Czechowice-Dziedzice pojawiła się pod koniec października 2015 roku. Już na pierwszych treningach otrzymała ksywkę Lejkers, a postawą na zajęciach zyskała sobie sympatię nowych koleżanek oraz trenerów.
Ciepłe przyjęcie w grupie spowodowało, że postanowiła porzucić zajęcia karate i w pełni poświęcić się koszykówce. Gosia jest wyróżniającą się postacią w drużynie, a jej determinacja i dążenie do celu może być przykładem do naśladowania dla niejednej osoby. Ciężka i czasami mozolna praca, a także walka ze swoimi słabościami sprawiły, że jasno postawione cele sprzyjały rozwojowi jej sportowej pasji, dzięki której z powodzeniem odnosi spore sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.
W kwietniu tego roku wzięła udział w międzynarodowym turnieju koszykarskim GLOBASKET 2017 w hiszpańskim Lloret de Mar, gdzie razem z koleżankami z drużyny zajęła 1 miejsce. Po powrocie z turnieju wzięła udział w konkursie Kacpa Challenge w Dąbrowie Górniczej, podczas którego nieoczekiwanie została uznana najlepszą zawodniczką w kategorii dziewcząt. Uskrzydlona sukcesem wzięła udział w konsultacji naborowej do kadry Śląska, która odbyła się w Rybniku.
Podczas konsultacji zainteresowała swoją osobą trenera kadry i znalazła się w gronie osób, które wzięły udział w obozie kadry Śląska na przełomie czerwca i lipca.
Brawo!!!

Do góry