Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

23. 09. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3144
KS Bestwinka udanie rozpoczął rozgrywki w tym sezonie, po dwóch kolejkach ma 6 punktów i jeden zaległy mecz do rozegrania. W najbliższą niedzielę, 17 września, gościć będzie na własnym boisku Słowiana Łodygowice, który również ma za sobą dwa mecze, a na koncie 0 punktów, 10 bramek straconych i 3 zdobyte. Początek meczu o godz. 16.00.
LKS Kaniów również w niedzielę o godz. 16.00 podejmować będzie na własnym boisku Iskrę Rybarzowice. Będzie to już 6 kolejka. Tydzień temu Iskra przegrała na własnym boisku z Orłem Kozy 3:4, a LKS Kaniów przegrał z Żarem Międzybrodzie na wyjeździe 2:1. Iskra Rybarzowice nie zdobyła w dotychczasowych meczach ani jednego punktu a jej stosunek bramek to 4:26. LKS Kaniów ma na swoim koncie 3 punkty, stosunek bramek 11:16.
LKS Bestwina w lidze okręgowej zagra na własnym boisku w sobotę, 16 września, o godz. 16.00 a jego przeciwnikiem będzie Sokół Zabrzeg. Sokół do tej pory zdobył 7 punktów (bramki 7:16), LKS Bestwina ma ich na swoim koncie 9 (bramki 6:8).
Czwarta liga kobiet "grupa śląska" - zawodniczki LKS Bestwina udają się na swój mecz w ramach 3 kolejki do Skoczowa, gdzie spotkają się z KKS Wisła Skoczów.
W dniach 16 – 17 września o krajowy prymat walczyć będą kajak poliści. Seniorki, seniorzy i młodzicy UKS Set Kaniów udali się do Szczecina, by walczyć w 26 Mistrzostwach Polski Seniorów i 4 Mistrzostwach Polski Młodzików. Warto przypomnieć, że seniorki od 2014 roku dzierżą tytuły mistrzyń Polski i w tym roku będą chciały po raz 10 z rzędu zdobyć to trofeum. Seniorzy w ubiegłym roku zajęli 2 miejsce, a młodzicy 3, tak więc każda z drużyn broni miejsca na podium.
23. 09. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3043
Zaległości z pierwszej kolejki odrobili w Buczkowicach seniorzy KS Bestwinka i to na „piątkę”✋
Tak podsumowują przebieg meczu na swoim profilu na Facebooku: Mecz rozkręcał się długo, bo całą pierwszą połowę, która to zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie działo się już zdecydowanie więcej, padło bowiem aż siedem goli. Strzelanie już trzy minuty po zmianie stron rozpoczął Grzegorz Sztorc, natomiast po niespełna dwudziestu minutach Egon miał już na swoim koncie hattricka, w między czasie gospodarze pokusili się o trafienie kontaktowe na 1-2 w 63 minucie. Czwarty gol to zasługa Tomka Sajdaka, a w 82 minucie wynik na 2-5 ustala Konrad Łuszczak.
Skład: Grajcarek, Kucharczyk, Kujawa Michał, Prymula Bartosz, Piertraszko, Stasica, Willmann, Olek(Maliarchuk), Sajdak (Prymula Przemek), Skęczek(Łuszczak), Sztorc (Lach)
23. 09. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4198
376394105 338535331954675 806468429264753832 n376429601 288451147268443 8401501760958560045 n377151198 1503590007137488 8906483262900408088 n377264073 279510114870082 2258544785971266957 n377493491 279510224870071 8455162885363314961 n378081596 279510061536754 8364256079514072955 nByło sporo wiadomości z ostatniego weekendu, ale dotyczyły one wydarzeń z piłkarskich boisk, rywalizacji kajak polistów na wodnych boiskach, zmagań strażaków w zawodach ratowniczo - gaśniczych oraz rajdowych wyścigów w czasie Rajdu Śląska, a wszystko to z udziałem zawodniczek i zawodników – mieszkańców naszej gminy lub reprezentujących kluby z naszego terenu.
Pozostała jeszcze informacja o niezmiernie ważnym wydarzeniu: dożynkach gminnych, które, zgodnie z przyjętym harmonogramem, w tym roku odbyły się w sołectwie Bestwinka.
