Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

22. 04. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5662
Jeśli ktoś chce oglądać strzelone gole, a przecież to one są solą każdego meczu piłkarskiego, to na mecz w Kaniowie, gdzie LKS Przełom podejmował rezerwy czwartoligowego LKS Czaniec, mógł zjawić się, powiedzmy w 60 minucie i w przeciągu 20 minut zobaczyć aż 6 bramek. Zdjęcia TUTAJ
Pierwsza połowa była bezbramkowa, na dodatek żadna z drużyn nie zbudowała klarownej sytuacji do pokonania bramkarza, chociaż przewagę mieli kaniowianie.
Pierwszy kwadrans drugiej połowy to również walka, głównie w środkowej części boiska, do momentu, kiedy gościom udało się zaskoczyć obrońców LKS Kaniów, no i pokonać Dawida Grabskiego. W 67 minucie odpowiedział Norbert Foks, ale minutę później goście znów wyszli na prowadzenie. Po upływie dwóch minut Kamil Góra, po indywidualnej akcji, pokonał bramkarza LKS Czaniec i zrobiło się 2:2.
W 75 minucie Norbert Foks podwyższył na 3:2, a 4 minuty później sędzia podyktował rzut karny dla kaniowian, który na czwartą bramkę dla gospodarzy zamienił Damian Marek.
LKS Kaniów – LKS Czaniec II 4:2
22. 04. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5460
W sobotę, 7 maja odbędzie się druga akcja sprzątania Wisły. Zbiórka odbędzie się o godzinie 10.00 przy kładce na Białce koło lotniska w Kaniowie.
- Polskie rzeki są strasznie zanieczyszczone. Ludzie bez zastanowienia wyrzucają na brzegi wód polskich śmieci które trafiają do rzeki ją zanieczyszczając. Jeśli chcesz ratować polskie rzeki, to zapraszamy Cię na nasze wydarzenie, podczas którego będziemy zbierać śmieci z brzegu Wisły oraz z kajaka - zachęcają organizatorzy wydarzenia - .
Zbiórka odbędzie się o godzinie 10.00 przy kładce na Białce koło lotniska w Kaniowie - dokładną lokalizację można znaleźć na mapie poniżej. - Zbieramy śmieci z kajaka oraz z brzegu w stronę Kaniówka. Zapewniamy kajaki, worki na śmieci i rękawiczki, a po sprzątaniu zapraszamy na grilla dla uczestników na terenach rekreacyjnych koło boiska w Kaniowie - mówią organizatorzy.
Zapisy odbywają się poprzez formularz dostępny TUTAJ, z kolei strona wydarzenia znajduje się TUTAJ.
Źródło: https://www.facebook.com/postkajaki ; www.czecho.pl
22. 04. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5949
W najbliższy weekend czekają nas kolejne mecze piłkarskie, do rozgrywek przystępują również juniorzy.
W IV lidze seniorzy LKS Bestwina pauzują z uwagi na wycofanie się z rywalizacji drużyny Czarni-Góral Żywiec.
W lidze okręgowej zawodników KS Bestwinka, zagrożonych spadkiem, czeka kolejna ciężka przeprawa, ponieważ będą gościć u siebie lidera, GLKS Wilkowice, który do tej pory nie poniósł żadnej porażki i tylko 3 razy zremisował, osiągając 16 zwycięstw.
KSB ma tylko na swoim koncie 3 zwycięstwa i 3 remisy, 13 razy schodził z boiska pokonany. Trudno liczyć na przełamanie, ale dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe. W pierwszym meczu wilkowiczanie udzielili gościom srogiej lekcji i zaaplikowali im 10 bramek.
KS Bestwinka – GLKS Wilkowice – niedziela, 24 kwietnia, godz. 17.00
LKS Przełom Kaniów w klasie A zagra u siebie z LKS II Czaniec. Gospodarze (6 miejsce) mają na swoim koncie 25 punktów, goście 17 (11 miejsce). W rundzie jesiennej w Czańcu wygrali gospodarze 5:2.
LKS Kaniów – LKS II Czaniec – sobota, 23 kwietnia, godz. 16.00
Juniorzy:
Przełom Kaniów - Soła Kobiernice - 23 kwietnia (sobota) godz. 12.00 (IV liga okręgowa A1)
GKS Czarni Jaworze - LKS Bestwina – 23 kwietnia – godz. 11.00 (III liga okręgowa A1)
22. 04. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5598
L ML M 2L M 3L M 4
 
