Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Noworoczne spotkanie z twórcami kultury

09. 01. 31
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4102

Image30 stycznia Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej gościło twórców, animatorów i działaczy kultury na tradycyjnym, noworocznym spotkaniu. Wśród gości znaleźli się m.in. Starosta Bielski Andrzej Płonka, przewodniczący rady Powiatu Roman Migdał,  radni Rady Powiatu Bielskiego, burmistrzowie i wójtowie gmin naszego powiatu, dyrektorzy placówek kultury oraz członkowie stowarzyszeń działających na rzecz kultury.
Spotkanie rozpoczął występ Zespołu Wokalnego Allegro z Bestwiny. Słowo wstępne wygłosił pan Bogdan Kocurek, który zaprosił gospodarza spotkania Pana Starostę Bielskiego Andrzeja Płonkę do okolicznościowego wystąpienia. Starosta gorąco podziękował wszystkim tym, którzy przyczyniają się do tworzenia i rozwoju kultury na terenie naszego powiatu.
Następnie przyszedł czas na wręczenie wyróżnień animatorom i twórcom kultury.
W tym roku wyróżnienie otrzymali: Barbara Bielaczyc, Krzysztof Wieczerzak, Gabriela Grabka – Grzechynia, Rafał Główka, Mateusz Kurowski, Teresa Nycz oraz Tymoteusz Król. Wśród wyróżnionych znaleźli się także przedstawiciele naszej gminy, a mianowicie:
ImageMagdalena Wodniak – Foksińska  - instruktor zespołu Allegro, który od 7 lat działa przy Centrum Kultury w Bestwinie, organizatorka wielu koncertów m.in. z okazji obchodów Dnia Papieskiego, Przeglądów Pieśni Patriotycznej, koncertów kolęd, jak również występów podczas imprez lokalnych, inicjatorka działającej od 3 lat przy Centrum kultury sekcji nauki gry na flecie poprzecznym.

ImageAndrzej Wojtyła - członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Bestwińskiej, od  2008 r. kustosz Muzeum Regionalnego im. ks. Zygmunta Bubaka w Bestwinie,  podczas swej kilkumiesięcznej pracy zorganizował m.in. benefis twórców ludowych Marii i Czesława Kubików, którzy zaprezentowali haft i rzeźbę, benefis Rozalii i Józefa Szypułów, którzy zachwycili malarstwem na szkle oraz rzeźbą a także spotkania z autorem książki „Stroje ludowe na Żywiecczyźnie”, Janem Gąsiorkiem, organizator Bestwińskich Spotkań Socjologicznych,  których tematyką są szeroko rozumiane kwestie społeczne, pod jego redakcją ukazała się praca zbiorowa pt. „Procesy aktywizacji i rozwoju na poziomie lokalnym”.

ImagePodczas spotkania, pan Starosta wręczył także podziękowania za podejmowane inicjatywy w dziedzinie kultury na terenie powiatu bielskiego i współpracę przy organizacji imprez powiatowych. Szczególne podziękowania otrzymali: Sabina Bugaj, Teresa Wykręt, Zofia Górna, Ewa Troneczek, Wanda Gryboś – Szynel, Zarząd Bielskiej Telewizji oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Bestwinie, pani Jadwiga Ozimina, aktywnie działająca na rzecz kultywowania tradycji kuchni regionalnej za współorganizację VII  Edycji Powiatowego Konkursu Potraw Regionalnych „Kulturalne Dziedzictwo” w 2008 roku.

Do góry