Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Kolejni mieszkańcy naszej gminy odznaczeni przez Ministra Zdrowia

24. 06. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 232
Staszek NyczStaszek Nycz 1Kowalik RyszardNa terenie Stadionu Śląskiego odbyła się gala, podczas której mieszkańcy naszej gminy zostali odznaczeni odznaką Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Ministerialne odznaczenia są podziękowaniami za wytrwałość w pomaganiu innym.
W ubiegłym tygodniu na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła się uroczysta gala dla najbardziej zasłużonych krwiodawców, którzy zostali odznaczeni przyznanymi przez Ministra Zdrowia odznakami Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie, nadawane jest honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni, honorowi dawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość jej innych składników.
Wśród wyróżnionych znaleźli się mieszkańcy naszej gminy: Stanisław Nycz z Janowic i Ryszard Kowalik z Kaniowa.
O tym, jak dużą rolę odgrywa krew w życiu każdego z nas, nie trzeba nikomu tłumaczyć. To bezcenna substancja, której nie da się wyprodukować, ani kupić, dlatego rzadko kiedy jest jej pod dostatkiem.
Każdy z nas może pomóc innym, oddając krew. Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.
Najbliższa akcja krwiodawstwa w naszej gminie odbędzie się w niedzielę, 7 lipca przy kościele w Kaniowie od godziny 9.00 do 13.00.
Do góry