Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

23. 08. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3955
Obchody XXI Święta Karpia Polskiego zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie, Lokalną Grupę Rybacką Bielska Kraina i Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” rozpoczęły się o godzinie 6.00 zawodami wędkarskimi na akwenie „Miasteczko”. Zdjęcia TUTAJ
Piękna pogoda sprawiła, że w zawodach wzięła udział prawdopodobnie rekordowa liczba uczestników, bo 91. Przyjechali nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale było sporo osób z miejscowości położonych w naszym województwie i w Małopolsce, w tym sporo młodzieży, co tym bardziej cieszy, bo przecież chcąc zameldować się przed godziną startu należało znacznie wcześniej opuścić łóżko, załadować sprzęt i dotrzeć do Kaniowa.
Wszystkich przybyłych powitał prezes Stowarzyszenia Wędkarskiego, Roman Sas, a zasady połowu przedstawił szef komisji sędziowskiej, Tomasz Gibas. Oprócz niego w komisji pracowali: Dominik Malinowski, Szymon Święs, Szymon Misiek, Sławomir Strzałkowski i Przemysław Kapela.
Po losowaniu zawodnicy – wędkarze udali się na przygotowane dla nich stanowiska i o godzinie 7.00 rozpoczęli rywalizację. Jak zwykle każdy z wędkarzy miał różne rodzaje przynęt i zanęt, którymi kusili mieszkańców akwenu i 43 spośród z nich udało się złowić co najmniej jedną rybę, a były to karpie, amury, karasie, płotki, sumiki. Szczęście najbardziej sprzyjało Sewerynowi Furczykowi, który na wagę położył 8,07 kg złowionych przez siebie ryb. Drugi, Stanisław Olejak złowił 7,51 kg, a trzeci, Rafał Szyma 6,07 kg. Pełna lista wędkarzy, którzy złowili chociaż jedną sztukę w rozwinięciu informacji.
Czytaj więcej
23. 08. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3592
Kopenhagarajd rzeszowskiMecze piłki nożnej na najbliższy weekend zapowiadałem już wcześniej: LKS Kaniów o godz. 16.00 w sobotę, 19 sierpnia, zagra u siebie z LKS Ligota Centrum (w pierwszym meczu porażka 2:5 z GLKS Sferanet Wilkowice II), LKS Bestwina po wyjazdowym zwycięstwie 1:0 nad Rotuzem Bronów podejmować będzie w sobotę o godz. 16.00 Iskrę Pszczyna.
I zaległe informacje: Łukasz Godula startował wraz z pilotem, Danielem Nowakiem, w 9 Rajdzie Rzeszowiak’2023 i zajął 2 miejsce. Był to trzeci rajd w tym roku, w którym Łukasz Godula wziął udział jako kierowca swojego Peugeota 208 1.2 VTi w klasie RallyN3. I tak w pierwszym starcie w Rajdzie Nyskim z okazji 800-lecie miasta Nysa (06.05. – 07.05. 2023) zajął 2 miejsce, wygrał Valvoline Rajd Małopolski (RO) (06.07. – 08.07. 2023, Maków Podhalański) i teraz w 9 Rajdzie Rzeszowiak ponownie 2 miejsce. Na ten moment zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji RN3.
Należy dodać, że Łukasz Godula wraz z innym mieszkańcem Kaniowa, Dawidem Marcińskim, są członkami teamu Kowax 2Brally Racing, którego zawodnicy odnoszą wiele sukcesów w różnych europejskich rajdach samochodowych jeżdżąc samochodem Hyundai i20 R5.
Zawodnicy UKS Set Kaniów: Łukasz Pilarz, Paweł Michalec i Kordian Kupczak jako członkowie kadry Polski w ramach przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy (4-10 września, Brandenburgia) wzięli udział w dniach 4-6 sierpnia w Międzynarodowym Turnieju kajak polo w Kopenhadze. W sobotę i w niedzielę zawodnicy rozegrali w sumie 7 spotkań, z których 4 wygrali, dwa zremisowali i jedno przegrali, plasując się ostatecznie na III pozycji.
23. 08. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3308
Kalisz seniorzyKalisz mlodzicy 2Kalisz mlodzicy 1Im bliżej finiszu rozgrywek o Puchar Polski w kajak polo tym rywalizacja staje się coraz bardziej zacięta. Mecze finałowe kończyły się zazwyczaj zwycięstwem którejś drużyny różnicą tylko jednej bramki. Tak było w przypadku meczu finałowego młodzików w III Dywizji, gdzie nasz zespół przegrał 2:3 z Powiślem. Przypomnę, że dwa tygodnie temu nasi młodzicy zajęli 4 miejsce, więc jest spory progres.
Seniorzy (Set A) walczyli o 3 miejsce z Trakai z Litwy i wygrali 4:3. Wcześniej stoczyli długi i zacięty półfinałowy pojedynek z Team Poznań i przegrali go 7:8. A szczęście było bardzo blisko.
