Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Były emocje ...

09. 03. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4557
 Tegoroczne finały dostarczyły zawodnikom oraz kibicującym im sympatykom wielu niesamowitych przeżyć.
Zanim rozpoczęła się rywalizacja kapitanowie drużyn ustalili kolejność rozgrywania meczów i przystąpili do losowania. Po wstawieniu do harmonogramu wylosowanych numerów okazało się, że w pierwszej parze zmierzą się Orły Adama z faworyzowanym Lontexem.
Początek meczu należał do Lontexu, prowadzili 10:6. Umiejętnie brane przez Orły Adama czasy, jak również  coraz bardziej uważna gra w obronie i skuteczny atak pozwoliły Orłom odrobić straty a w końcówce przeważyć szalę na swoją korzyść i pokonać Lontex 25:23.
W drugim secie również skuteczniejsze były Orły i wygrały 25:20 a cały mecz 2:0.
Orły Adama pozostały na parkiecie a ich przeciwnikiem w drugim meczu był Agropunkt. Drużyna ta była w dobrej sytuacji, ponieważ obserwowała wcześniej swoich przeciwników i Orłom trudno było ich czymś zaskoczyć, ale będąc jeszcze na fali pierwszego seta wygrały Orły 25:22. W drugim secie dopadł ich jednakże jakiś kryzys i Agropunkt łatwo zwyciężył 25:11. I teraz dopiero rozgorzały emocje. Zarówno kibice, jak i zawodnicy reagowali głośno i impulsywnie przy każdej zagrywce a wynik ciągle oscylował wokół remisu. Jako pierwsi szanse na zakończenie zwycięstwem tego meczu miały Orly Adama, dwa razy piłka meczowa była po ich stronie, ale zawodnicy Agropunktu dwoili się troili, aby nie dać się pokonać i ostatecznie set zakończył się 18:16 dla Agropunktu, a mecz 2:1 na ich korzyść.
W trzecim meczu, Lontex chcąc zając bardziej eksponowane miejsce musiał wygrać, stworzyłby tym samym możliwość zdobycia pierwszego miejsca Orłom Adama. Zawodnicy Agropunktu nie dali sobie jednakże wydrzeć zwycięstwa i pokonali Lontex 2:0 w setach 25:21 i 25:22.
I miejsce -  Agropunkt
II miejsce - Orły Adama
III miejsce – Lontex

GALS zorganizowali: dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Grzegorz Boboń (fundator nagród) oraz radni Jerzy Zużałek i Andrzej Wojtyła.
Składy drużyn oraz wyniki meczów rundy zasadniczej w zakładce Gminna Liga Siatkówki.
Wkrótce filmik z finałów.
Do góry