Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Wyjątkowa płyta Renaty Ślosarczyk z Bestwinki

08. 12. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4513

 "Przesłanie nadziei" - pierwsza płyta Renaty Ślosarczyk z autorską muzyką refleksyjną i słowami świadectwa - ujrzała światło dzienne.

Autorka ma 35 lat, mieszka w Bestwince, od dzieciństwa choruje na zanik mięśni. Od kilku lat nie wstaje z łóżka: oddycha przy pomocy respiratora, leży tylko na plecach. Nie może położyć się na boku, bo wówczas tracą drożność rury, które łączą płuca z respiratorem. Pozycji siedzącej nie wytrzymałby układ krążenia. Mimo takiego stanu, Renata nie traci pogody ducha, a nadziei starcza jej nawet na to, by podzielić się nią z innymi.
Na pomysł wydania płyty Renata wpadła dwa miesiące temu. Pracowała nad nią po kilka godzin dziennie. Lekko uniesiona, ma siłę jedynie przesuwać palcem po touchpadzie laptopa. W ten sposób, przy pomocy specjalistycznego oprogramowania, umieszcza pracowicie nutkę po nutce na pięciolinii. Kolejny program umożliwia dobranie dźwięków i aranżację utworów. Świadectwo nagrała przy pomocy skypowskich słuchawek z mikrofonem. W montażu i kopiowaniu płyty pomogli Renacie najbliżsi oraz przyjaciele.
Płyta będzie rozprowadzana w parafiach: w Bestwinie, Bestwince i Bielsku-Białej Leszczynach oraz w siedzibie Radia Anioł Beskidów, które wraz z "Gościem Niedzielnym" i "Radiem Bielsko" jest patronem medialnym przedsięwzięcia. Wydawnictwo traktowane jest jako cegiełka na wsparcie działalności dobroczynnej i misyjnej.
Radio Anioł Beskidów

Do góry