Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Nagrody w konkursie „Kulinarne Dziedzictwo Powiatu Bielskiego” dla KGW "Bestwinianki i KGW Janowice

25. 06. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 279
KGW BestwinkaKGW BestwiniankiKGW Bestwinianki 1KGW Bestwinianki 2„Święto powiatu co roku organizujemy w innej gminie. To okazja do integracji i współpracy samorządów, ale też mieszkańców, którzy mają okazję przez 3 dni zobaczyć, jak zmieniała się dana gmina. Właśnie tego nam potrzeba obecnie w kraju: zgody i wspólnego działania” - mówił starosta bielski Andrzej Płonka w Kozach.
Podczas Święta Powiatu Bielskiego i 700-lecia Kóz integrować można było się przy scenie podczas koncertów, kina letniego i w strefie chillout`u w zabytkowym parku przy pałacu Czeczów oraz przy… stole. Przegląd potraw regionalnych „Kulinarne Dziedzictwo Powiatu Bielskiego”, to propozycje przygotowane przez 37 kół gospodyń wiejskich z powiatu bielskiego. Komisja konkursowa oceniała ok. 200 dań i napojów w 5 kategoriach: produkt regionalny, zupy, danie główne, ciasta i desery oraz nalewki i napoje. Wszystkie łączył temat przewodni – „Dobra kasza nasza”. 
Z nagrodą wyjechały do Bestwiny panie z KGW Bestwinianki za kaszotto z kurczakiem w kategorii produkt regionalny.
Nagrodę Beskidzkiej Izby Gospodarczej w Bielsku-Białej odebrało KGW Janowice za krupnioki białe z poganką.
Nasze gospodynie zaprezentowały:

KGW Bestwinianki: Kaszotto z kurczakiem, gulasz wieprzowy z pęczakiem i ogórkiem, ciasto plebana, ptysie na ostro i nalewkę z dzikiego bzu.
KGW Bestwinka: Kawior po polsku, czyli bigos z kaszanką, miodownik z masą grysikową, róże marcepanowe, żurek z pęczakiem i prawdziwkami, nalewkę jabłkową.
KGW Janowice: Chleb gryczany, białą kaszankę z poganką, miodownik z masą grysikową i trójniak 10-letni.
Panie wspierali: wójt, Grzegorz Boboń, zastępca wójta, Mariusz Szlosarczyk, p.o. dyrektora GOK, Grzegorz Gawęda, kierownik Referatu Sportu i Promocji, Piotr Kine i radny powiatowy, Artur Beniowski oraz mieszkańcy naszej gminy.

Do góry