Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Premiera albumu zespołu Rastafajrant. I Ty możesz go mieć - przeczytaj!

24. 04. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 455
RastafajrantRastafajrant 1O pochodzącym z Kaniowa Grzegorzu Koziole i jego zespole Rastafajrant pisałem już kilka razy. Tym razem wracam do niego za sprawą premiery pierwszego oficjalnego albumu zespołu RASTAFAJRANT, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu.
Płyta zawiera 10 autorskich numerów w klimatach ska-rock-reggae-punk z sekcją dętą. Autorem większości tekstów oraz muzyki jest właśnie Grzegorz Kozioł.
Z ogromną przyjemnością informuję, że Grzegorz postanowił przekazać dwie płyty z dedykacją dla dwóch Czytelników portalu, którzy jako pierwsi zamieszczą komentarz pod tą informacją, że są zainteresowani taką płytą.
Zespół zaprasza wszystkich na swoje media społecznościowe - Facebook oraz kanał na YouTube.
Grzegorz prosił ponadto o dodanie Jego podziękowań za to, że bardzo mu miło, że od początku Jego działalności muzycznej (czy to wcześniejsze koncerty, festiwale) czy teraz z Rastafajrant, zawsze mógł na portal www.gminabestwina.info liczyć w promocji Jego twórczości i działań jako muzyka i animatora kultury. A mnie pozostaje dodać, że promocja działań mieszkańców naszej gminy to jeden z głównych celów tego portalu i jego łamy zawsze są otwarte na takie informacje.


Rastafajrant - punky reggae / ska / rock z sekcją dętą. Zespół powstał w 2015 roku z inicjatywy Grzegorza Kozioła. Grupa ma na swoim koncie około 300 koncertów klubowych i plenerowych w Polsce i Republice Czeskiej m.in. na Reggaenwalde Festiwal, Orange Warsaw Marathon, Regałowisku Bielawa, Rock Reggae Festiwal w Brzeszczach, Reggae nad Jeziorem, Festiwal Error, Dni Polskie w Karwinie, otwarciu UEFA Euro U-21, wielu dniach miast, gmin, juwenaliach i koncertach WOŚP.
Rastafajrant wielokrotnie gościł jako support zespołu KULT na Pomarańczowej Trasie w 2018, 2019 i 2022 roku grając m.in. w katowickim Spodku, warszawskiej Stodole, łódzkiej Wytwórni czy Arenie Gdynia. W 2018 i 2024 roku Rastafajrant wystąpił na zaproszenie Farben Lehre jako jeden z gości trasy "Punky Reggae Live" koncertując wspólnie z Farben Lehre, Gutkiem (Indios Bravos), The Analogs, Big Cyc, Leniwcem i The Billem.
Członkowie zespołu kilkukrotnie gościli na antenie ogólnopolskiej telewizji.
Grupa ma na koncie pięć klipów, dwie płyty EP oraz oficjalną płytę długogrającą, która ukazała się w kwietniu 2024.
Zespół cały czas regularnie koncertuje.
Muzycy dotychczas dzielili scenę m.in. z KULTem, Perfectem, Cleo, Myslovitz, Big Cyc, Michałem Wiśniewskim, Maleo Reggae Rockers, TABU, Luxtorpedą, Farben Lehre, KSU, LOKA, Łzami, Anią Rusowicz, Pidżamą Porno, The Analogs, GaGa/Zielone Żabki, Mike Love, Scum Of Toytown i wieloma innymi.

Do góry