Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

23. 09. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3896
 
 
 
 
 
 
 W sobotę, 2 września 2023 r., na akwenie wędkarskim Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski” w Kaniowie Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Urzędzie Gminy Bestwina wraz ze Stowarzyszeniem Wędkarskim „Kaniowski Karp Królewski” zorganizowali dla krwiodawców z rejonu bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego Indywidualne Zawody Wędkarskie metodą spławikową o Puchar Wójta Gminy Bestwina. Zdjęcia TUTAJ
O godzinie 7.00 przed Rybaczówką Stowarzyszenia Wędkarskiego zameldowało się ponad 50 sympatyków wędkarstwa. Rolę gospodarza pełnił prezes Klubu HDK PCK przy Urzędzie Gminy w Bestwinie, Jerzy Zużałek. Przywitał w swoim imieniu, jak również prezesa Stowarzyszenia Wędkarskiego, Romana Sasa i wójta gminy Bestwina, Artura Beniowskiego, wszystkich uczestników, przypomniał regulamin połowów i zaprosił do losowania stanowisk, które przygotowała komisja sędziowska: Krzysztof Horodeński, Artur Dorobisz, Maciej Tyc, Konrad Rychta i Daniel Ramza, po czym zawodnicy udali się na swoje miejsca i po sygnale rozpoczęli nęcenie, a po chwili, po drugim sygnale, łowienie, które trwało do godziny 12.30.
Czytaj więcej
23. 08. 31
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3427
Tym razem zagrają wszystkie nasze drużyny. W lidze okręgowej LKS Bestwina po wyjazdowym zwycięstwie nad Czarnymi Jaworze 1:2 podejmować będzie u siebie KS Międzyrzecze, który przegrał w ostatniej kolejce z BKS Stal Bielsko-Biała aż 1:6. Mecz odbędzie się w sobotę, 2 września o godz. 16.00 na stadionie w Bestwinie.
Nie wiedzie się na razie zawodnikom LKS Przełom Kaniów. Po porażce w Porąbce 4:2 drużyna zapewne będzie chciała zdobyć punkty w meczu z Pionierem Pisarzowice (wygrał w ostatniej kolejce z Orłem Kozy 4:2). Mecz odbędzie się w niedzielę, 3 września o godz. 16.00 w Kaniowie.
KS Bestwinka zaprezentuje się swoim kibicom po raz pierwszy. Na własnym boisku podejmować będzie rezerwy Rotuza Bronów, który w pierwszym meczu uległ 2:4 Spójni II Landek. Mecz odbędzie się w niedzielę, 3 września, o godz. 15.00.
23. 08. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3599
W sobotę 9 września o godzinie 16.00 "Pociąg do Stacji Forma'' zatrzyma się w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie, czyli popularnej "Żwirowni". Najmłodsi będą mogli pokonywać nowe przeszkody i wyzwania w Treningu Boot Camp Kids.
W ramach projektu Elżbiety Zarębskiej dzieci będą pokonywać przeszkody, biegać, ćwiczyć oraz doskonale się bawić - będą miały możliwość współpracy oraz rywalizacji, będą mogły rozwijać swoją sprawność oraz kreatywność.
- Rozegramy konkurencje sportowe na lądzie i w wodzie. W trakcie zabawy dzieci będą pracować nad swoją wydolnością oraz gibkością - zapowiada Elżbieta Zarębska.
Zgłoszenia najmłodszych do udziału w imprezie rozpoczęły się 25 sierpnia i potrwają do 3 września - ilość miejsc jest ograniczona! Zapisy odbywają się przez stronę http://www.fitness-kkg.pl w zakładce Super Dzieciak lub mailowo: kwadransowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Telefon kontaktowy: 604 248 845.
23. 08. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3199
ABCD7594ABCD7599ABCD7602ABCD7607ABCD7593Pełno pracy mieli w nocy z 26 na 27 sierpnia i w niedzielę, 27 sierpnia strażacy w gminie Bestwina i powiecie bielskim. Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała ponad 100 interwencji w podległym rejonie.
Po burzy, która przeszła przez nasz region, odnotowali dużo interwencji, były także przerwy w dostawie prądu. Trzeba było przerwać festiwale muzyczne, które odbywały się w Brzeszczach i Żywcu. Strażacy usuwali powalone drzewa, zabezpieczali uszkodzone połacie dachowe oraz pozrywane linie energetyczne. Na szczęście nie było osób poszkodowanych, jednakże sporo było strat w mieniu, chociażby z powodu spalenia urządzeń elektrycznych po wyładowaniach atmosferycznych, jak również z powodu zerwanych dachów.
Na zdjęciach interwencja strażaków OSP Kaniów i OSP Lipowiec przy kościele w Kaniowie, gdzie piorun uderzył w lipę.
