Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Są decyzje w sprawie poprawy zaopatrzenia mieszkańców w wodę

24. 05. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 458
„Gdzie jest woda, tam jest życie”. Nowe władze samorządowe, zgodnie z zapowiedziami, zajęły się tym tematem od samego początku swojej kadencji i dzięki uprzejmości radnego Rady Gminy w Bestwinie, Marcina Gaca, zamieszczam informację z wczorajszego, wyjazdowego posiedzenia połączonych Komisji Rady Gminy Bestwina.
Radni wizytowali Przedsiębiorstwo Komunalne „Kombest”. Głównym tematem było przedstawienie Radzie Gminy działań, które należy podjąć natychmiast oraz tych rozciągniętych w czasie, mających rozwiązać problem braku wody oraz częstych awarii sieci wodociągowej.
Prezes, Wacław Waliczek, wraz z wójtem, Grzegorzem Boboniem, przedstawili działania, które już podjęli i podejmą w tym zakresie.
Po pierwsze - w ciągu 2-3 tygodni podłączymy się dodatkowo do sieci wodociągowej Czechowic-Dziedzic od strony Kaniowa w rejonie lotniska. To jest ta sama woda, z której korzystamy od bielskiego przedsiębiorstwa „Aqua”.
Po drugie - będą wykonane dodatkowo dwie nitki wodociągowe od strony Komorowic przy tzw. "Zielonym krzyżu". Jedna w stronę ul. Kwiatowej, co pozwoli dodatkowo zasilić tę wysoko położoną część Bestwiny łącznie z ulicą Krakowską, druga w stronę ul. Podzamcze bezpośrednio zasili Janowice. Obie nitki odciążą Bestwinę i dużo więcej wody zostanie dla Janowic od strony "Niklówki". Oba rurociągi muszą być jednak wykonane na terenie Bielska-Białej, więc gmina musi uzyskać szereg uzgodnień i pozwoleń z ich strony. Wójt poinformował, że jest umówiony na spotkanie z prezydentem Klimaszewskim. Jest przekonany, że w jego trakcie ustali ostatnie kwestie dotyczące tej inwestycji. Jeśli tak się stanie, to do końca czerwca powinno się udać to wszystko zrealizować. Jednocześnie etapami będzie wymieniany wodociąg w Janowicach (odcinek głównego rurociągu plus wszystkie boczne nitki).
Działania na naszym ujęciu wody w Kaniowie zostają zawieszone do momentu przeprowadzenia badań w różnych okresach roku, które pokażą, czy inny system uzdatniania będzie efektywny, zda egzamin na wiele lat i pozwoli podjąć decyzję, czy należy i można inwestować spore pieniądze w to przedsięwzięcie.
Do góry