Udane występy naszych drużyn kajak polo w II edycji Pucharu Polski

24. 07. 02
Odsłony: 144
T K 2024T K 2024 1W weekend 29/30 czerwca na stawie Maroko na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach odbyła się II runda Pucharu Polski oraz Międzynarodowy Turniej Kajak Polo z udziałem 36 drużyn w czterech kategoriach wiekowych.
Dla wyłonienia zwycięzców konieczne było rozegranie 103 meczów.
Bardzo dobrze wypadły drużyny UKS Set Kaniów. Seniorzy z UKS Set A zajęli 2 miejsce, ulegając w finale Powiślu Warszawa 4:9. Drużyna Set B zajęła 7 miejsce.
W Dywizji II doszło do kaniowskiego finału. Spotkała się w nim drużyna juniorów z zespołem kobiet. Chłopacy nie byli dżentelmenami i pokonali swoje koleżanki 4:3. Jak widać po wyniku, dziewczyny tanio skóry nie sprzedały. Brawo!
W III Dywizji w meczu o 3 miejsce nasza drużyna Set E uległ swoim kolegom z Kwisy Leśna 1:7 i musiał zadowolić się 4 miejscem.
Kapitalnie spisali się nasi najmłodsi zawodnicy, zajmując 2 miejsce po finałowej porażce z MOSW Panda 8:3. Należy, jednakże podkreślić, że byli młodsi o 2 – 3 lata od swoich przeciwników, co tym bardziej czyni ich wynik ogromnym sukcesem.

Set A: Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Jerry Mansner, Karolis Latauskas (14 bramek - 2 miejsce w klasyfikacji strzelców w I Dywizji), Arkadiusz Pilarz, Miklos Timar
Set B: Kordian Kupczak, Dawid Cebula, Kamil Król, Jakub Witkowski, Mihaly Timar, Bartlomiej Ryba
Dywizja II – Set D: Barnabas Polovicz, Szymon Machalica, Sebastian Szafarczyk (16 bramek – 1 miejsce), Przemysław Gruszka, Boris Erik
Dywizja II – Set C: Martyna Podgórska, Monika Pacyga, Maja Pyjas (14 bramek – 2 miejsce), Dominika Sojka, Hanna Sojka, Lumi Lumi, Roksana Glabek
Dywizja III – Set E: Joanna Szafarczyk, Adam Sołdra, Kacper Gandor, Kaja Gruszka, Mateusz Borlicki, Robert Janik
Panda: Natalia Dyduch, Xavier Świerkot, Zuzanna Dubel, Natan Pilarz, Jan Buchasz, Zofia Sadkowska, Aleksander Łukasik, Robert Sołdra