 
 
 
 
 
 
Na czym polega wyjątkowość położonych w pobliżu Bielska-Białej stawów bestwińskich? Na tym, że wodę o powierzchni ok. 170 hektarów użytkuje aż 40 rybaków, najczęściej karpiarzy od pokoleń, którzy nie tylko w świecie rybackim mogliby uchodzić za wzór współpracy. Wspierają się w odłowach, utrzymują wspólne magazyny, organizują dyżury na stawach, razem załatwiają różne formalności. Po prostu sobie pomagają.
Łukasz Maroszek te miejscowe realia zna jak własną kieszeń. W Bestwinie mieszka od urodzenia i - choć w Bielsku-Białej ukończył technikum elektroniczne - nigdy nie wyobrażał sobie życia w dużym mieście. Na stawach prowadzonych przez rodziców Marię (od 20 lat niezwykle energiczną i energetyczną sołtyskę Bestwiny) i Eugeniusza Maroszków dorastał, a właściwie spędzał tam każdą wolną chwilę, wdrażając się do rybackiego fachu. W końcu - jako przedstawiciel czwartego już pokolenia hodowców karpi - wraz z żoną Izabelą przejął rybacki biznes.
- Raczej biznesik - zaledwie trzy stawy o łącznej powierzchni 3,7 hektara, a takich stawów jest u nas kilkadziesiąt - precyzuje Łukasz Maroszek. - W takiej skali, skali mikro, my tutaj, w Bestwinie, gospodarujemy.
Powierzchnia średniego gospodarstwa nie przekracza kilku hektarów, a specyfika funkcjonowania naszej społeczności rybackiej wynika z tego, że zdecydowana większość zasilanych wodami rzeki Białej stawów usytuowana jest w układzie paciorkowym. To oznacza, że jeden rybak jest zależny od drugiego. Porozumienie jest konieczne, i to w wielu kwestiach.
Odłowy z sąsiadami
Czytaj więcej
22. 04. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5097
Dominacja na boisku i pewne zwycięstwo. W Wielką Sobotę drużyna seniorów LKS Kaniów pokonała na wyjeździe Wilamowiczankę Wilamowice 5:1 (3:0). Bramki dla Kaniowa zdobyli: Tomasz Drewniak, Norbert Foks – po 2 oraz Kamil Góra.
Do przerwy kaniowska drużyna zdobyła 3 bramki, a dokładniej w pierwszych 20 minutach. Gospodarze ograniczali się do prób gry z kontry, które zwykle były przerywane na 40 metrze. Po przerwie kaniowianie dołożyli trafienie na 4:0, nie wykorzystali rzutu karnego, a piłka po dwóch strzałach odbijała się od poprzeczki. Gospodarze odpowiedzieli jedną bramką, a wynik został zamknięty w 90 minucie, kiedy to LKS Kaniów zdobył 5 bramkę.
LKS Wilamowiczanka Wilamowice - LKS Przełomu Kaniów1:5
LKS Kaniów: Dawid Grabski (Rafał Twardowski) – Wojciech Czulak, Konrad Markiel, Michał Szymański – Marek Faruga, Marcin Bęben, Szymon Dunat (Patryk Nazim), Tomasz Socha, Damian Woźniak (Wojciech Kubies) – Norbert Foks, Kamil Góra (Tomasz Drewniak)
22. 04. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5378
20220413 11183620220413 105023 HDR20220413 110038 Burst01W środę, 13 kwietnia br., w Szkole Podstawowej nr 3 w Ligocie odbyły się Półfinałowe Wojewódzkie Zawody w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W gronie 4 drużyn, mistrzów rejonów bielskiego, raciborskiego, pszczyńskiego i jastrzębskiego, znalazła się drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Bestwince.
Bartosz Hoffmann i Bartosz Maga pokonali rówieśników z Pszowa, Żor oraz  Pietrowic i zapewnili sobie awans do  finału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie w maju w Gliwicach.
Brawo!!! Już trzymamy kciuki!
22. 04. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5197
Ofensywny popis dali w świąteczną sobotę piłkarze Czarnych Jaworze, którzy wysoko pokonali ekipę z Bestwinki.
