I miejsce dziewcząt, III miejsce seniorów w 33° Trofeo Baschirotto 2024 Di Canoa Polo

24. 07. 15
Odsłony: 178
Wlochy KWlochy K 1Wlochy K 2Wlochy K 3Wlochy pucharWlochy SW dniach 13 – 14 lipca we włoskim Castello di Porpetto odbył się 33° Trofeo Baschirotto 2024 Di Canoa Polo.
Organizowany przez Natisone Kayak Club i Kayak River Corno w niezmiernie urokliwym miejscu cieszył się rekordowym zainteresowaniem. Osiem krajów (Włochy, Polska, Szwajcaria, Czechy, Niemcy, Austria, Holandia i Węgry), 36 drużyn i ponad 350 sportowców to liczby, które określały 33. edycję tego najstarszego międzynarodowego turnieju kajakowego we Włoszech w kategorii mężczyzn i kobiet.
Tradycyjnie wzięły w nim również udział drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego Set Kaniów. Wyjazd do Włoch wiąże się zawsze z trochę dłuższym pobytem i traktowany jest z jednej strony, jako nagroda dla zawodników za ich zaangażowanie, a z drugiej jako zgrupowanie, którego zwieńczeniem jest udział w Turnieju.
Seniorki: Kaja Gruszka, Maja Pyjas, Dominika Sojka, Hanna Sojka i Joanna Szafarczyk zdobyły pierwsze miejsce. Brawo!!! Warto zaznaczyć, że trofeum to zdobywały w latach 2012 – 2022! Nasze złote dziewczyny pokonały w finale Thurgauer Ladies 4:3.
Set A – seniorzy: Bartłomiej Dawidek, Arkadiusz Pilarz, Jerry Manser, Paweł Michalec i Mateusz Kulczyk zajął III miejsce pokonując w ostatnim meczu Thurgauer WF 3:2.

W drużynie Set U18 wystąpili: Przemysław Gruszka, Sebastian Szafarczyk, Wojciech Szafarczyk oraz 3 zawodników wypożyczonych z Węgier: Barnabás Polovicz, Marci Odler i Erik Boris. Ten zespół zajął IV miejsce, przegrywając w walce o III miejsce z Ferrudine U17 Men 2:4.
Set B – seniorzy: Kamil Król, Dawid Cebula, Bartłomiej Ryba, Jakub Witkowski, Mihály Timár i Kordian Kupczak – VIII miejsce.
W tym silnie obsadzonym Turnieju brały udział również reprezentacje narodowe. W reprezentacji Polski grali zawodnicy UKS Set Łukasz Pilarz i Miki Timár. W finale I Dywizji, gdzie Set A zajął III miejsce zmierzyły się Polska Men z Polską U21. I miejsce wywalczyli seniorzy z Łukaszem i Mikim w składzie.