Uroczystość rozpoczęła się krótkim przywitaniem z udziałem wójta Artura Beniowskiego oraz Joanny i Łukasza Greniów - pełniących funkcję tegorocznych starostów. Nie ma się co dziwić takiemu wyborowi, ponieważ Szkółka Roślin Ozdobnych Greń jest wielokrotnym laureatem Plebiscytu Orły Ogrodnictwa, została również nagrodzona przez Urząd Marszałkowski w konkursie „Piękna Wieś Województwa Śląskiego”.
Przedstawiciele wszystkich sołectw gminy Bestwina utworzyli barwny korowód maszyn rolniczych i samochodów, który wyjechał spod strażnicy OSP na tereny rekreacyjne KS Bestwinka, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta w podziękowaniu za tegoroczne plony, a przemieszczał się ulicami: św. Sebastiana - Długa - Braci Dudów - Ślosarczyka - św. Floriana - Dworkowa i Sportowa.
Czytaj więcej
23. 09. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3460
W sobotę, 9 września, o godzinie 16.00 "Pociąg do Stacji Forma'' zatrzymał się w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie, czyli popularnej "żwirowni". Najmłodsi mogli pokonywać nowe przeszkody i wyzwania w Treningu Boot Camp Kids.
W ramach projektu Elżbiety Zarębskiej dzieci trenowały na lądzie i na wodzie. Mogły pokonywać przeszkody, biegać, ćwiczyć oraz doskonale się bawić - miały możliwość współpracy oraz rywalizacji, a także rozwijać swoją sprawność oraz kreatywność.
Wszystkim małym zawodnikom organizatorzy dziękują za doskonałą zabawę. Elżbieta Zarębska dziękuje za pomoc w organizacji Klubowi Sportowemu UKS "SET'' Kaniów oraz Gminie Bestwina.
Źródło; www.czecho.pl, Zdjęcia TUTAJ
23. 09. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3388
R S 2023R S 2023 1R S 2023 2Łukasz Godula wraz z pilotem, Dawidem Nowakiem, walczyli w Rajdzie Śląska, który był szóstą, przedostatnią rundą sezonu mistrzostw Polski (RSMP), a także rundą pucharu Europy FIA (FIA ERT) oraz mistrzostw strefy Europy Centralnej (FIA CEZ).
Rajd Śląska, zawody organizowane przez Fundację Automobilistów, były również rundą Historycznych Rajdowych Mistrzostw Polski (HRSMP), a także Rajdowych Mistrzostw Południa (RMP). Łącznie, ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, gdzie zlokalizowano bazę rajdu, do rywalizacji ruszyły 94 załogi. 47 rywalizowało w ramach rundy FIA ERC, 13 duetów walczyło o punkty w historycznym czempionacie, a 34 w RMP.
Trasa tegorocznej edycji Rajdu Śląska liczyła 635,12 km, z czego blisko 150,34 to dystans 12 asfaltowych odcinków specjalnych.
W klasie RallyN3, w której startował Łukasz Godula, rozegrano 5 odcinków specjalnych. Para Godula/Nowak wygrała dwa spośród nich (OS 3 i OS 5 w Kiczycach), w pozostałych zajmowała za każdym razem drugie miejsce, co, jednakże w końcowej klasyfikacji pozwoliło również na zajęcie drugiego miejsca. Prowadzą Boncela/Wasilewski - Kia Picanto. Finałową runda sezonu RSMP będzie 68. edycja Rajdu Wisły (29 września – 1 października).
23. 09. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3262
Mlodziki UKS SetZawodnicy UKS SetByły już informacje z piłkarskich boisk, z zawodów ratowniczo – gaśniczych, ale to nie wszystkie sportowe zmagania z udziałem mieszkańców naszej gminy czy też klubów mających siedzibę w gminie Bestwina.
Najwyższe rangą były Mistrzostwa Europy w kajak polo z udziałem zawodniczek i zawodników UKS Set Kaniów. W skład kadry narodowej weszło bowiem pięcioro zawodników UKS Set Kaniów: Paweł Michalec, Kordian Kupczak, Łukasz Pilarz - seniorzy oraz Amelia Ewiak i Maja Pyjas U21 kobiet.