23. 08. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3517
W niedzielę, 27 sierpnia, na piaskowych boiskach w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie od godziny 8.30 trwała rywalizacja sportowych par w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Bestwina i Radnych Powiatowych z gminy Bestwina. Zdjęcia TUTAJ
Zgodnie z regulaminem mogło wziąć w nim udział 8 par, które wcześniej przesłały do Referatu Sportu i Promocji Gminy Bestwina swoje zgłoszenia.  
Nie zabrakło ubiegłorocznych zwycięzców, pary: Marcin Harazim, Dawid Adamczuk (Bananowcy), która i w tym roku potwierdziła swoją supremację i odebrała z rak wójta, Artura Beniowskiego w towarzystwie radnego powiatowego, Łukasza Pasierbka puchary i nagrody za zajęcie I miejsca.
W finale pokonali oni parę bliźniaków: Jakub i Tomasz Przywara (Slabi Toilet), którzy startowali w tym cyklicznym turnieju po raz pierwszy.
Na drugim boisku równolegle z finałem o trzecie miejsce walczyli Michał Pawłuszkiewicz z Marcelem Kozińskim i pokonali swoich przeciwników: Dawida Karasia i Marcela Heroka (Lamusy).
Piąte miejsce przypadło parze „Koledzy”, szóste „Ile Panie Sędzio?”, siódme zajęli „Storminowie”, ósme Bad Boys.
Czytaj więcej
23. 08. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3142
Piętnaście dwuosobowych zespołów wzięło udział w II Karpiowych Zawodach Wędkarskich Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski”, które odbyły się w dniach 25 – 27 sierpnia na akwenach nr 5 i 6. Zdjęcia TUTAJ
Wiemy doskonale, co działo się w nocy z soboty na niedzielę, gwałtowna burza z piorunami i grzmotami nie ominęła również wędkujących. Spędzanie czasu nad wodą i pod drzewami nie należy w takich okolicznościach do przyjemnych, wędkarze mieli porozkładane namioty i w nich się schronili, ale była i chwila grozy, kiedy wichura powaliła brzozę i ta upadła blisko jednego z namiotów. Na szczęście nikomu nic się nie stało, po przejściu burzy wędkarze kontynuowali życie towarzyski, wszak takie zawody sprzyjają integracji, najważniejsze dla nich było spotkanie w dobrym klimacie i z humorem, wspominanie innych chwil spędzonych nad wodą, które z różnych względów głęboko zapadły w pamięci.
Największego karpia złowił Konrad Rychta, jego zdobycz ważyła 17,5 kg, a drużyna, którą tworzył z Łukaszem Gielatą położyła na wagę 41,9 kg złowionych przez siebie ryb, a w zasadzie tyle ważyły trzy największe złowione przez nich okazy, bo zgodnie z regulaminem pod uwagę brało się właśnie trzy największe ryby, mimo iż zespół mógł mieć złowione kilka lub kilkanaście sztuk.
Drugie miejsce przypadło parze Marcin Gawor, Marcin Strempel – 37,6 kg, trzecie zajęli Damian Doliba i Radosław Dudek – 35,8 kg.
Organizatorami zawodów byli Konrad Rychta i Maciej Tyc. Składają oni podziękowania Marcinowi Kuligowi – właścicielowi firmy i sklepu wędkarskiego Massive Marcin Kulig, który pomógł w sfinansowaniu nagród oraz Karolinie Nycz, która zaprojektowała dyplomy dla najlepszych zawodników.
23. 08. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3615
PodiumPoznanPoznan 1Poznan 2Poznan 323 sierpnia informowałem wstępnie, że w dniach 18.08.–20.08.2023 r. na obiekcie Tor „Poznań” odbędzie się czwarta runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski z udziałem Wojciecha Wróbla, który broni tytułu mistrza Polski.
Przed tymi wyścigami Wojciech w klasyfikacji generalnej zajmował 2 miejsce mając 3 punkty starty do prowadzącego Szkopka.
Na stronie poświęconej wyścigom motocyklowym możemy przeczytać: „Dużo emocji przyniosły oba wyścigi połączonych klas Superbike i Superstock 1000. W pierwszej z klas świetnie pojechał Jurand Kuśmierczyk, który wygrał obie gonitwy, wyprzedzając doświadczonego Ireneusza Sikorę. W sobotę trzeci był Wojciech Wróbel, a w niedzielę Marek Szkopek. W klasyfikacji generalnej sezonu prowadzenie objął Sikora, który zgromadził 145 pkt. Drugi jest Wróbel (141), a trzecie Szkopek (138). Podczas ostatniej rundy na torze w Brnie z pewnością zapowiada się twarda walka o końcowy sukces.”
