Jeszcze o LKS Kaniów i KSG Bestwina

16. 10. 31
Odsłony: 6265

O LKS Bestwina już było, o KS Bestwinka również, więc jeszcze kilka słów o LKS Przełom Kaniów i KSG Bestwina.
LKS Kaniów w sobotę walczył o punkty w Buczkowicach z tamtejszym Sokołem. Faworytem spotkania był wicelider rozgrywek, ale prowadzenie w 17 minucie objął Przełom po uderzeniu Szymona Kóski z rzutu karnego. Jednakże z prowadzenia goście cieszyli się tylko przez 10 minut, bowiem Wojciech Jonkisz został pokonany w 28 minucie uderzeniem głową przez Wojciecha Gawłowskiego. Aż do 80 minuty Przełom był w posiadaniu 1 punktu, ale kolejny rzut karny, tym razem dla Sokoła spowodował, że 3 punkty dopisały sobie Buczkowice.
GLKS Sokół Buczkowice – LKS Przełom Kaniów 2:1
LKS Kaniów:  Jonkisz Wojciech, Głombek Sławomir, Bąk Piotr, Ryszka Kornel, Kubies Wojciech, Kóska Michał (68'Jarosz Krzysztof), Grygierzec Mateusz, Kóska Szymon (43' Domka Dominik), Góra Kamil (55'Faruga Marek), Piesiur Adrian, (55'Ciućka Patryk), Nazim Patryk.
Nie wiedzie się siatkarzom Klubu Sportowego Gminy Bestwina w III – ligowych rozgrywkach. Nie udaje się wygrywać nawet na własnym boisku, co wcześniej było regułą. Jednakże zasługują na słowa uznania, bo w ostatnim meczu, w sobotę, podejmowali lidera, UKS Trójkę Mikołów, postawili mu wysoko poprzeczkę i urwali 1 punkt, a wygrany przez KSGB 3 set zakończył się wynikiem 34:32, natomiast cały mecz przegraną 2:3 (21:25, 19:25, 34:32, 25:20, 8:15).
Na ten moment KSGB zajmuje ostanie miejsce z 4 punktami.
W najbliższy weekend KSG Bestwina pauzuje, następny mecz rozegra dopiero 12 listopada.