Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zapowiedź piłkarskiego weekendu - aktualizacja

24. 04. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 376
W najbliższy weekend w rozgrywkach o mistrzostwo klasy B piłkarze KS Bestwinka rozegrają swój mecz w niedzielę, 28 kwietnia i podejmować będą na własnym boisku rezerwy Zapory Wapienica. Początek meczu o godz. 17.00
KS Bestwinka jest liderem z kompletem zwycięstw, Zapora Wapienica II zajmuje 8 miejsce, dotychczas odniosła 1 zwycięstwo, 3 remisy i doznała 7 porażek.
W A – klasie LKS Przełom Kaniów udaje się do Rybarzowic, by w sobotę o godz. 17.00 zagrać z miejscową Iskrą, którą zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Do tej pory zdobyła 7 punktów za 2 zwycięstwa, 1 remis i 15 porażek. LKS Kaniów jest 10 i ma 21 punktów.
W lidze okręgowej LKS Bestwina o punkty walczył będzie w derbowym meczu z Sokołem Zabrzeg. Mecz odbędzie się na stadionie w Zabrzegu w sobotę o godz. 17.00. Sokół Zabrzeg z dorobkiem 18 punktów zajmuje 13 miejsce, LKS Bestwina jest 11 i ma 21 punktów.
LKS Bestwina Dziewczyny - IV liga grupy śląskiej – pauza w związku z wycofaniem się drużyny KKS Wisła Skoczów z rozgrywek.
UWAGA!!!
Podokręg Bielsko-Biała w ostatnich dniach podjął decyzję o przeniesieniu świątecznej kolejki Ligi Okręgowej Bielsko-Tyskiej z numerem 23 na przedostatni weekend czerwca.
23. kolejka zmagań w Lidze Okręgowej Bielsko-Tyskiej miała zostać rozegrana 1 maja w środę. W ostatnich dniach na posiedzeniu Komisji ds. rozgrywek podjęto decyzję o tym, że zostanie ona przeniesiona na 22 czerwca 2024 r., na godzinę 17:00. Decyzja ta spotkała się z różnym odzewem klubów. Jedni skrytykowali ją ze względu, iż zawodnicy i trenerzy mają już swoje plany wakacyjne, gdyż pierwotnie Liga Okręgowa Bielsko-Tyska miała się kończyć 15 czerwca. Inni natomiast uważają to za dobrą decyzję. To wówczas bowiem dojdzie do starcia Drzewiarza Jasienica z GLKS-em SferaNet Wilkowice, które może mieć kluczowe znaczenie dla losów mistrzostwa.
- Powód tego przesunięcia jest taki, że chcemy zakończyć naszą "okręgówkę" wtedy, kiedy pozostałe grupy mają ostatnią kolejkę, aby nie prowokować dwuznacznych sytuacji. Bardzo proszę o kluby o wyrozumiałość, gdyż jest to decyzja, która ma na celu wspólne dobro klubów zainteresowanych walką o awans - przekonuje Marek Kubica, prezes Podokręgu Bielsko-Biała.
Podokręg Bielsko-Biała zezwolił jak na razie na jeden wyjątek. Rotuz Bronów swój mecz w ramach 23. kolejki rozegra 1 maja, gdy o godzinie 16:00 podejmować będzie ZET Tychy.
Do góry