Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Bielski Park Techniki Lotniczej

07. 08. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6362
 Trwają prace przy budowie Bielskiego Parku Techniki Lotniczej zlokalizowanego wzdłuż rzeki Białki i zachodniej granicy Kaniowa.
Na placu budowy zlokalizowana jest baza sprzętu ciężkiego, doprowadzono energię elektryczną, wykonano przejście dla wodociągu od strony Kaniowa pod korytem Białki, wykonano już dosyć dużo prac ziemnych.

Prawdopodobnie w tym tygodniu zostaną wylane płyty betonowe pod dwa hangary sprowadzane ze Szwecji.
Kompania Węglowa S.A. dokonuje przełożenia rurociągu zrzucającego wody popłuczkowe oraz przymierza się do likwidacji budynku po byłej stacji rozładunkowej skały płonej.

W najbliższym czasie zostanie również odcięta droga prowadząca do Kaniowa, którą wywożono skałę płoną do zasypywania byłego składowiska odpadów, co, niestety, stawia pod znakiem zapytania ukończenie tej gminnej inwestycji i może sprowadzić na władze gminy kłopoty ze strony ochrony środowiska.

Do góry