Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Sukcesy uczniów z Bestwiny i Kaniowa

24. 05. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 405
ZSP BestwinaZSP KaniowUczennice Szkoły Podstawowej w Bestwinie w Szkolnych Mistrzostwach Powiatu Bielskiego - Igrzyskach Dzieci w trójboju lekkoatletycznym zdobyły srebrne medale, a uczennice Szkoły Podstawowej w Kaniowie były najlepsze w VII edycji Powiatowego Konkursu „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.
10 maja w Zabrzegu rozgrywane były Szkolne Mistrzostwa Powiatu Bielskiego - Igrzyska Dzieci w trójboju lekkoatletycznym. Niezwykle miło jest poinformować, że reprezentacja dziewcząt ze szkoły podstawowej w Bestwinie wywalczyła wicemistrzostwo powiatu, reprezentacja chłopców z Kaniowa zdobyła natomiast czwarte miejsce.
15 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach odbył się finał VII edycji Powiatowego Konkursu „Lepiej zapobiegać niż leczyć”, w którym drużyna Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Kaniowie w składzie: Kaja Gruszka, Julianna Rączkowska i Agnieszka Ślosarczyk zajęła I miejsce. Uczennice do konkursu przygotowały: pani Magdalena Rogulska, pani Katarzyna Hesek i pani Katarzyna Nawrocka, wspierane przez dyrektor Agatę Szypułę.
W całym konkursie wzięło udział 41 szkół z powiatu bielskiego, a w samym finale 10. Drużyna z Kaniowa reprezentowała gminę Bestwina. W etapie powiatowym młodzież musiała wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale też umiejętnościami praktycznymi w czterech kategoriach.
Po każdej konkurencji na tablicy wyników pojawiały się kolejne punkty, a drużyny z kilku szkół szły ramię w ramię. Ocena końcowa etapu powiatowego stanowiła sumę punktów zdobytych przez daną drużynę we wszystkich konkurencjach.
Emocji nie brakowało, a dodatkowo po wykonaniu ostatniego zadania okazało się, że potrzebna będzie dogrywka o pierwsze miejsce między drużyną z Kaniowa a drużyną z Pisarzowic. Po rundzie dodatkowej w postaci testu wiedzy składającego się z 5 pytań wynik znów był ex aequo. Decyzją Komisji Konkursowej o ostatecznym wyniku konkursu zadecydowała więc suma punktów uzyskana z pierwszego testu teoretycznego etapu powiatowego.
Gratulacje
Informacje przekazane przez Artura Ścisłowskiego – ZSP Bestwina i Katarzynę Nawrocką – ZSP Kaniów
Do góry