Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

II Powiatowy Konkurs „Pasieka Roku 2024” pod patronatem Starosty Bielskiego

24. 05. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 317

Pasieka Roku 2024 - konkurs - POWIAT BIELSKISerdecznie zapraszamy wszystkich pszczelarzy z powiatu bielskiego do udziału w II edycji konkursu „Pasieka Roku 2024”. Konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej przy współpracy z Beskidzkim Związkiem Pszczelarzy „BARTNIK”. Celem konkursu jest edukacja na temat pozytywnego wpływu pszczół na środowisko oraz promowanie dobrych praktyk pszczelarskich.

Zasady uczestnictwa:
  • Uczestnictwo w konkursie jest otwarte dla pszczelarzy posiadających pasieki w jednej z 10 gmin powiatu bielskiego : Buczkowice, Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilamowice, Wilkowice.
  • Zgłoszenia należy przesłać do 29 maja 2024 r. na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztowo na adres Starostwa.
  • Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej powiatu.
Kategorie i nagrody:

Konkurs przewiduje dwie kategorie:

  • Pasieki do 20 rodzin pszczelich.
  • Pasieki od 21 do 80 rodzin pszczelich.

Zwycięzcy otrzymają puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa oraz pamiątkowe upominki.

Finał konkursu:

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 21 lipca 2024 r. podczas Święta Powiatu Bielskiego na stadionie LKS „Drzewiarz” w Jasienicy.

Komisja konkursowa:

Oceny zgłoszeń dokona komisja złożona z przedstawicieli Starostwa, Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz Beskidzkiego Związku Pszczelarzy „BARTNIK”.

Kontakt i dodatkowe informacje:

W razie wątpliwości lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Panią Magdaleną Więzik pod numerem telefonu 33 813 68 73 w godzinach pracy urzędu.

Współorganizatorzy wydarzenia: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej - pod patronatem Starosty Bielskiego
Do góry