Druga seniorska drużyna (Set B) w eliminacjach radziła sobie całkiem dobrze zajmując w swojej grupie 1 miejsce, ale później coś się zacięło i ostatecznie zajęli 6 miejsce.
Dywizja I – Set A: Bartłomiej Dawidek, Wojciech Szafarczyk, Łukasz Pilarz, Przemysław Gruszka, Jerry Mansner, Karolis Lautaskis.
Dywizja I - Set B: Kordian Kupczak, Jakub Witkowski, Dawid Cebula, Bartłomiej Ryba, Kamil Król.
Dywizja III – Set C: Adam Sołdra, Robert Sołdra, Roksana Głombek, Sebastian Szafarczyk, Joanna Szafarczyk, Kaja Gruszka.
Maja Pyjas grała w drużynie Olimpijczyk Kliniska (II Dywizja). Sebastian Szafarczyk dodatkowo występował również w reprezentacji narodowej U 16 (II Dywizja), tak więc rozgrywał dwa razy więcej meczów niż inni zawodnicy.
IV edycja Pucharu Polski odbyła się w Kaliszu w dniach 12 – 13 sierpnia. Udział wzięły 34 drużyny rozegrano 102 mecze.
23. 08. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3509
LKS Bestwina bez punktów na otwarcie nowego sezonu ligowego. To scenariusz niekorzystny, który wcale ziścił się nie musiał.
– Pierwsze 20. minut w naszym wykonaniu wyglądało mega obiecująco. Robiliśmy sporo zamieszania pod bramką przeciwnika i zapowiadało się na to, że otworzymy wynik meczu – tak o wstępnej fazie potyczki swojego zespołu z JUW-e Jaroszowice opowiada Sebastian Gruszfeld, szkoleniowiec bestwinian.
Potwierdzenie owych słów stanowić mogą sytuacje bramkowe, do jakich piłkarze LKS-u dochodzili. Po stałych fragmentach gry groźnie w kierunku „świątyni” gości uderzali Maciej Budkiewicz oraz Damian Gacek. Z kolei odsłonę zwieńczoną finalnie bez goli po obu stronach zwieńczyły wypady Tomasza Gali. Pomocnik zespołu z Bestwiny decydował się na samodzielne wykańczanie akcji, nie korzystając ze wsparcia lepiej ustawionych – odpowiednio Wojciecha Wilczka i Krystiana Patronia. – Zabrakło nam tego, co w piłce liczy się najbardziej – żałował trener gospodarzy.
Czytaj więcej
23. 08. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3138
muz intergracja 1muz intergracja 2muz intergracja 3muz intergracja 4Muzea od zawsze były miejscami, gdzie kultura i sztuka łączą się w fascynujący sposób, budując mosty między przeszłością a teraźniejszością. Jednak jedno muzeum szczególne wykracza poza te granice, stając się przestrzenią otwartą dla wszystkich, niezależnie od ewentualnych ograniczeń. To właśnie Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie, które zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do wspólnego odkrywania piękna sztuki i historii. Niepełnosprawność nie powinna stanowić przeszkody w dostępie do kultury. Muzeum Regionalne w pełni rozumie tę ideę, dlatego też cała przestrzeń muzeum sukcesywnie dostosowana jest do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami.
Wakacje to czas, kiedy warto odkrywać nowe pasje i rozwijać swoje zainteresowania. W lipcu, Muzeum Regionalne przygotowało specjalną ofertę dla półkolonii letniej organizowanej przez Centrum Rehabilitacji i Integracji Stowarzyszenia „RAZEM”. Uczestnicy brali udział w fascynujących warsztatach "Mydła i pachnidła". Był to nie tylko czas twórczej zabawy, ale również okazja do nauki i rozwijania umiejętności manualnych. Podopieczni wykonywali własnoręcznie mydełka oraz pachnidła do kąpieli, co stanowiło wspaniałą okazję do wyrażania siebie i swoich zdolności manualnych.
Czytaj więcej
23. 08. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4132
test 20821684908557test 25841684908548test 29481684908549test 29821684908550test 37951684908566O Wojciechu Wróblu z Bestwinki pisałem już 23 sierpnia 2016 roku, a więc 7 lat temu (TUTAJ).  Od tego czasu przybyło Wojciechowi nie tylko lat, ale doświadczenia i sukcesów. Przypomnę:
25 kwietnia skończył 31 lat. Pierwszy wyjazd na zawody zaliczył w 2008 roku i startował w markowym Pucharze CBR 125 CUP.
Przez kolejne 3 lata startował na 125 - kach i osiągał zadowalające wyniki, często stawał na podium, ale wszystko odbywało się jeszcze wtedy bardziej w formie zabawy.
Pod koniec sezonu w 2010 roku Wojtek wystartował w dodatkowej kategorii i jednego dnia startował nawet w dwóch wyścigach: w klasie CBR 125 i Rookie 1000, więc przeskok był niesamowity, ponieważ z motocykla, który miał 16 KM przesiadł się na motocykl, który miał już 170 KM.
