Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Nowy naczelny Magazynu Gminnego

09. 01. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4092
 Na sesji Rady Gminy Bestwina w dniu 30 grudnia 2008 roku nowym redaktorem naczelnym Magazynu Gminnego powołany został Sławomir Lewczak, od września pracujący w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, gdzie w ramach wykonywanych obowiązków prowadzi m.in. warsztaty dziennikarskie dla młodzieży.Poprzednio pracował w Zespole Szkolno - Przedszkolny im. T. Kościuszki w Kaniowie (wrzesień 2006 - marzec 2007).
Ukończył SP w Kaniowie, LO im. M. Curie - Skłodowskiej w Czechowicach - Dziedzicach oraz afiliowany do PAT Instytut Teologiczny im. Św. Jana Kantego w Bielsku - Białej (licencjat 2006, magisterium 2008). Ponadto jest studentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku politologia, specjalność dziennikarstwo i komunikacja społeczna.
Poza Magazynem Gminnym jego teksty ukazywały się na portalach internetowych www.bestwina.eu, www.czechowice.eu, zaś w latach 2004-2006 r. redagował tygodnik parafialny Kaniowskie Źródło.
W r. 2005 wydał książkę:Kaniów.Z dziejów wsi i parafii pw. Niepokalanego Serca NMP.
Brał również udział w przygotowaniu tomików wierszy będących plonem konkursu poetyckiego O palmę wielkanocną.
Dotychczasowy redaktor naczelny – Agata Chmielowska pracuje w radio CCM w Gliwicach, a oficjalne podziękowanie Pani Redaktor za wieloletnie redagowanie Magazynu Gminnego nastąpi na najbliższej sesji, ponieważ obecnie Pani Agata przebywała na urlopie poza granicami kraju.
Gratulacje dla nowego redaktora i podziękowania za dobrą współpracę dla Pani Agaty od WWW.gminabestwina.info.

Do góry