Nasze reprezentacje zajęły następujące miejsca: seniorzy – 11, U21 kobiety - 8, U21 mężczyźni – 7.
Na naszym podwórku, w Katowicach, walczyła przyszłość polskiego kajak polo. Na stawie Maroko odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajak polo STREFY C. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich zawodnicy UKS Set Kaniów - młodzicy i młodziczki rocznik 2009 –2010 –2011: Adam Mirecki, Sebastian Szafarczyk, Adam Sołdra, Robert Sołdra, Kacper Gandor i Maksymilian Borlicki zajmując drugie miejsce i ulegając tylko gospodarzom – UKS Kanu Katowice. W dziewczęcej drużynie UKS Kanu Katowice, która również zajeła 1 miejse wystąoiły dwie zawodniczki UKS Set Kaniów - Joanna Szafarczyk i Kaja Gruszka. Brawo!!!
23. 09. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3177
Sporo się działo w ten ostatni weekend. Dla wielu najważniejszym wydarzeniem, czemu zresztą nie ma co się dziwić, były Dożynki Gminne, które w tym roku obchodzono w sołectwie Bestwinka i na pewno należy im się odrębny artykuł, ja, jednakże kontynuuję wątek sportowy, bo wydarzeń o tym charakterze było sporo, nie o wszystkich jestem w stanie tutaj poinformować, ale na pewno należy to zrobić w przypadku drużyny LKS Bestwina Dziewczyny, który rozpoczął zmagania w walce o mistrzostwo IV ligi kobiet – Grupa Śląska i podejmował, a w zasadzie podejmowały u siebie Tygryski Świętochłowice w ramach drugiej kolejki IV Ligi Śląskiej Kobiet. Mecz zakończył się remisem 3:3, a zawodniczki LKS Bestwina Dziewczyny tak relacjonują to spotkanie: „Niedzielny mecz z Tygryskami Świętochłowice przyszło nam grać w upalne popołudnie.
Zaczęłyśmy mecz bardzo dobrze kilkoma składnymi akcjami, niestety po naszym błędzie tracimy jako pierwsze bramkę. Kilka minut później pięknym strzałem popisuje się nasza Wiktoria Pieczka i doprowadza do remisu!
Na drugą bramkę dla naszej drużyny nie trzeba było długo czekać, bo chwilę później Zosia Sałamun wbija piłkę odbitą od poprzeczki do bramki. Kolejny błąd w naszej defensywie skutkuje doprowadzeniem do remisu 2:2, aby kilka minut później, po faulu w polu karnym na Karolinie Kołdon, sędzia podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Do jedenastki podchodzi Ola Sałamun, która pewnie ją wykorzystuje!
Tak kończy się pierwsza połowa. Na drugą wychodzimy z czystymi głowami i co rusz próbujemy wbić kolejną bramkę, jednak piłka jak zaczarowana nie może znaleźć się w siatce naszych przeciwniczek. Zmęczenie wkradło się pod koniec drugiej połowy w nasze szeregi i w końcowych minutach tracimy trzecią bramkę i tak kończy się mecz. Remisujemy 3:3 po dobrym spotkaniu.”
LKS Bestwina Dziewczyny - Tygryski Świętochłowice 3:3
23. 09. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3379
Podb 1Podb 2Podb 3Poddb 4Podb 5Bardzo dobre wieści przekazali z Lachowic, gdzie odbyły się VII Podbabiogórskie Zawody Ratowniczo-Gaśnicze, członkowie OSP Kaniów. Więcej zdjęć TUTAJ
Ktoś może powiedzieć, że 9 miejsce to słabe osiągnięcie, ale jeśli wziąć pod uwagę, że przed rokiem było 14 to jest to przecież progres. A jeśli do tego dodać, że do udziału w tych dwudniowych zmaganiach zgłosiły się 42 zastępy OSP reprezentujące 10 powiatów to na pewno drużyna OSP Kaniów w składzie: Grzegorz Owczarz (kierowca), Kamil Owczarz (ratownik i pomocnik 2 roty), Wojciech Janeczko (dowódca), Dawid Adamaszek (przodownik 1 roty), Daniel Zużałek (pomocnik 1 roty) i Łukasz Kóska (przodownik 2 roty) zasłużyła na słowa szacunku i uznania, tym bardziej, że była to jedyna drużyna z naszej gminy, a zważywszy na wiek młodych ratowników – 21 lat, przed nimi jeszcze sporo do osiągnięcia, na razie w towarzystwie starszych druhów nabierają niezbędnego doświadczenia, które zaprocentuje nie tylko w zawodach sportowo – pożarniczych, ale przede wszystkim w sytuacjach kryzysowych, kiedy znaczenie będzie miał czas reakcji i umiejętność podejmowania właściwych decyzji, które mogą decydować o czyimś życiu.