3 - letnie zmagania w klasie nisko pojemnościowej szybko przyniosły rezultaty, bo już po drugim wyścigu Wojtek awansował z amatorskich wyścigów Rookie 1000 do Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski.
W 2022 roku zdobył tytuł Mistrza Polski. Tak można było przeczytać w prasie:  „Do ostatnich metrów toczyła się walka o mistrzowski tytuł w klasie Superstock 1000. Przed ostatnią rundą Wojciech Wróbel i Grzegorz Hanuszewicz mieli po 101 punktów. Podczas pierwszego wyścigu Wróbel wyprzedził Hanuszewicza różnicą 2,2 sekundy. W drugim jego przewaga była wyraźna i dwoma zwycięstwami w Poznaniu zapewnił sobie tytuł mistrzowski.”
Czytaj więcej
23. 08. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3419
Wójt Gminy Bestwina Artur Beniowski i Radni Powiatowi z Gminy Bestwina serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w zawodach sportowych p.n. : „TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ O PUCHAR WÓJTA i RADNYCH POWIATOWYCH Z GMINY BESTWINA' 2023 rok”, który odbędzie się w dniu 27 sierpnia /niedziela/ 2023 roku od godziny 830 na terenie ORiSW w Kaniowie.

Zgłoszenia drużyn do Turnieju należy składać do dnia 22 sierpnia /wtorek/ pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Turnieju.  Uczestnictwo w turnieju jest nieodpłatne. Ilość zgłoszonych zespołów jest limitowana – max. 8 zespołów. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Turnieju oraz innymi zasadami, które będą obowiązywały na Turnieju.

 

23. 08. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3478
Jak już informowałem przy okazji zapowiedzi meczów o Puchar Polski liga okręgowa startuje w sobotę, 12 sierpnia, a jedyny nasz przedstawiciel na tym poziomie rozgrywkowym, LKS Bestwina, zagra u siebie z OKS JUWE Tychy – Jaroszowice o godz. 16.00. Na pewno miłym zaskoczeniem dla kibiców będzie to, że klub nie będzie pobierał żadnych opłat, mecz można będzie oglądać za darmo.
Następny mecz LKS Bestwina zagra we wtorek, 15 sierpnia o godz. 13.00 z Rotuzem Bronów w Bronowie.
Klasa A rozpocznie rozgrywki we wtorek, 15 sierpnia i wówczas o godz. 17.00 LKS Kaniów podejmować będzie u siebie GLKS Sferanet Wilkowice II. W drugiej kolejce również na własnym boisku zmierzy się o godz. 16.00 w sobotę, 19 sierpnia, z LKS Ligota Centrum.
Na mecze klasy B, w której grać będzie KS Bestwinka, trzeba poczekać do soboty, 26 sierpnia, ale kibice i tak nie zobaczą swojej drużyny w tym dniu, gdyż KSB grać będzie na wyjeździe. O godzinie 17.00 zmierzy się z Sokołem Buczkowice. Na własnym boisku zagra dopiero 2 września i w drugiej kolejce podejmować będzie UKS Rotuz Bronów II, początek o godz. 16.00.
23. 08. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3649
23. 08. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3260
wakacja 1wakacje2wakacje3Wakacyjne dni to czas pełen zabawy, kreatywności i nauki. W tym roku w Muzeum Regionalnym w Bestwinie tematem przewodnim zajęć było dawne ludowe powiedzenie, że "ptaszki wykluwają się nie tylko w gałązkach drzew, ale również z samych gałązek". W trakcie 3-dniowych warsztatów wakacyjnych, dzieci miały okazję poznać symbolikę ptaków w kulturze ludowej i zanurzyć się w fascynującym świecie tych pięknych stworzeń. Zajęcia, prowadzone w stylu ludowym, ukierunkowane były na rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych uczestników.
Pierwszego dnia dzieci miały okazję poznać różne ptaki występujące w regionie oraz ich symbolikę w tradycji ludowej. Następnie, pod czujnym okiem instruktorów: Andrzeja Wojtyły i Jerzego Grenia, przystąpiły do tworzenia rzeźbionych ptaszków. Każde dziecko miało szansę wybrać gałązki, z których później wykluwały się drewniane kosy, by następnie nadać im indywidualny charakter.
Drugiego dnia uczestnicy przygotowali naturalne kosmetyki inspirowane opisywanym w legendach ptasim mleczkiem. Dzieci miały okazję poznać tajniki i właściwości ziół, kwiatów i innych naturalnych składników, które od wieków wykorzystywane są do pielęgnacji skóry. Pod czujnym okiem opiekunów, uczestnicy wykonywali własne mydełka i pachnidła do kąpieli.
Trzeciego dnia dzieci uczyły się, jak wykonywać małe gniazdka oraz zasiedlali je ptasią rodziną. Wykorzystując naturalne materiały, takie jak gałązki drzew, liście i siano uczestnicy tworzyli piękne prace, które później jako dekorację mogli zabrać do swoich domów
Czytaj więcej