Finisz motocyklowej rywalizacji w mistrzostwach Polski zaplanowany jest w dniach 29 września – 1 października na torze w Brnie. Wojciech Wróbel ma duże szanse na obronienie swojego tytułu, czego mu serdecznie życzę. Trzymajmy kciuki!
23. 08. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3955
W ten weekend miały zagrać już wszystkie nasze drużyny, ponieważ rozpoczyna rozgrywki również bielska klasa B, ale tak się nie stanie, ponieważ mecz KS Bestwinka z Sokołem Buczkowice został przełożony na 13 września.
W klasie A LKS Przełom Kaniów, po dwóch meczach na własnym boisku, w trzeciej kolejce udaje się do Porąbki, gdzie w niedzielę, 27 sierpnia o godzinie 17.00 zmierzy się z Zaporą, którą do tej pory odniosła 1 zwycięstwo (Zamek Grodziec) i zanotowała 1 porażkę (Orzeł Kozy), LKS Kaniów jest bez zdobyczy punktowej.
W lidze okręgowej LKS Bestwina po 3 kolejkach ma na swoim koncie 1 zwycięstwo i 2 porażki. W 4 kolejce w sobotę, 26 sierpnia, o godzinie 16.00 zagra w Jaworzu z Czarnymi, którzy mają świetny początek sezonu – 3 zwycięstwa i stosunek bramek 8:1.
23. 08. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3549
Nie będą dobrze wspominać soboty, 19 sierpnia, kibice LKS Bestwina i LKS Kaniów. Obie drużyny uległy na własnych boiskach swoim przeciwnikom po 1:4.
W lidze okręgowej LKS Bestwina podejmował Iskrę Pszczyna. Na portalu www.sportowebeskidy.pl możemy przeczytać taką relację z tego meczu: Wynik w przypadku konfrontacji LKS-u Bestwina z Iskrą Pszczyna niekoniecznie oddaje przebieg ligowego starcia.
O punktowym rozdziale, a raczej w całości skompletowaniu ich przez przyjezdnych, zdecydował fragment między 82. a 88. minutą spotkania. Pszczynianie aż 3-krotnie wówczas zaskakiwali defensywę i golkipera LKS-u, co przyczyniło się do wyniku na wskroś dla Iskry korzystnego. – Po stracie bramki dającej rywalowi prowadzenie odkryliśmy się i dostaliśmy kolejne ciosy. Jestem z tego powodu bardzo zły, bo nie poszanowaliśmy remisu, który był w zasięgu – podkreśla szkoleniowiec pokonanych Sebastian Gruszfeld.
Czytaj więcej
23. 08. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4383
O szóstej rano Zawody Wędkarskie, o 12.00 wręczanie nagród uczestnikom zawodów i poczęstunek a od 15.30 Biesiada Beskidzka z kapelą „Zbójnicy” ze Szczyrku dały początek obchodom XXI Święta Karpia Polskiego zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie, Lokalną Grupę Rybacką Bielska Kraina i Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski”. Rolę gospodarza i prezentera pełnił dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bestwinie, Grzegorz Boboń. Zdjęcia TUTAJ
Nie po raz pierwszy przekonaliśmy się, że co najmniej połowa sukcesu każdej imprezy plenerowej to dobra pogoda, a ta w sobotę, 19 sierpnia dopisała; druga połowa to repertuar, jaki zaproponują organizatorzy i tutaj dyrektor GOK-u, Grzegorz Boboń, trafił w dziesiątkę, no i gastronomia. W tym ostatnim punkcie uczestnicy mieli większy wybór niż w latach poprzednich, bo oprócz tradycyjnego wędzonego karpia był również wędzony jesiotr i pstrąg, ponadto ryby smażone z frytkami i ryby w zalewie octowej: karp, amur, szczupak, pstrąg, okoń i inne. Wszystko to serwowało gospodarstwo rybackie Pana Janusza Pająka z Bestwiny.
Swoje stanowisko gastronomiczne miał również Lucjan Grzywa. Można było tutaj zakupić różnego rodzaju posiłki typowe dla takich imprez: grillowane kiełbaski, mięsko, grochóweczkę i inne, no i przede wszystkim zimny złocisty napój, do którego non stop była największa kolejka 😊.
Kapela „Zbójnicy” przypomniała uczestnikom, między innymi, najbardziej znane przeboje biesiadne, można więc było włączyć się do wspólnego śpiewania, zespół Lokomotywa zaprezentował z kolei największe polskie przeboje sprzed lat, ale nie tylko, sporo było rock'n'rollowej nuty, można było podziwiać wokale i saksofonowe solówki.
Czytaj więcej