- Myślę, że wynik odzwierciedla wydarzenia boiskowe, choć mieliśmy dobre momenty, gdzie potrafiliśmy się utrzymać przy piłce i rozegrać fajną akcję - przyznaje szczerze Wojciech Lisewski, opiekun futbolistów z Bestwinki. - Byliśmy bez wątpienia drużyną przeważającą w tym meczu - zaznacza z kolei trener Czarnych, Krzysztof Dybczyński.
Mecz świetnie ułożył się dla jaworzan, którzy już w 8. minucie celebrowali trafienie. Mateusz Wajdzik skutecznie dobił piłkę odbitą przez Dominika Chmielniak po strzale Damian Ścibora. Nieco ponad 20 minut później było już 2:0, gdy Szymon Harat popisał się precyzyjnym uderzeniem z dystansu. Dla 25-latka było to premierowe trafienie w barwach jaworzan. Wynik do przerwy ustalił Wajdzik, który spuentował dobrą akcję ze Ściborem. Tuż przed końcem pierwszej połowy o gola kontaktowego mogli pokusić się gospodarze, lecz Mateusz Markiel wygrał pojedynek sam na sam z Klaudiuszem Willmannem.
Czytaj więcej
22. 04. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5651
Zdrowych, pełnych miłości, spokoju i nadziei Świąt Wielkanocnych,
wiosennego optymizmu, wiary
w lepsze jutro,
wielu ciepłych i radosnych chwil z najbliższymi
życzy administrator www.gminabestwina.info
22. 04. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5657
W Rybniku o ważne punkty w IV lidze walczyli dziś futboliści LKS-u Bestwina. Niestety, nieskutecznie...
- Nie ukrywam, że po trzech porażkach i meczach, które się nie odbyły potrzebujemy punktów, jak ryba wody. ROW jest trudnym przeciwnikiem, o czym świadczą ostatnie wyniki tej drużyny. Będzie ciężko, ale tanio skóry nie sprzedamy - zapowiadał dzisiejsze spotkanie w rozmowie z naszym portalem Mateusz Gazda, szkoleniowiec drużyny z Bestwiny, która delegację do Rybnika zakończyła bez punktów.
Pierwsza połowa spotkania w Rybniku była wyrównana, ale to przyjezdni mieli sytuację, którą należało wykorzystać. Dawid Gleindek, choć niemalże od połowy boiska biegł sam na sam z bramkarzem, to piłki do siatki nie skierował. Zupełnie inne 45. minut oglądaliśmy po zmianie stron. LKS popełniał proste błędy, a gospodarze byli bezlitośni. 20 minut wystarczyło im, aby prowadzić już 3:0. W ostatnim kwadransie gry golkiper z Bestwiny skapitulował jeszcze dwukrotnie - i to po uderzeniach z 11. metra. Wpierw sam sprokurował rzut karny, następnie w obrębie własnej "16." przewinił Gleindek. Tym samym ROW zainkasował cenne 3 punkty, które pozwoliły mu wydostać się ze strefy spadkowej.
ROW 1964 Rybnik - LKS Bestwina 5:0
LKS Bestwina: Kudrys - Kokot (46' Liszka), Olek, Smalcerz, Lech (82' Kamionka), Wentland, Gacek, Kosmaty, Kudyba (75' Wójtowicz), Wilczek, Gleindek
22. 04. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5618
W czwartek, 14 kwietnia, swój mecz w ramach rozgrywek o mistrzostwo IV ligi rozegra LKS Bestwina. O godzinie 17:00 zmierzy się z ROW 1964 Rybnik w Rybniku. Trener, Mateusz Gazda, tak zapowiada: - Nie ukrywam, że po trzech porażkach i meczach, które się nie odbyły potrzebujemy punktów, jak ryba wody. ROW jest trudnym przeciwnikiem, o czym świadczą ostatnie wyniki tej drużyny. Będzie ciężko, ale tanio skóry nie sprzedamy.
W lidze okręgowej KS Bestwinka będzie podejmował u siebie kolejnego wymagającego przeciwnika, Czarnych Jaworze. Mecz odbędzie się w sobotę, o godz. 13:00.
Czarni Jaworze zajmują 4 miejsce i mają 39 punktów.
Klasa A – LKS Kaniów udaje się do Wilamowic, gdzie o godz. 13:00 spotka się z Wilamowiczanką. Kaniów jest 7, Wilamowiczanka 13.