Puchar za zajęcie 1 miejsca odebrała OSP Stryszawa, 2 miejsca przypadło OSP Kobiernice, a trzecie OSP Czaniec.
Były również wyróżnienia indywidualne i należy zaznaczyć, że w kategorii Najlepszy Ratownik zwyciężył Oskar Sobczyński z Igołomni – 33 punkty, a tuż za nim z 32 punktami uplasował się Kamil Owczarz. Z kolei w kategorii Najlepszy Dowódca zwyciężył Grzegorz Ponikiewski ze Stryszawy – 35 punktów, a na 6 miejscu znalazł się Wojciech Janeczko – 29 punktów.
W dniach 8-9 września odbyła się kolejna edycja Podbabiogórskich Zawodów Ratowniczo-Gaśniczych Lachowice 2023.
Czytaj więcej
23. 09. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3082
Zawiodła piłkarska reprezentacja Polski, nie mają wesołych min również kibice LKS Bestwinia i LKS Kaniów.
W lidze okręgowej, jak wspominałem w zapowiedzi, LKS Bestwina miał ogromnie trudne zadanie, ponieważ przyszło mu się zmierzyć z niepokonanym do tej pory liderem, Drzewiarzem Jasienica, na dodatek na jego boisku. Lider przedłużył listę zwycięstw pokonując bestwinian 2:0.
W 5 minucie bramka padła z rzutu karnego. Gospodarze poszli za ciosem, w 17. minucie Marek Sobik asystował Dawidowi Ogrockiemu, który swobodnie „położył” Adriana Sładczyka, by dopełnić formalności w kluczowym fragmencie sobotniej konfrontacji w Jasienicy.
– Początek meczu miał znaczenie kolosalne, bo szybko musieliśmy zmieniać nasz plan i nie potrafiliśmy zareagować na tyle dobrze, aby straty poniesione odrobić – komentował Sebastian Gruszfeld.
Drzewiarz Jasienica – LKS Bestwina 2:0
LKS Bestwina: Sładczyk – Wójtowicz, Byrski (46' Riva), Gołąb, Miroski, Wentland, Jurzak, Patroń, Budkiewicz (83' Grabski), Gala (88' Szczypka), Wilczek (75' Fluder)
LKS Kaniów miał teoretycznie łatwiejszego przeciwnika, ponieważ Żar Międzybrodzie w rundzie jesiennej do czasu meczu z Kaniowem nie zasmakował zwycięstwa, stracił 18 bramek, zdobył 3. I właśnie w tym meczu przyszło przełamanie. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze. Nadzieję na dobry wynik wlał w serca kaniowskich kibiców Kamil Góra wyrównując stan meczu, ale międzybrodzianie zdobyli drugą bramkę, na którą już zawodnicy LKS Kaniów nie zdołali odpowiedzieć i Żar zdobył pierwsze 3 punkty w tym sezonie.
Żar Międzybrodzie – LKS Kaniów 2:1
Ze względu na brak obsady sędziowskiej nie odbył się mecz Zapory II Wapienica z KS Bestwinka
23. 09. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3151
AnatolGminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie zaprasza w piątek, 15 września, na „Sentymentalny Wieczór Wspomnień Przy Piosence” – promocję książki Anatola Farugi „Wspomnienie”.
 
Początek spotkania o godzinie 17.00